Автор Тема: В Інтернеті запрацювало торрент-телебачення  (Прочитано 4652 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Відсутній IVP

  • Модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 969
  • Рейтинг: +307/-1
  • SECURITY
Група програмістів, що створили сайт torrent-tv.ru, пропонує всім бажаючим дивитися ефірні та супутникові телеканали. Телеканали проти такого піратства.

Потокове мовлення відео та аудіо - річ буденна, особливість нового сервісу, створеного російськими програмістами, в тому, що він задіює технології, подібні з використовуваними в торрент-мережах. При викачуванні і роздачі торрентів користувачі обмінюються фрагментами файлів, а на Torrent-TV - «шматочками» відеотрансляції. При цьому якість переданого відео тим вище, чим більше одночасно підключених користувачів.

- Останні кілька років я займаюся обкаткою і тестуванням технологій, що дозволяють транслювати відеопотік через інтернет, - розповідає Пур Іванов, ідеолог сервісу Torrent-TV. - Весь цей час я обдумував ідею сервісу, який дозволив би великій кількості користувачів дивитися телебачення в онлайні.

Якщо передачу на Torrent-TV дивляться п'ять чоловік і до них приєднується шостий, він може отримувати картинку одночасно по п'яти потокам. Одночасно з переглядом, шостий користувач сам стає роздающим, що покращує якісні показники трансляції. І так до безкінечності. Саме тому велика кількість глядачів - не проблема, а, навпаки, бажане явище.

З правової точки зору ситуація виглядає неоднозначною. На комп'ютері користувача зберігається тільки кеш - зашифрована і неідентифіковані інформація, яка не може бути відтворена як відеофайл. Крім того, кеш в будь-який момент може бути видалений. Відкритим залишається питання з відповідальністю власників сервісу. Адже за перегляд, наприклад, «НТВ-Плюс» слід платити.

- У 2011 році телекомпанією розпочато моніторинг мережі Інтернет на предмет протидії незаконному розміщенню контенту, права на який належать ВАТ «НТВ-ПЛЮС». В ході поточного моніторингу виявляються сайти, незаконно транслюють канали телекомпанії. На їхню адресу направляються письмові претензії. Тільки за останній час десять сайтів припинили незаконну трансляцію. Відносно решти проводяться відповідні додаткові заходи, - коментують ситуацію в прес-службі ВАТ «НТВ-Плюс».

З відкритими каналами ситуація не набагато простіше. Здавалося б, їх трансляцію забороняти немає сенсу, оскільки те ж саме можна подивитися по телевізору абсолютно безкоштовно. Керівник дирекції інтернет-сайтів ВГТРК Марат Ахмеджанов роз'яснив позицію каналу з цього приводу.

- Сайти, які транслюють наш ефір, заробляють на цьому гроші (наприклад, розміщуючи медійну рекламу). ВГТРК в цьому випадку нічого не отримує. Є й інша проблема. Ліцензії на певні передачі (наприклад: деякі іноземні художні фільми, спортивні трансляції) поширюються тільки на ефірне мовлення. І якщо якийсь ентузіаст бере ефірний сигнал і транслює його в Інтернеті, проблеми виникають у нас. Оскільки в даному випадку телеканал, по суті, вимушено і неконтрольовано, проти своєї волі порушує умови ліцензії, - говорить Ахмеджанов.

- Таким чином, ми проти ретрансляції наших програм без згоди ВГТРК. Ми максимально гнучкі в області поширення нашого контенту, готові до різних варіантів взаємодії: обміну трафіком, розподілу доходів від реклами і т.д. Але виступаємо за юридичне оформлення співпраці, - зауважив пан Ахмеджанов.

- У нас підписані договори на мовлення в інтернеті з декількома каналами, - зазначає Володимир Попов, адміністратор проекту Torrent-TV. - З усіма іншими ситуація така: іноді біля самого каналу немає прав на мовлення в інтернет і, відповідно, він їх не може передати. З 180 каналів, з якими я розмовляв, договору вийшло укласти тільки з 20. У будь-якому випадку, конфліктувати ми не будемо: по запиту готові прибирати канали з мовлення.

Дивитися Torrent-TV можна або використовуючи відеоплеєр, або через інтернет-браузер. В обох випадках також потрібно встановити додаткове програмне забезпечення (ПЗ), яке і є «серцем» сервісу. В даний час існує тільки версія під Windows, розробники обіцяють в найближчому часі додати підтримку Mac. Обмеження лише одне: інтернет-канал користувача повинен забезпечувати швидкість, що дозволяє дивитися потокове відео (1 Мбіт / с звичайно досить).

Технологія «торрент-мовлення» дозволяє не тільки дивитися наявні трансляції, але й організовувати власні за таким же принципом. Творці Torrent-TV в майбутньому хочуть зробити з сайту майданчик для створення користувацьких відеотрансляцій.

- Ми запустили трансляції телеканалів тільки тому, що необхідно було дати поштовх новій технології. Можу сказати, що до процесу вже підключилися люди. Вже деякі канали транслюють самі користувачі, - зауважив Володимир Попов, адміністратор проекту Torrent-TV.

У методу передачі даних, який використовує Torrent-TV, є додаткова можливість, яка, швидше за все, прискорить його поширення. Справа в тому, що встановивши на комп'ютер все необхідне ПЗ, можна дивитися не тільки ТБ, але і відео, яке розповсюджується через торренти, причому не чекаючи закінчення закачування. Принцип використовується той же: трансляція «шматочків» потоку з використанням всіх, хто в даний момент роздає торрент.

izvestia.ru

Від себе хочу додати, скиньтесь хто може, пацанам на розвиток, або поклікайте по рекламі на сайті, безкоштовних аналогів проекти я покишо не бачив.

 

Ефірно - кабельне телебачення "Колумбус плюс", або Мітріс в Тернополі.

Автор roger5000Розділ DVB-T2 - цифрове ефірне телебачення

Відповідей: 5
Переглядів: 3682
Остання відповідь 19:24:14, 05 Лютий 2009
від roger5000
Космічний телебум 2007: українське телебачення пішло в ніші

Автор vicРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 0
Переглядів: 1716
Остання відповідь 04:15:06, 19 Липень 2007
від vic
IPTV: «Київстар» вийшов на ринок платного телебачення

Автор slavonРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 4
Переглядів: 3518
Остання відповідь 05:44:23, 29 Жовтень 2015
від SLAVASAM
Національна мережа цифрового телебачення концерна РРТ

Автор DillerРозділ DVB-T2 - цифрове ефірне телебачення

Відповідей: 1
Переглядів: 2280
Остання відповідь 09:00:55, 27 Квітень 2018
від Diller
GI Matrix2 і Ефірне Телебачення DVB-T2 (Зеонбуд)

Автор bodyanРозділ GI HD Mini, GI Matrix2, GI S2038 CI, GI S2238

Відповідей: 2
Переглядів: 3316
Остання відповідь 13:48:32, 23 Лютий 2013
від snikers