----W oryginalnej wersji RU nie ma Edycji kolorw. Przed wgraniem softu----
----------bez Edycji ustawi przezroczysto na inn ni eXtra!!!----------

---------------------------------------------------------------------------
17.07.08

'Testowa wersja M130 dla 1430 i 1530

Wersja wydana w zwizku z nowymi moliwociami (patchowania HDL-a), dzikuje D-mon'owi za to

W zwizku z tym, e w zasadzie MHW tunera to maksimum wszelkich moliwoci,
to poczwszy od kolejnej wersji najprawdopodobniej przy zmianach w kodzie
nie bdzie publikowany nowy soft a jedynie patch HDL...
Co i jak zrobi z patchem bdzie w opisie kiedy zajdzie taka potrzeba.
Oprcz tego w tej wersji usunito kod obsugi TPS, jest mae prawdopodobiestwo
aby udao si rozjani te kanay.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Soft EU na 14 nie testowany, na 15 EU testowany pobierznie ze wzgldu na brak czasu

pozdrawiam
baobab

-------------------------------

03.07.08

M126F_EU_Fix1 dla 1430

- Przywrcono BISS & DCW (+, D, 6, 5)
- Edycja kolorw (+, D, A)

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)
Podzikowania dla kol. @Zibi31 za testy na 14 :)

pozdrawiam
baobab

--------------------------------
30.06.08

'Testowa wersja M126f dla 1430

Zdjem blokad na ident TPS, mona sprbowa z SBCL

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)


pozdrawiam
baobab

--------------------------------
21.06.08

1430_M126aGenerator_EU_Test2

Przetestujcie t wersj pod ktem zawieszek po wczeniu. 

- Edycja kolorw dziaa
- Obnione panele

Ogromne podzikowania dla niestrudzonego kol. @Zibi31 za 
testy na 1430 :)

pozdrawiam 
baobab

---------------------------------
21.06.08

Wersja EU nie testowana

'Testowa wersja M126a dla 1430

Znalazem bd, Polsat AU

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------
10.06.2008

Wersja 1430_EU nie testowana

'Testowa wersja M124 dla 1430 i 1530
dzikuje polskim przyjaciolom w poprawie kodu.

- Polsat AU;
- Dodano wylacznik ( + D 6 8 ) dla AU na kanaach TPS,
po rozwizaniu problemu i pojawieniu sie nowego otv.bin to mona bdzie odcza.
- skorygowany AU na kanaach TPS (zrobic reset kluczy MENU 6 B OK).

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------

29.05.2008

Nie testowany

'Testowa wersja M123 dla 1430 

- Dodano moliwo zmiany trybu DiSEqC w "MENU, 3, 7";
- Przy braku sygnau co 1,5 sekundy podawana jest komenda dla DiSEqC na podczenie;
- Istnieje moliwo (+, D, 6, 0) zapisania statycznego DW otrzymanego z sharing-u;
- Kilka drobnych poprawek;

Zmiana trybu DiSEqC jest wana np. dla uytkownikw Monoblock-w. Szukanie sygnau
jest zrobione po uwagach od uytkownikw.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------
22.05.2008

Nie testowany

1430 M122 Generator_EU Fix My Colours

-Dodano edycj kolorw z poziomu tunera. Wykorzystany pomys @julekjulek z OFM-a,
serdeczne pozdrowienia dla niego. :)

Edycja kolorw (+,D,6,5), po wprowadzonych zmianach OK i A-zapis. Wyedytowane
kolory bd w nowej pozycja "eXtra" pod (+,D,7,9).

pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------
16.05.2008

'Testowa wersja M122 dla 1430

- Dodano now funkcj dla DiSEqC 1.1...
- zmieniona struktura przypisywania satelity do pozycji na transponderze. 
Teraz do odpowiedniej pozycji mona dopisa kadego satelit 
z przedstawionych, wszystkiego ich jest 51:

95.0E NSS6
90.0E Yamal 201
85.2E Intelsat 709
80.0E Express AM2
75.0E ABS 1
72.0E Intelsat 4
70.5E Eutelsat W5
68.5E Intelsat 7/10
62.0E Intelsat 902
60.0E Intelsat 904
57.0E NSS 703
53.0E Express AM22
45.0E Intelsat 12
42.0E Turksat 1C/2A
40.0E Express AM1
39.0E Hellas Sat 2
36.0E Eutelsat Sesat & W4
33.0E Eurobird 3
31.5E Astra 5A
31.3E Astra 1D
30.5E Arabsat 2B
28.2E Eurobird 1
26.0E Badr C/3/4
25.5E Eurobird 2
23.5E Astra 1E/3A
19.2E Astra 1F/1G/1H/1KR/1L
16.0E Eutelsat W2
13.0E Hot Bird 6/7A/8
10.0E Eutelsat W1
09.0E Eurobird 9
07.0E Eutelsat W3A
04.8E Sirius 4
00.8W Thor 3/5
04.0W Amos 1/2
05.0W A. Bird 3
07.0W Nilesat 101/102
08.0W Telecom 2D
11.0W Express A3
12.5W Atlantic Bird 1
14.0W Express A4
15.0W Telstar 12
18.0W Intelsat 901
22.0W NSS 7
24.5W Intelsat 905
27.5W Intelsat 907
30.0W Hispasat 1C/1D
31.5W Intelsat 801
34.5W Intelsat 903
37.5W NSS 10
43.0W Intelsat 3R/11
45.0W Intelsat 1R

Aby przypisa transponder do pozycji lub portu DiSEqC 1.1 
trzeba wej w "MENU 4 6 PILOT", nastpnie wybra potrzebne parametry 
i zatwierdzi OK. Przypominam, e dla wczania USALS 
trzeba ustawi w "+ D 5 0" odpowiedni parametr.

Powodzenia 
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------
10.05.2008

1430_M121Generator_EUFix1

- Poprawiono pozycja satelity w Panelu USALS

pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------
07.05.2008

'Wersja M121 dla 1430

- Zoptymalizowana praca z pozycjami satelitarnymi, z panelem USALS i Serwisem kanaw

Numer pozycji Sat dla kanau jest widoczny w spisie kanaw i pod +. W panelu USALS
mona w tej chwili przej na zerow pozycj (przydatne gdy nagromadziy si bdy w obrotnicy),
moliwe jest przejcie w skanowanie wybranego transpondera i wiele innych zmian w tym zakresie.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Mam nadziej e tym razem w EU... bez przygd.

pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------
07.05.2008

1430_M120_Generator_EUFix1

-Poprawiono USALS w wersji EU... gupi bd w typie obiektu... sory.

pozdrawiam
baobab

--------------------------------------------------
01.05.08

'Soft M120 dla 1430

- Dodano wsparcie USALS dla obrotnicy.

Aby waczy to wsparcie naley ustawi w (+, D, 5, 0) USALS,lokaln 
dugo i szeroko ustawiamy w (menu, 4, 6, PILOT)
....
Soft nie jest wolny od bdw w tym zakresie, zauwaone i zgoszone 
bdy bd usunite.

Powodzenia 
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Trudno powiedzie jak to wyszo w EU, byo sporo zmian... ja nie czasowy i nie mam moliwoci testu.
Subtitle przesunite na d, przeczanie PILOT (DVB/MHW) dziaa, s polskie
znaki na C+ ale pewnie kosztem niektrych programw CP2.

pozdrawiam 
baobab 

--------------------------------------------------
16.04.08

-Optymalizacja TPS

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

--------------------------------------------------
14.04.08

'Testowa wersja M108 dla 1430

-Poprawka TPS
-Optymalizacja DCW

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

--------------------------------------------------
09.04.08

'Testowa wersja M117 dla 1430.

Teraz wykorzystana jest trzecia flaga ID Providera dla sharingu. Jeli zaznaczycie
t flag "ECM + SID" to w kocwce ECM bdzie SID, bez tej flagi SID nie jest brany
pod uwag.

Proba... pisa o bdach.

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

--------------------------------------------------
29.03.08

'Testowa wersja M116 dla 1430. Dzikuj D-mon za cz HDL.

-Polsat AU.
-Drobne poprawki.

P.S. Cz HDL nie jest kompatybilna z OFM!

