Український SAT-TV форум

Головна категорія => Українські телевізійні канали => Тема розпочата: Android-80 від 09:26:32, 07 Листопада 2010

Назва: Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
Відправлено: Android-80 від 09:26:32, 07 Листопада 2010
Для того, щоб українські супутникові платформи стали рентабельними, вони повинні мати як мінімум 100 тисяч активних абонентів.

Такі дані на основі проведеного опитування, подала компанія NSR. У відповідності з розрахунком NSR, платформи в Центральній та Східній Європи повинні мати близько 500 тисяч клієнтів, тоді можна говорити про прибутковість їхньої діяльності.

Нагадаємо, що в Україні надають свої послуги 4 супутникові платформи: НТВ Україна, Віасат Україна, MyTV і Поверхность. У найскладнішій ситуації перебуває остання (Поверхність), яка була змушена призупинити свої послуги з-за фінансових проблем. Оператор платного ТБ все ще шукає стратегічного інвестора.

За даними експертів ринку, в Україні налічується близько 80 тисяч абонентів супутникових платформ. У той же час, за оцінками SES ASTRA Satellite Monitor, яка провела опитування приблизно в той же час, в країні налічується 2.9 млн. домогосподарств з супутниковими антенами.

Зі. Одразу навіюється запитання:
-звідки керівництво віасат-уа бере такі височені цифри по кількості своїх абонентів? :o Чув, що там близько 200 тисяч :o :-Р
Назва: Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
Відправлено: slavon від 13:31:38, 06 Березня 2011
Цікавий огляд ринку цифрового ТВ або що заважає українським САТ ТВ провайдерам розвиватись !!!
Цитувати
З України відлітають супутники
Індустрія платного супутникового телебачення в нашій країні, не встигнувши сформуватися, вже потрапила в період мутацій

У України заморожування розвиток ряду платформ супутникового телебачення (DTH). У серпні 2010 року стало відомо про фінансові складнощі компанії «Поверхность», яку покинув ключовий інвестор - ISTIL Group Мохаммеда Захура. У грудні було припинено поширення пакету каналів платформа Digital Fly Ukraine (TM MYtv).
Тепер як перша, так і друга компанія ведуть переговори з потенційними інвесторами, щоб відновити роботу.

«Поверхность» з осені скооперувалися з ГК «Укркосмос», який має договору на поширення сигналів з супутниками Astra 1G і Hellas Sat 2. Через них платформа почала з кінця минулого року мовлення в тестовому режимі частини своїх каналів. Представники «Поверхности» і «Укркосмосу» заявляли ще в грудні «Коментарям» про плани найближчим часом сформувати і запустити в комерційну експлуатацію єдину DTH-платформу. Але цього поки з невідомих причин так і не відбулося.

З MYtv ситуація ще складніша. Ось вже більше двох місяців компанія не поширює свої канали. В кінці лютого Нацрада з питань ТБ і радіомовлення за результатами перевірки встановив, що платформа обслуговує всього 442 абонента, у той час як за ліцензією їх має бути 180 тис. чоловік. Директор цієї платформи Альберт Фельдман пояснює виключення мовлення технічними проблемами зі супутником і обіцяє, що на початку квітня відбудеться перезапуск. Крім того, за словами Фельдмана, DFU до цього часу стане частиною великої міжнародної медіакорпорації. Тобто гроші на проект по ідеї можуть з'явитися.

Три біди супутникового ТБ
Єдиною вітчизняної платформою супутникового ТБ, яка продовжує віщати, залишається «Viasat». Як відзначають експерти, компанія обслуговує вже близько 70 тис абонентів. Гендендиректор цієї компанії Оксана Ферчук додала, що щорічно виходить подвоювати кількість абонентів.

Видавець галузевого журналу Mediasat Алекасандр Глущенко зазначає, що компанія зростає в першу чергу за рахунок агресивної рекламної кампанії і наявності в пакеті спортивних каналів «Футбол» і «Футбол +», які Viasat поширює за ексклюзивною домовленістю.

Втім, Ферчук визнає, що ринок супутникового телебачення важкий. «Ми бачимо кілька великих проблем. Перша - це піратство. У нас доступні канали сусідніх країн, які не авторизовані для нашої країни. Це заважає розвитку ринку », - говорить вона.

Супутникове піратство - це використання схеми sharing (від англійського «ділитися»). Таку послугу пропонують так звані «пірати», які зі своїх серверів, легально підключених до супутникових платформ, передають людям, які замовлять у них супутникове ТБ, ключі доступу до різних платформ за скромну плату. За оцінками Глущенко, в Україну близько 150-200 тис. сімей користуються цим нелегальним механізмом.

