Автор Тема: Національна мережа цифрового телебачення концерна РРТ  (Прочитано 7934 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Відсутній Diller

 • Постійний користувач
 • ***
 • Повідомлень: 192
 • Рейтинг: +184/-4
 • ^)
У квітні Нацрада оголосить цифровий конкурс на 10 місць у загальнонаціональній мережі Концерну РРТ

Спойлер
Держцентр радіочастот прорахував державному Концерну РРТ частоти для будівництва загальнонаціонального цифрового мультиплексу ємністю мережі 10 телеканалів. Днями висновки про прорахунку частот отримає Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, формально замовляти ці висновки на підставі звернення КРРТ. Після чого регулятор оголосить конкурс мовників. Про це мені повідомив глава Концерну РРТ Петро Семерей, а член Нацради Сергій Костинский інформацію підтвердив.

«Сподіваюся, в квітні Нацрада оголосить конкурс телемовників на 10 каналів цифрового телебачення в мережі, яку збудувати Концерн РРТ. Конкурс повинен пройти до липня. Ми сподіваємося, що це буде 10 загальнонаціональних телеканалів - мовники, які захочуть отримати покриття не 65% території, як у зараз у «Зеонбуду», а під 95-98%. Уже все частоти прораховані і сьогодні знаходяться на угоді в Генеральному штабі. До 15 квітня вона погодить їх і передасть висновки Нацради, все 159 частот будуть виставлені на конкурс. Тоді ми почнемо будівництво мережі. Сьогодні деякі цифрові частоти збігаються з аналоговими. Не можна включити їх, не відключивши аналогові », - пояснює Семерей.

Це підтверджує Костинский: «Як тільки отримаємо прорахунок частот, відразу виставимо їх на конкурс. Так, це станеться в квітні. Єдина розбіжність - віддавати все частоти для загальнонаціонального мовлення або залишити одне-два місця для регіональних мовників, які не отримали цифрових ліцензій ».

Для будівництва цифрової мережі Семерей просить (поки безрезультатно) в уряду 250 млн грн, які підприємство і так заробляє, але відразу ж віддає до держбюджету: «Ми попередньо прорахували вартість мультиплексу. Нам потрібно 250 млн грн, ми просимо виділити цю суму з держбюджету, - говорить гендиректор Концерну РРТ. - В цьому році наш дохід складе десь 700 млн грн, але всі ці гроші забирає держава. Якби залишалися у нас - ми б уже давно побудували цифрову мережу. Також витратимо власні кошти, хочемо максимально використовувати нашу інфраструктуру - фідери, антени. Це здешевить проект. Частина аналогових передавачів можна модернізувати в цифрові, ми вже тестували це - покриття дуже гарне. Наш сигнал в три рази потужніша того, що є у «Зеонбуду». Тестували у Львові, на Волині та в Івано-Франківську. У Львові, наприклад, сигнал «Зеонбуду» на 30-40 км було видно, тоді як наш - на 100 км ».

Петро Іванович сподівається, що в конкурсі візьмуть участь всі аналогові загальнонаціональні телеканали, і називає ціну мовлення: «Я думаю, що до нас перейдеу чимало телеканалів - їх усіх цікавить більше покриття. Ми плануємо мережу більше, ніж у «Зеонбуду», ціна буде в районі 1 млн грн в місяць. Це наші попередні підрахунки. Ціна «Зеонбуду» - 700 тис. Грн, але це з урахуванням знижки. У мене були зустрічі з НГТУ, Плюсами, групою «Інтер» і каналами Пінчука. Чи не зацікавлена ​​тільки «Медіа Група Україна». У всіх є розуміння, що Концерн РРТ - більш надійна структура. Якщо Концерн не збудує цифрову мережу, є загроза призупинення діяльності в тому числі і «Зеонбуду» після відключення «аналога» - підприємство стане збитковим для держави, зупиниться все ».

Відсутність ліцензії провайдера ефірної «цифри» гендиретора Концерну РРТ не вважає проблемою: «Нацрада не видає провайдерскую ліцензію на ефірну« цифру », вказуючи лише оператора телекомунікацій. Ця ліцензія насправді не обов'язкова. До того ж ми не хочемо на неї витрачати зайві 5 млн грн - краще на ці гроші купити 5 потужних цифрових передавачів ».

