Автор Тема: Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні  (Прочитано 3348 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Відсутній Android-80

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3002
 • Рейтинг: +3750/-0
Для того, щоб українські супутникові платформи стали рентабельними, вони повинні мати як мінімум 100 тисяч активних абонентів.

Такі дані на основі проведеного опитування, подала компанія NSR. У відповідності з розрахунком NSR, платформи в Центральній та Східній Європи повинні мати близько 500 тисяч клієнтів, тоді можна говорити про прибутковість їхньої діяльності.

Нагадаємо, що в Україні надають свої послуги 4 супутникові платформи: НТВ Україна, Віасат Україна, MyTV і Поверхность. У найскладнішій ситуації перебуває остання (Поверхність), яка була змушена призупинити свої послуги з-за фінансових проблем. Оператор платного ТБ все ще шукає стратегічного інвестора.

За даними експертів ринку, в Україні налічується близько 80 тисяч абонентів супутникових платформ. У той же час, за оцінками SES ASTRA Satellite Monitor, яка провела опитування приблизно в той же час, в країні налічується 2.9 млн. домогосподарств з супутниковими антенами.

Зі. Одразу навіюється запитання:
-звідки керівництво віасат-уа бере такі височені цифри по кількості своїх абонентів? :o Чув, що там близько 200 тисяч :o :-Р

Відсутній slavon

 • Глобальний модератор
 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 4419
 • Рейтинг: +5237/-62
 • Слава Героям ОУН-УПА! Cлава воякам СС "Галичина"
Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
« Відповідь #1 : 13:31:38, 06 Березень 2011 »
Цікавий огляд ринку цифрового ТВ або що заважає українським САТ ТВ провайдерам розвиватись !!!
Цитувати
З України відлітають супутники
Індустрія платного супутникового телебачення в нашій країні, не встигнувши сформуватися, вже потрапила в період мутацій

У України заморожування розвиток ряду платформ супутникового телебачення (DTH). У серпні 2010 року стало відомо про фінансові складнощі компанії «Поверхность», яку покинув ключовий інвестор - ISTIL Group Мохаммеда Захура. У грудні було припинено поширення пакету каналів платформа Digital Fly Ukraine (TM MYtv).
Тепер як перша, так і друга компанія ведуть переговори з потенційними інвесторами, щоб відновити роботу.

«Поверхность» з осені скооперувалися з ГК «Укркосмос», який має договору на поширення сигналів з супутниками Astra 1G і Hellas Sat 2. Через них платформа почала з кінця минулого року мовлення в тестовому режимі частини своїх каналів. Представники «Поверхности» і «Укркосмосу» заявляли ще в грудні «Коментарям» про плани найближчим часом сформувати і запустити в комерційну експлуатацію єдину DTH-платформу. Але цього поки з невідомих причин так і не відбулося.

З MYtv ситуація ще складніша. Ось вже більше двох місяців компанія не поширює свої канали. В кінці лютого Нацрада з питань ТБ і радіомовлення за результатами перевірки встановив, що платформа обслуговує всього 442 абонента, у той час як за ліцензією їх має бути 180 тис. чоловік. Директор цієї платформи Альберт Фельдман пояснює виключення мовлення технічними проблемами зі супутником і обіцяє, що на початку квітня відбудеться перезапуск. Крім того, за словами Фельдмана, DFU до цього часу стане частиною великої міжнародної медіакорпорації. Тобто гроші на проект по ідеї можуть з'явитися.

Три біди супутникового ТБ
Єдиною вітчизняної платформою супутникового ТБ, яка продовжує віщати, залишається «Viasat». Як відзначають експерти, компанія обслуговує вже близько 70 тис абонентів. Гендендиректор цієї компанії Оксана Ферчук додала, що щорічно виходить подвоювати кількість абонентів.