«Друга велика проблема у нас з багатьма кабельними операторами, які некоректно звітують про свої клієнтських базах правовласниками і занижують собівартість контенту та послуг платного ТБ. (Іншими словами, вони говорять, що обслуговують не тисячу абонентів, а, наприклад, сто. Це дозволяє платити власникам каналу істотно менше за користування їхніми телепродуктом - Ред.). Вони заважають розвиватися нашому бізнесу », - зазначає Ферчук.

Додамо до цього, що частину аудиторії у наших платформ "відкушують" російські («НТВ + Україна», «Радуга»). Вони не створюють спеціальні українські продукти, а просто віщають те, що у них є в Росії, ще й на території Україні.

І третьою проблемою, за словами, Ферчук, є те, що національні канали не закодовані на супутниках. «Це впливає на всю індустрію платного ТБ. Коли хороший продукт доступний у відкритому вигляді, немає необхідності шукати якусь альтернативу. Тому зібрати всі канали на одній супутниковій платформі досить складно. У нас, наприклад, немає «Інтера» », - зазначає Ферчук.

Зазначимо, що вже близько 3 млн. українських домогосподарств встановили супутникові тарілки. Але тільки близько 100 тис. з них платять телеплатформам.

Нові явища
Що стосується каналів групи «Інтер», то вони, ймовірно, просто чекають своєї години. Адже цього року повинні розпочати мовлення мережі наземного ефірного цифрового мовлення, яке будує собі ТОВ «Зеонбуд». Більшість учасників ринку вважає, що за ним стоїть консорціум, з таких вітчизняних медіагігантів, як група «Інтер» Валерія Хорошковського, і СКМ Ріната Ахметова. Заступник директора «Зеонбуд» Андрій Шумілов в недавньому інтерв'ю з «Коментарями» розповів, що вони розглядають можливість створення власної DTH-платформи, так як все одно будуть піднімати 28 загальнонаціональних каналів на супутник для розповсюдження їх по країні. Найважливіше, що потрібно зробити «Зеонбуду» в цьому випадку - це пролобіювати ввезення в країну ресиверів-гібридів, які б підтримували прийом як ефірного ТБ, так і супутникового. Таким чином, телеглядач зможе дивитися національні канали безкоштовно, а при бажанні ще й доплачувати за прийом додаткових каналів з супутника.

Тому якщо «Зеонбуд» таки побудує мережу, то у існуючих DTH-платформ додасться ще один серйозний конкурент на рівні з кабельниками та піратами. Не можна забувати і про те, що «Укркосмос» в 2012 році планує вивести на орбіту перший український телекомспутнік, на якому можуть бути також зібрані всі вітчизняні телеканали. Напрошуються висновки, що щоб стати українською платформою супутникового ТБ, потрібно мати істотна підмога: або бути частиною держпрограми, або мати власну цифрову мережу або супутник. А спроби зробити на рівному місці мільярдний бізнес, хоч і мають шанс на успіх, але часто сприймаються великими інвесторами як авантюрна затія.
Взято на одному із форумів (http://)
Назва: Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
Відправлено: Ankl від 19:13:05, 06 Березня 2011
як гидко чути що "Віасат" претендує на кожен конвертор в Україні  і гадить в цему піратів та кабельників, замість своїх корпоративів та гулянок знизили б ціни  та мали б клієнтів, виходить що побудували пісочницю огородили її і тепер кожен українець зобовязаний там гратись за немалі гроші....., ринок є ринок , ще на початку вони вказували, що Віасат буде досить доступним, я сам не розумію тих клієнтів хто згоджується на такі ціни заради двох-трьох каналів.  *-P
Назва: Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
Відправлено: slavon від 19:41:57, 06 Березня 2011
Гидко, це точно сказано. Щодо зниження ціни питання слушне, але цього на мій погляд недостатньо. Я ще 2 роки тому писав на цьому форумі - для успішного впровадження будь-якого DTH проекту в Україні, окрім адекватної ціни за перегляд та цікавого наповнення потрібні ще наступні речі:
1. Можливість дивитися пакет на нормальному обладнанні (приймачі), а не на металоломі.
2. В пакеті повинні бути тільки кодовані канали за які абонент платить, а не куча ФТА мусору за який треба платити.
3. Прості та рівноправні відносини між провайдером і споживачем, без кабальних договорів - платиш дивишся пакет, не платиш дивишся тільки ФТА   ca.,
Назва: Оператори платного ТБ Україні поки нерентабельні
Відправлено: gorich від 07:57:03, 07 Березня 2011
пані фертиг не розуміє_коли вона ще вважала що бобики тільки пісяти,ринок саттб вже існував,і буде дальше існувати,тут віазад нічого не зробить :2funny:
єдиний варіант для них,в примусовому порядку ставити його всім,перекрити границі та вирубати інет :2funny:
одним словом,я в старій рекламі,пані фертиг краще сосати ніж говорити O0