Наостанок гендиректор Концерну РРТ пояснив, чому нова кінцева дата використання радіочастотного ресурсу під ефірний «аналог», названа Кабміном (1 липня), буде знову зміщена: «Це попередня дата, термін був зміщений в терміновому порядку - рішення було прийнято на засіданні уряду 28 березня з голосу. Інакше з 30 березня ефірне аналогове телебачення було б поза законом. 1 липня - не кінцевий термін. До цієї дати ми повинні утрясти всі питання, затвердити графік поетапних відключень », - підсумував Петро Іванович. Як відомо, згідно із затвердженим Нацрадою Плану поетапного відключення «аналога», процес повинен стартувати в серпні і закінчитися в травні наступного року.

Нагадаю, у другій половині серпня закінчуються цифрові ліцензії 26 загальнонаціональних телеканалів, що віщають в мережі «Зеонбуд». Компанія відмовлялася добудувати перший мультиплекс, що вимагали телегрупи, і тепер, схоже, отримає конкурента.

Як відомо, загальнонаціональними аналоговими телеканалами на сьогодні є: «1 + 1», «Інтер», «Перший», ICTV, СТБ, «Новий канал», «Україна», НТН, К1, М1, ТЕТ, «2 + 2» , «5-й канал» і «Прямий».
[close]
  Джерело-"медіаняня"

Додано: 17:22:02, 03 Квітень 2018
У цифровій мережі Концерну РРТ буде вдвічі менше передавачів, ніж у «Зеонбуду»
Спойлер
Концерн РРТ має намір побудувати мережу цифрового ефірного телебачення, використовуючи вдвічі менше передавачів, ніж використовує компанія «Зеонбуд» зараз. У новій мережі державного підприємства буде всього 70 населених пунктів (проти 160 у «Зеонбуду»).

Нагадаю, на засіданні 1 березня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення задовольнила прохання КРРТ і вніс зміни в свої попередні рішення про замовлення прорахунку частот для розвитку цифрової мережі цією компанією. У тексті рішення регулятора міститься повний список внесених змін: з переліку частот виключили 200 населених пунктів (без вказівки потужності частот), вказавши новий прорахунок для 70 населених пунктів:  Оптимізація нового покриття дивує. Наприклад, для покриття цифровою мережею Київської області (в розумінні Концерну РРТ) досить одного Києва з передавачем на 4 кВт, для прикордонній з Польщею Волинської області - тільки Луцька та Ковеля. Також дещо дивує мережу для Одеської області - майже проігнорована частина області за Дністровським лиманом (Білгород-Дністровський, Арциз, Ізмаїл та Болград), в Концерні РРТ пропонують поставити тільки один передавач на 0,5 кВт в Кам'янському. Хоча в тій же Одеській області незабаром запрацює місцева регіональна цифрова телемережа на 10 каналів у 22-х населених пунктах. Як уже повідомлялося, прорахунок частот замовлений в УДЦР в діапазоні 174-250 МГц, в якому сьогодні віщає «метрове» ефірне аналогове телебачення. Для порівняння, у конкурента Концерну РРТ - приватної компанії «Зеонбуд» - 4 мультиплекси (МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) з мережею в 160 населених пунктах, а в аналогової мережі Концерну РРТ - до 450 передавачів по всій Україні. Восени минулого року на «цифровому форумі» гендиректор УДЦР Володимир Корсун запевняв, що половина з замовлених для Концерну РРТ 372 частот метрового діапазону 174-230 МГц вже була прорахована, а після обробки Генштабом відправлена ​​на міжнародну координацію.