Видавець галузевого журналу Mediasat Алекасандр Глущенко зазначає, що компанія зростає в першу чергу за рахунок агресивної рекламної кампанії і наявності в пакеті спортивних каналів «Футбол» і «Футбол +», які Viasat поширює за ексклюзивною домовленістю.

Втім, Ферчук визнає, що ринок супутникового телебачення важкий. «Ми бачимо кілька великих проблем. Перша - це піратство. У нас доступні канали сусідніх країн, які не авторизовані для нашої країни. Це заважає розвитку ринку », - говорить вона.

Супутникове піратство - це використання схеми sharing (від англійського «ділитися»). Таку послугу пропонують так звані «пірати», які зі своїх серверів, легально підключених до супутникових платформ, передають людям, які замовлять у них супутникове ТБ, ключі доступу до різних платформ за скромну плату. За оцінками Глущенко, в Україну близько 150-200 тис. сімей користуються цим нелегальним механізмом.

«Друга велика проблема у нас з багатьма кабельними операторами, які некоректно звітують про свої клієнтських базах правовласниками і занижують собівартість контенту та послуг платного ТБ. (Іншими словами, вони говорять, що обслуговують не тисячу абонентів, а, наприклад, сто. Це дозволяє платити власникам каналу істотно менше за користування їхніми телепродуктом - Ред.). Вони заважають розвиватися нашому бізнесу », - зазначає Ферчук.

Додамо до цього, що частину аудиторії у наших платформ "відкушують" російські («НТВ + Україна», «Радуга»). Вони не створюють спеціальні українські продукти, а просто віщають те, що у них є в Росії, ще й на території Україні.

І третьою проблемою, за словами, Ферчук, є те, що національні канали не закодовані на супутниках. «Це впливає на всю індустрію платного ТБ. Коли хороший продукт доступний у відкритому вигляді, немає необхідності шукати якусь альтернативу. Тому зібрати всі канали на одній супутниковій платформі досить складно. У нас, наприклад, немає «Інтера» », - зазначає Ферчук.

Зазначимо, що вже близько 3 млн. українських домогосподарств встановили супутникові тарілки. Але тільки близько 100 тис. з них платять телеплатформам.

Нові явища
Що стосується каналів групи «Інтер», то вони, ймовірно, просто чекають своєї години. Адже цього року повинні розпочати мовлення мережі наземного ефірного цифрового мовлення, яке будує собі ТОВ «Зеонбуд». Більшість учасників ринку вважає, що за ним стоїть консорціум, з таких вітчизняних медіагігантів, як група «Інтер» Валерія Хорошковського, і СКМ Ріната Ахметова. Заступник директора «Зеонбуд» Андрій Шумілов в недавньому інтерв'ю з «Коментарями» розповів, що вони розглядають можливість створення власної DTH-платформи, так як все одно будуть піднімати 28 загальнонаціональних каналів на супутник для розповсюдження їх по країні. Найважливіше, що потрібно зробити «Зеонбуду» в цьому випадку - це пролобіювати ввезення в країну ресиверів-гібридів, які б підтримували прийом як ефірного ТБ, так і супутникового. Таким чином, телеглядач зможе дивитися національні канали безкоштовно, а при бажанні ще й доплачувати за прийом додаткових каналів з супутника.

Тому якщо «Зеонбуд» таки побудує мережу, то у існуючих DTH-платформ додасться ще один серйозний конкурент на рівні з кабельниками та піратами. Не можна забувати і про те, що «Укркосмос» в 2012 році планує вивести на орбіту перший український телекомспутнік, на якому можуть бути також зібрані всі вітчизняні телеканали. Напрошуються висновки, що щоб стати українською платформою супутникового ТБ, потрібно мати істотна підмога: або бути частиною держпрограми, або мати власну цифрову мережу або супутник. А спроби зробити на рівному місці мільярдний бізнес, хоч і мають шанс на успіх, але часто сприймаються великими інвесторами як авантюрна затія.
Взято на одному із форумів
З повагою Slavon
4W+5E+13E+19E, 36Е+39Е
DreamBox 500HD, Openbox X540, X820CI
Віжин ТВ (Viasat UA) - це маразм, яких мало !!!
Стронг 7700/07 - металолом, гіршого від нього приймача немає !!!

