У квітні Нацрада оголосить цифровий конкурс на 10 місць у загальнонаціональній мережі Концерну РРТ
Спойлер
Держцентр радіочастот прорахував державному Концерну РРТ частоти для будівництва загальнонаціонального цифрового мультиплексу ємністю мережі 10 телеканалів. Днями висновки про прорахунку частот отримає Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, формально замовляти ці висновки на підставі звернення КРРТ. Після чого регулятор оголосить конкурс мовників. Про це мені повідомив глава Концерну РРТ Петро Семерей, а член Нацради Сергій Костинский інформацію підтвердив.
«Сподіваюся, в квітні Нацрада оголосить конкурс телемовників на 10 каналів цифрового телебачення в мережі, яку збудувати Концерн РРТ. Конкурс повинен пройти до липня. Ми сподіваємося, що це буде 10 загальнонаціональних телеканалів - мовники, які захочуть отримати покриття не 65% території, як у зараз у «Зеонбуду», а під 95-98%. Уже все частоти прораховані і сьогодні знаходяться на угоді в Генеральному штабі. До 15 квітня вона погодить їх і передасть висновки Нацради, все 159 частот будуть виставлені на конкурс. Тоді ми почнемо будівництво мережі. Сьогодні деякі цифрові частоти збігаються з аналоговими. Не можна включити їх, не відключивши аналогові », - пояснює Семерей.
Це підтверджує Костинский: «Як тільки отримаємо прорахунок частот, відразу виставимо їх на конкурс. Так, це станеться в квітні. Єдина розбіжність - віддавати все частоти для загальнонаціонального мовлення або залишити одне-два місця для регіональних мовників, які не отримали цифрових ліцензій ».
Для будівництва цифрової мережі Семерей просить (поки безрезультатно) в уряду 250 млн грн, які підприємство і так заробляє, але відразу ж віддає до держбюджету: «Ми попередньо прорахували вартість мультиплексу. Нам потрібно 250 млн грн, ми просимо виділити цю суму з держбюджету, - говорить гендиректор Концерну РРТ. - В цьому році наш дохід складе десь 700 млн грн, але всі ці гроші забирає держава. Якби залишалися у нас - ми б уже давно побудували цифрову мережу. Також витратимо власні кошти, хочемо максимально використовувати нашу інфраструктуру - фідери, антени. Це здешевить проект. Частина аналогових передавачів можна модернізувати в цифрові, ми вже тестували це - покриття дуже гарне. Наш сигнал в три рази потужніша того, що є у «Зеонбуду». Тестували у Львові, на Волині та в Івано-Франківську. У Львові, наприклад, сигнал «Зеонбуду» на 30-40 км було видно, тоді як наш - на 100 км ».
Петро Іванович сподівається, що в конкурсі візьмуть участь всі аналогові загальнонаціональні телеканали, і називає ціну мовлення: «Я думаю, що до нас перейдеу чимало телеканалів - їх усіх цікавить більше покриття. Ми плануємо мережу більше, ніж у «Зеонбуду», ціна буде в районі 1 млн грн в місяць. Це наші попередні підрахунки. Ціна «Зеонбуду» - 700 тис. Грн, але це з урахуванням знижки. У мене були зустрічі з НГТУ, Плюсами, групою «Інтер» і каналами Пінчука. Чи не зацікавлена тільки «Медіа Група Україна». У всіх є розуміння, що Концерн РРТ - більш надійна структура. Якщо Концерн не збудує цифрову мережу, є загроза призупинення діяльності в тому числі і «Зеонбуду» після відключення «аналога» - підприємство стане збитковим для держави, зупиниться все ».
Відсутність ліцензії провайдера ефірної «цифри» гендиретора Концерну РРТ не вважає проблемою: «Нацрада не видає провайдерскую ліцензію на ефірну« цифру », вказуючи лише оператора телекомунікацій. Ця ліцензія насправді не обов'язкова. До того ж ми не хочемо на неї витрачати зайві 5 млн грн - краще на ці гроші купити 5 потужних цифрових передавачів ».
Наостанок гендиректор Концерну РРТ пояснив, чому нова кінцева дата використання радіочастотного ресурсу під ефірний «аналог», названа Кабміном (1 липня), буде знову зміщена: «Це попередня дата, термін був зміщений в терміновому порядку - рішення було прийнято на засіданні уряду 28 березня з голосу. Інакше з 30 березня ефірне аналогове телебачення було б поза законом. 1 липня - не кінцевий термін. До цієї дати ми повинні утрясти всі питання, затвердити графік поетапних відключень », - підсумував Петро Іванович. Як відомо, згідно із затвердженим Нацрадою Плану поетапного відключення «аналога», процес повинен стартувати в серпні і закінчитися в травні наступного року.
Нагадаю, у другій половині серпня закінчуються цифрові ліцензії 26 загальнонаціональних телеканалів, що віщають в мережі «Зеонбуд». Компанія відмовлялася добудувати перший мультиплекс, що вимагали телегрупи, і тепер, схоже, отримає конкурента.
Як відомо, загальнонаціональними аналоговими телеканалами на сьогодні є: «1 + 1», «Інтер», «Перший», ICTV, СТБ, «Новий канал», «Україна», НТН, К1, М1, ТЕТ, «2 + 2» , «5-й канал» і «Прямий».
Спойлер
Концерн РРТ має намір побудувати мережу цифрового ефірного телебачення, використовуючи вдвічі менше передавачів, ніж використовує компанія «Зеонбуд» зараз. У новій мережі державного підприємства буде всього 70 населених пунктів (проти 160 у «Зеонбуду»).
Нагадаю, на засіданні 1 березня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення задовольнила прохання КРРТ і вніс зміни в свої попередні рішення про замовлення прорахунку частот для розвитку цифрової мережі цією компанією. У тексті рішення регулятора міститься повний список внесених змін: з переліку частот виключили 200 населених пунктів (без вказівки потужності частот), вказавши новий прорахунок для 70 населених пунктів:

Оптимізація нового покриття дивує. Наприклад, для покриття цифровою мережею Київської області (в розумінні Концерну РРТ) досить одного Києва з передавачем на 4 кВт, для прикордонній з Польщею Волинської області - тільки Луцька та Ковеля. Також дещо дивує мережу для Одеської області - майже проігнорована частина області за Дністровським лиманом (Білгород-Дністровський, Арциз, Ізмаїл та Болград), в Концерні РРТ пропонують поставити тільки один передавач на 0,5 кВт в Кам'янському. Хоча в тій же Одеській області незабаром запрацює місцева регіональна цифрова телемережа на 10 каналів у 22-х населених пунктах. Як уже повідомлялося, прорахунок частот замовлений в УДЦР в діапазоні 174-250 МГц, в якому сьогодні віщає «метрове» ефірне аналогове телебачення. Для порівняння, у конкурента Концерну РРТ - приватної компанії «Зеонбуд» - 4 мультиплекси (МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) з мережею в 160 населених пунктах, а в аналогової мережі Концерну РРТ - до 450 передавачів по всій Україні. Восени минулого року на «цифровому форумі» гендиректор УДЦР Володимир Корсун запевняв, що половина з замовлених для Концерну РРТ 372 частот метрового діапазону 174-230 МГц вже була прорахована, а після обробки Генштабом відправлена на міжнародну координацію.
Петро Семерей був призначений на пост гендиректора Концерну РРТ в кінці грудня минулого року, до цього він очолював приватну компанію «Телемережі України» (має свої вишки в Хмельницькій, Волинській та Херсонській областях), якій Нацрада двічі відмовляв у видачі ліцензії провайдера цифрового мультиплексу МХ- 4