Петро Семерей був призначений на пост гендиректора Концерну РРТ в кінці грудня минулого року, до цього він очолював приватну компанію «Телемережі України» (має свої вишки в Хмельницькій, Волинській та Херсонській областях), якій Нацрада двічі відмовляв у видачі ліцензії провайдера цифрового мультиплексу МХ- 4
[close]
    Джерело-"медіаняня"
« Останнє редагування: 17:22:02, 03 Квітень 2018 від Diller »
ORTON 9500 HD PVR 2 CI 2 CX E PLUS 75E 36E 19.2E 13E 9E 5E 4W

Відсутній Diller

 • Постійний користувач
 • ***
 • Повідомлень: 192
 • Рейтинг: +184/-4
 • ^)
В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ КОНЦЕРНОМ РРТ ЗДІЙСНЕНО ЗАПУСК ДЕРЖАВНОЇ БАГАТОКАНАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ ЦИФРОВОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ
Спойлер
Концерном РРТ в Одеській області завершено підготовку до введення в дію державної мережі ефірного цифрового телевізійного мовлення стандарту DVB-T/DVB-T2 у складі 22 передавачів. Експлуатацію мережі розпочато 26 квітня 2018 року.
Конкурс на створення регіонального мультиплексу в Одеській області за дорученням Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення був проведений Національно радою України з питань телебачення і радіомовлення в грудні 2017 року. Оператором багатоканальної цифрової телевізійної мережі згідно умов конкурсу визначено Концерн РРТ.
За підсумками конкурсу ліцензії на мовлення в мультиплексі отримали «GTV» (ТОВ «Телерадіокомпанія Клуб-ТВ»), «А1» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Андсер»), «Южная волна» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Південна хвиля - ТВ»), «Думская TV» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Моя Одеса»), «Olvia» (ТОВ «Реноме Інет»), «Одеса 1» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Одеса 1»), «ПлюсПлюс» (ТОВ «Гравіс»), «Первый городской» (ТОВ ТРК «Нова Одеса»).
Зазначені заходи спрямовані на зміцнення українського інформаційного простору Одещини, адже вони забезпечують в області, зокрема в прикордонних районах, розповсюдження у цифровому форматі програм семи регіональних мовників та одного загальнонаціонального мовника.
[close]
Джерело- концерн РРТ
ORTON 9500 HD PVR 2 CI 2 CX E PLUS 75E 36E 19.2E 13E 9E 5E 4W

Присутній vitivan

 • Спонсор
 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 1191
 • Рейтинг: +286/-12

Відсутній Diller

 • Постійний користувач
 • ***
 • Повідомлень: 192
 • Рейтинг: +184/-4
 • ^)
Національна рада вирішила створити 7-й цифровий (MX-7) мультиплекс, який охопить 158 населених пунктів
Спойлер
Національна рада для технічної розробки і побудови цієї телемережі має надати Концерну РРТ її технічні характеристики згідно з висновками ДП «УДЦР».
За п’ять місяців до введення в дію загальнонаціональної цифрової телемережі МХ-7 Концерн РРТ зобов’язаний поінформувати про це Національну раду для подальшого ухвалення нею рішення про оголошення конкурсу на мовлення в мережі МХ-7, окрім територій з особливим режимом мовлення.
В.о. генерального директора Концерну РРТ Сергій Мікрюков під час розгляду цього питання повідомив, що розрахунок цього мультиплексу здійснювався на 10 програм, тож у ньому зможуть працювати 10 мовників.
Член Національної ради Сергій Костинський зауважив, що «це – перший мультиплекс, де ми пропонуємо не тільки телебачення, а й радіо – «Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура».
«Мультиплекс будується, насамперед, для державного мовлення. Тому перші і основні позиції мають займати державні мовники та суспільний мовник»,  - наголосив Сергій Мікрюков
[close]
Джерело- концерн РРТ
ORTON 9500 HD PVR 2 CI 2 CX E PLUS 75E 36E 19.2E 13E 9E 5E 4W

Відсутній Diller

 • Постійний користувач
 • ***
 • Повідомлень: 192
 • Рейтинг: +184/-4
 • ^)
Стало відомо, в яких населених пунктах встановлять передавачі нової цифрової телемережі.
Спойлер
Новий сьомий загальнонаціональний мультиплекс (МХ-7) ефірного цифрового телебачення стандарту DVB-T2, оператором якого стане державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ), охопить 158 населених пунктів України. Стали відомі повний перелік населених пунктів і потужність передавачів. Ці дані опублікували після оприлюднення тексту рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від 5 грудня щодо запуску МХ-7.МХ-7 буде працювати в діапазоні 174-230 МГц і не охопить території з особливим режимом мовлення (в ООС частоти даного діапазону вже зайняті).
[close]
Джерело телекритика
« Останнє редагування: 09:30:26, 10 Грудень 2019 від Diller »
ORTON 9500 HD PVR 2 CI 2 CX E PLUS 75E 36E 19.2E 13E 9E 5E 4W