Відсутній Ankl

 • Старожило
 • ****
 • Повідомлень: 471
 • Рейтинг: +150/-0
Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
« Відповідь #2 : 19:13:05, 06 Березень 2011 »
як гидко чути що "Віасат" претендує на кожен конвертор в Україні  і гадить в цему піратів та кабельників, замість своїх корпоративів та гулянок знизили б ціни  та мали б клієнтів, виходить що побудували пісочницю огородили її і тепер кожен українець зобовязаний там гратись за немалі гроші....., ринок є ринок , ще на початку вони вказували, що Віасат буде досить доступним, я сам не розумію тих клієнтів хто згоджується на такі ціни заради двох-трьох каналів.  *-P

Відсутній slavon

 • Глобальний модератор
 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 4419
 • Рейтинг: +5237/-62
 • Слава Героям ОУН-УПА! Cлава воякам СС "Галичина"
Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
« Відповідь #3 : 19:41:57, 06 Березень 2011 »
Гидко, це точно сказано. Щодо зниження ціни питання слушне, але цього на мій погляд недостатньо. Я ще 2 роки тому писав на цьому форумі - для успішного впровадження будь-якого DTH проекту в Україні, окрім адекватної ціни за перегляд та цікавого наповнення потрібні ще наступні речі:
1. Можливість дивитися пакет на нормальному обладнанні (приймачі), а не на металоломі.
2. В пакеті повинні бути тільки кодовані канали за які абонент платить, а не куча ФТА мусору за який треба платити.
3. Прості та рівноправні відносини між провайдером і споживачем, без кабальних договорів - платиш дивишся пакет, не платиш дивишся тільки ФТА   ca.,
« Останнє редагування: 06:01:55, 07 Березень 2011 від slavon »
З повагою Slavon
4W+5E+13E+19E, 36Е+39Е
DreamBox 500HD, Openbox X540, X820CI
Віжин ТВ (Viasat UA) - це маразм, яких мало !!!
Стронг 7700/07 - металолом, гіршого від нього приймача немає !!!

Відсутній gorich

 • Постійний користувач
 • ***
 • Повідомлень: 215
 • Рейтинг: +455/-0
Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
« Відповідь #4 : 07:57:03, 07 Березень 2011 »
пані фертиг не розуміє_коли вона ще вважала що бобики тільки пісяти,ринок саттб вже існував,і буде дальше існувати,тут віазад нічого не зробить :2funny:
єдиний варіант для них,в примусовому порядку ставити його всім,перекрити границі та вирубати інет :2funny:
одним словом,я в старій рекламі,пані фертиг краще сосати ніж говорити O0

 

Супутниковими антенами в Україні користується понад мільйон сімей!!

Автор vicРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 3
Переглядів: 2633
Остання відповідь 13:19:28, 21 Травень 2007
від vic
В Україні запустили супутникову телемережу “Країна ТБ” з регіональними каналами

Автор lvoldemarРозділ Новини

Відповідей: 0
Переглядів: 1566
Остання відповідь 20:40:07, 11 Вересень 2017
від lvoldemar
НТКУ транслюватиме матчі Євро-2012 в Україні

Автор Android-80Розділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 0
Переглядів: 1995
Остання відповідь 20:42:56, 21 Вересень 2009
від Android-80
В Україні появиться перший футбольний канал!

Автор AstronomyРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 0
Переглядів: 2269
Остання відповідь 22:01:44, 27 Грудень 2007
від Astronomy
Ціни на комплекти в Україні ..з установкою..

Автор vicРозділ Практика встановлення антен.

Відповідей: 933
Переглядів: 83172
Остання відповідь 19:35:28, 28 Квітень 2016
від hmura