Український SAT-TV форум

Головна категорія => Українські телевізійні канали => Тема розпочата: vic від 11:35:23, 04 Квітня 2007

Назва: Національна рада.... „ТЕТ”,УТР порозумілися?
Відправлено: vic від 11:35:23, 04 Квітня 2007
02.04.2007

Національна рада і  „ТЕТ” порозумілися

 

Упродовж тривалого часу  громадськість України була свідком конфлікту, що тривав між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та телекомпанією „ТЕТ”. Його причиною було рішення Національної ради  щодо неефективного використання телекомпанією частотного ресурсу та  попередження оголошене їй  за трансляцію програм „Вікна з Дмитром Нагієвим” та „Дім-2”.

28 березня 2007 року Національна рада, заслухавши інформацію першого заступника голови Національної ради І. Куруса про виконання ЗАТ ТК „ТЕТ” вимог Національної ради щодо трансляції передач „Вікна з Дмитром Нагієвим” та „Дом-2”, висновки Національної експертної комісії України з питань суспільної моралі від 14 грудня 2006 року №539 та Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 7 липня 2006 року №7517, зважаючи на положення Меморандуму між телекомпаніями та Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення про співпрацю, спрямовану на розбудову національного інформаційного простору вирішила: Уповноважити Голову Національної ради В.Ф. Шевченка підписати угоду про примирення між Національною радою та ЗАТ “ТК “ТЕТ”, м. Київ по справі № 6/105-А за позовом ЗАТ “Телекомпанія “ТЕТ” до Національної ради та скасувати  пункти 2, 3 рішення Національної ради від 08.02.2006 року  № 99 та рішення Національної ради від 08.02.2006 року № 100.

Угоду про примирення  буде направлено до Київського апеляційного суду.

 

УГОДА ПРО ПРИМИРЕННЯ

 

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, як законодавчо визначений спеціальний наглядовий та регулюючий орган в галузі телерадіомовлення, дбаючи  про належне забезпечення телерадіоорганізаціями інформаційних потреб громадян України, прагнучи до досягнення порозуміння та ЗАТ “Телекомпанія ТЕТ”, як засіб масової інформації, прагнучи до забезпечення інформаційних потреб населення та встановлення конструктивного діалогу із суб’єктом владних повноважень - Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (надалі - Сторони), досягли згоди про примирення по адміністративній справі №6/105-А.

 

ЗАТ “Телекомпанія “ТЕТ” звернулось до Господарського суду міста Києва з адміністративним позовом до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправними та скасування рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 99 від 08.02.2006 року та № 100 від 08.02.2006 року.

Постановою Господарського суду міста Києва № 6/105-А від 22.11.2006 позов задоволено.

Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення подано до Київського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу на постанову Господарського суду міста Києва № 6/105-А від 22.11.2006 року.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 02.03.2007 справу № 6/105-А призначено до апеляційного розгляду.

Враховуючи те, що на момент укладення цієї Угоди  отримано висновки компетентних експертних установ (Київського НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі), на підставі ст.51 та ст. 194 КАС України, Сторони дійшли згоди щодо врегулювання спору шляхом примирення.

 

Враховуючи наведене, Сторони домовились про наступні умови примирення:

1. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення скасувала пункти 2, 3 рішення Національної ради від 08.02.2006 року № 99 та рішення Національної ради від 08.02.2006 року № 100.

2. Зважаючи на виконання ЗАТ ТК „ТЕТ” вимог Національної ради щодо трансляції передач „Вікна з Дмитром Нагієвим” та „Дом-2”, висновки Національної експертної комісії України з питань суспільної моралі від 14 грудня 2006 року №539 та Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 15 вересня 2006 року №7517 та від 7 липня 2006 року №5872, надані після прийняття рішень Національної ради від 08.02.2006 року № 99 та від 08.02.2006 року № 100, відсутність з боку ЗАТ ТК „ТЕТ” протягом року з дня прийняття рішення Національної ради від 08.02.2006 року № 99 порушень чинного законодавства та умов ліцензії, керуючись положеннями Меморандуму між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та телекомпаніями, Національна рада в подальшому вважатиме, що до ЗАТ ТК „ТЕТ” не застосовувались санкції за порушення чинного законодавства та умов ліцензії.

3. ЗАТ “Телекомпанія ТЕТ” зобов’язується перед трансляцією в ефірі телевізійних програм “Вікна” з Дмитром Нагієвим” самостійно здійснювати перевірку змісту зазначених програм на відповідність вимогам Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та Закону України “Про захист суспільної моралі”. У випадку, якщо зміст зазначених програм не відповідатиме вимогам Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та Закону України “Про захист суспільної моралі”, ЗАТ “Телекомпанія ТЕТ” здійснюватиме редагування таких програм з метою приведення у відповідність до вимог Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та Закону України “Про захист суспільної моралі” або не допускатиме трансляцію таких програм в ефірі.

4. Сторони досягли згоди нести судові витрати, сплачені відповідно кожною стороною та не мають одна до одної претензій матеріального характеру.
Назва: Національна рада.... „ТЕТ”,УТР порозумілися?
Відправлено: vic від 07:12:45, 05 Травня 2007
Державна телерадіокомпанія «Всесвітня служба „Українське телебачення і радіомовлення”» (УТР) отримала від Національної ради з питань телебачення та радіомовлення перше попередження за невідповідність діяльності компанії ліцензійним вимогам. До переліку порушень долучено також відсутність редакційного статуту та редакційної ради.

Про це повідомив перший заступник голови Нацради Ігор Курус на брифінгу в Києві 25 квітня. З його слів, рішення про винесення попередження було викликано рядом порушень ліцензійних вимог. «[Відбулося] зменшення обсягу мовлення з 24 до 15 годин, значно скоротилася кількість культурологічних, пізнавальних та розважальних програм», - зауважив він. - Коли ми ліцензували канал, то не думали, що УТР буде займатися кінопоказом. Моніторинг засвідчив, що УТР здійснює кінопоказ майже 6 годин».
Нацрада також висловила сумнів щодо наявності у телекомпанії довзолів на трансляцію фільмів за межі України, оскільки канал перебуває у відкритому доступі.

«УТР створювалася як телекомпанія, що буде здійснювати свою діяльність за межами України, а вона найбільшу свою активність проявила всередині України шляхом входження до кабельних мереж та трансляцією своїх програм на ДТРК», - сказав пан Курус.

Всесвітня служба УТР отримала ліцензію на супутникове мовлення 22 жовтня 2003 р. Програми УТР транслюються на супутникових каналах на Євразію та Північну і Південну Америку. Також сигнал розповсюджується в кабельних та ефірно-кабельних мережах України і на частотах 24 обласних телерадіокомпаній, які мають власні мережі розповсюдження телесигналу. За інформацією УТР, їх аудиторія складає понад 23 млн. глядачів у світі і приблизно стільки ж в Україні, в тому числі в кабельних мережах – 7,5 млн. абонентів.