Відсутній sienya

 • Старожило
 • ****
 • Повідомлень: 282
 • Рейтинг: +81/-5
Стало відомо, в яких населених пунктах встановлять передавачі нової цифрової телемережі.
Спойлер
Новий сьомий загальнонаціональний мультиплекс (МХ-7) ефірного цифрового телебачення стандарту DVB-T2, оператором якого стане державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ), охопить 158 населених пунктів України. Стали відомі повний перелік населених пунктів і потужність передавачів. Ці дані опублікували після оприлюднення тексту рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від 5 грудня щодо запуску МХ-7.МХ-7 буде працювати в діапазоні 174-230 МГц і не охопить території з особливим режимом мовлення (в ООС частоти даного діапазону вже зайняті).
[close]
Джерело телекритика

А коли встановлять?

Відсутній kandrij

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 592
 • Рейтинг: +463/-0
Стало відомо, в яких населених пунктах встановлять передавачі нової цифрової телемережі.
Спойлер
Новий сьомий загальнонаціональний мультиплекс (МХ-7) ефірного цифрового телебачення стандарту DVB-T2, оператором якого стане державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ), охопить 158 населених пунктів України. Стали відомі повний перелік населених пунктів і потужність передавачів. Ці дані опублікували після оприлюднення тексту рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від 5 грудня щодо запуску МХ-7.МХ-7 буде працювати в діапазоні 174-230 МГц і не охопить території з особливим режимом мовлення (в ООС частоти даного діапазону вже зайняті).
[close]
Джерело телекритика

А коли встановлять?
На святого нігди.
Я твердо вірю, що не за горами,
Той час, коли зійдуться Сян і Дон
В єдине русло, і поміж братами
Для злагоди не буде перепон

Відсутній duman

 • Постійний користувач
 • ***
 • Повідомлень: 208
 • Рейтинг: +276/-2
Метровий діапазон  : МХ-7 буде працювати в діапазоні 174-230 МГц
Ще одну антену ліпити ...

Відсутній Diller

 • Постійний користувач
 • ***
 • Повідомлень: 192
 • Рейтинг: +184/-4
 • ^)
Мережа як альтенатива зеонбуду,в метровому діапазоні проходження краще,буде робити там де зеонбуд за горизонтом,але не факт),Але мене інше хвилює.Для прикладу Львівська обл.Передавачі на 7 і 9 каналах,і що саме цікаво між передавачами менше 50 км,і працюють вони на тому самому каналі.Наприклад Старий Самбір і Борислав 7 ТВК.Львів і Новий Розділ 9 ТВК. Якби таку схему сформувати в аналозі і запустити це був би пизд@ц.Як буде себе вести цифра коли наприклад прийом проводиться на одинаковій відстані до передавачів,або рівні сигналу від передавачів майже однакові.Діаграми направленості антенн досить широкі(це не тарілка),а прийом взагалом буде вестися на "ришітку".
ORTON 9500 HD PVR 2 CI 2 CX E PLUS 75E 36E 19.2E 13E 9E 5E 4W

Відсутній BodiaK

 • Старожило
 • ****
 • Повідомлень: 252
 • Рейтинг: +217/-2
...Ще одну антену ліпити ...
А для чого?  "Полячка" нормально справляється з метровим діапазоном.