Powodzenia
generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

---------------------------------------------------
26.03.08

Testowa wersja M115 dla 1430

- Drobne poprawki w MHW;
- Filtr dla nowych francuskich kart;
- Uaktualnione klucze Emu/RSA.

Powodzenia
generator

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab

----------------------------------------------------
22.03.08

"Testowa wersja M114 dla 1430 

Teraz kontrol dekrypcji DW mona prowadzi rownie dla EMU. Czsto odswiezania 10 sekund. 
Po prostu wczamy (+ D 6 0) i obserwujemy jak zmienia si dekrypcja DW, jeli dlugo si nie 
zmienia to znaczy, e to stay klucz DCW, BISS lub kana niekodowany. 

P.S. 
Zmienna basic.E_D przywizana jest do EMU, nie mona zmienia jej pooenia.

generator"

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

-----------------------------------------------------
22.03.08

'Testowa wersja M112 dla 1430

-Dodano moliwo kontroli DW dla sharingu. Wczanie (+, D, 6, 0). Dla wznowienia wyj i wej znowu.
Teraz jest moliwo podpatrzenia (tylko dla sharingu) dekryptacji w EMU CAM.

generator'

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

------------------------------------------------------
20.03.08

Testowa wersja M111 dla 1430 

- Dodano sekcj CONAX do zaznaczania ID w sharing-u; 
- Poprawiono wywietlanie woskich kanaw RAI (niezbdny reset kluczy). 

UWAGA : Sekcja NDS i CONAX tylko do zaznaczenia priorytetu 
wyboru i wczania w sharing ,do niczego wiecej!

generator

-Wynikno troch zamieszania z CA System. Plik emuedit.ini podmieni
w EmuKeys Editor (Emuedit)

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------------

18.03.08

Firmware 1430 M110

Sprbujcie potestowa troszk inny wariant automatu ECM...

.......

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

-------------------------------------------------------
17.03.08

Firmware M109 dla 1430

- Poprawiono obrbk EMM dla Irdeto2, teraz jeli s obecne prawidowe klucze i PPUA to pracuje ok;
- Dodano skrypty obsugi automatu ECM PID, wczamy w (+, D, 6, 9) w AUTO, jeli zaznaczone jest MANUAL
to ECM PID wybierany jest rcznie;
- wiee klucze pod 020710 i 4AE0;

.......

Oczekuj Waszych opinii na temat bdw.

Powodzenia

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab 

--------------------------------------------------------
12.03.08

Dziki ingerencji D-mon zosta wypatrzony bd time out portu COM. Wielki podzikowania dla niego za to!

Teraz w sharingu spokojnie mona oglda nawet Sky Italia, a przeczanie kanaw jest identyczne
jak w 1530. Zwikszya si take szybko przesyu danych przez port COM.
Poprawiono dziaanie Biss.

Powodzenia

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

---------------------------------------------------------
11.03.08

Tumaczenie z gowy... wybaczcie :)

-Poprawiona funkcja sharingu, pracuje ewidentnie szybciej, brak SID w kocwce ECM,
Jeli komu jest to potrzebne to niech nie korzysta z tej wersji...

Tak e poczujcie rnic.

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

Pozdrawiam
baobab

----------------------------------------------------------

10.03.08

Testowa wersja M106 dla 1430

-Dodano wgranie domylnych kluczy i plikw Rom110, TPS (menu, 6, B, Ok).
Dodana opcja uatwi ycie tym, ktrzy nie za bardzo pojmuj co i jak z wgrywaniem.

Powodzenia

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

-Poprawiono bdne wpisy w emu.cpi

pozdrawiam
baobab 

------------------------------------------------------------

09.0308
Poprawiono:

Przesunicie czasowe EPG C+
Krzaki na EPG C+

Do przetestowania!!

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab
------------------------------------------------------------
Fix1

Zlikwidowany dubel NDS w EMU
------------------------------------------------------------
Testowa wersja M105 dla 1430

-Przyspieszona praca przeczania kanaw w sharingu
-Dodano w menu, w emu sekcj NDS dla Videoguard pod sharing.
Sprawdzane na Syriuszu, pracuje dobrze.

Plik emuedit.ini podmieni w Emukeys Editor

Podzikowania dla @Deemonru i @generatora :)

pozdrawiam
baobab