Відсутній april

 • Старожило
 • ****
 • Повідомлень: 386
 • Рейтинг: +223/-13
 • (Янтарне)
Знову Яворівщина в прольоті. Невже не можна в встановити передавач на вишці в Івано-Франковому (Янові). Чим вони думають?
- GI 8180 (VU+Solo)
- GI 8120

- MI BOX 3
- I Like Home Box
4W-5E-13E-36E

Відсутній loza77

 • Старожило
 • ****
 • Повідомлень: 339
 • Рейтинг: +537/-33
...Ще одну антену ліпити ...
А для чого?  "Полячка" нормально справляється з метровим діапазоном.
Ще невідомо яка буде  поляризація. Канали з Польщі в дециметрах і метрах ідуть в різних поляризаціях.
« Останнє редагування: 07:04:40, 11 Грудень 2019 від loza77 »

Відсутній slavon

 • Глобальний модератор
 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 4424
 • Рейтинг: +5239/-62
 • Слава Героям ОУН-УПА! Cлава воякам СС "Галичина"
Цитувати
Чим вони думають?
як чим думають - жопою ...  :2funny:
глянув цей список частот по 2-3 обастях і у мене склалося враження  що його складав повний невіглас в питаннях радіотехніки, поширяння хвиль !!! Наприклад у Львівській області 
цілих 3 населених пункти Львів, Красне і Новий Розділ на одному  9 частотному тв каналі, між населеними Львів-Красне - менше 50 км,  та Львів-Новий Розділ десь приблизно 50 км - як вони планують розвʼязати завади між передавачами використовуючи одну горизонтальну поляризацію сигналу??? Теж саме стосується трійки Турка-Старий Самбір-Борислав, трійки Горхів-Луцьк-Радехів - 7 чат.канал, пари Ів.Франківськ-Калуш - 5 част.канал ... Таких нюансів по усій Україні можна знайти з зо 2 десятки !!! 
Цитувати
Невже не можна в встановити передавач на вишці в Івано-Франковому (Янові).
Я б ставив не в Янові, а в Новояворівську ... Не тільки Яворівщина обділена передавачами, а й наприклад моя Перемишляньщина - передавач на 0.5 кВт аж проситься в Перемишлянах, в НовомуРоздолі знову вліпили запальничку на 0.2 кВт, тому відповідно проситься передавач в Бібрці (хоча б 100 ват), тощо ...   ca.,
« Останнє редагування: 07:12:08, 11 Грудень 2019 від slavon »
З повагою Slavon
4W+5E+13E+19E, 36Е+39Е
DreamBox 500HD, Openbox X540, X820CI
Віжин ТВ (Viasat UA) - це маразм, яких мало !!!
Стронг 7700/07 - металолом, гіршого від нього приймача немає !!!

Відсутній BodiaK

 • Старожило
 • ****
 • Повідомлень: 252
 • Рейтинг: +217/-2
... Канали з Польщі в дециметрах і метрах ідуть в різних поляризаціях.
Перевірено на практиці - прийом польського ефірного телебачення з допомогою т.зв. "решітки" що у метровому, що у дециметровому діапазоні без зауважень. O0

Відсутній Diller

 • Постійний користувач
 • ***
 • Повідомлень: 192
 • Рейтинг: +184/-4
 • ^)
Більш конкретно розбито по цифровим регіонам
Спойлер
ORTON 9500 HD PVR 2 CI 2 CX E PLUS 75E 36E 19.2E 13E 9E 5E 4W

 

Космічний телебум 2007: українське телебачення пішло в ніші

Автор vicРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 0
Переглядів: 2864
Остання відповідь 04:15:06, 19 Липень 2007
від vic
IPTV: «Київстар» вийшов на ринок платного телебачення

Автор slavonРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 4
Переглядів: 6281
Остання відповідь 05:44:23, 29 Жовтень 2015
від SLAVASAM
GI Matrix2 і Ефірне Телебачення DVB-T2 (Зеонбуд)

Автор bodyanРозділ GI HD Mini, GI Matrix2, GI S2038 CI, GI S2238

Відповідей: 2
Переглядів: 4771
Остання відповідь 13:48:32, 23 Лютий 2013
від snikers
Чи цікавить вас інтерактивне телебачення ???

Автор pavlo8000Розділ МедіаМакс

Відповідей: 2
Переглядів: 3149
Остання відповідь 11:36:34, 13 Вересень 2008
від oostryj
Якість ефірного телебачення у Львові

Автор yuriksРозділ DVB-T2 - цифрове ефірне телебачення

Відповідей: 13
Переглядів: 5254
Остання відповідь 15:38:53, 10 Березень 2010
від vav