Автор Тема: Новини телеканалів.  (Прочитано 22979 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #15 : 09:15:45, 08 Серпня 2007 »
У складі топ-менеджменту «ТЕТа» відбулися зміни. Валерій Гросман, програмний директор телекомпанії «ТЕТ», став заступником голови правління каналу, а програмним директором призначено Вікторію Любенко, яка раніше працювала на каналі ICTV та СТБ. Про це «ТК» повідомив голова правління ЗАТ «ТЕТ» Григорій Тичина.

Валерій Гросман закінчив Миколаївський педагогічний інститут за спеціальністю «вчитель російської мови та літератури». Розпочав телевізійну кар’єру 1976 року на Миколаївському державному телебаченні. Пройшов шлях від редактора до генерального директора комерційного каналу. 1996 року обійняв посаду програмного директора ЗАТ «ММЦ-СТБ», у 1999 році працював виконавчим продюсером каналу «Ера». Із серпня 2000 року обіймав посаду програмного директора каналу «ТЕТ».

Григорій Тичина спростував неофіційну інформацію про те, що власники каналу залучили для його переформатування російських менеджерів: «Ми ніяких російських менеджерів не наймали. Не знаю, звідки у вас така інформація». Тим часом, у медійному середовищі наполегливо поширюються чутки про те, що на каналі в новому сезоні з’явиться більше інформаційних і навіть політичних проектів, зникне проект «Дом-2» і відбудуться радикальні зміни у складі топ-менеджменту.

Тим часом, Григорій Тичина стверджує, що й у новому сезоні канал залишиться розважально-інформаційним: «З’явиться низка нових проектів та програм, які вписуються в нинішню розважально-інформаційну концепцію телеканалу «ТЕТ». Презентація намічена на кінець серпня. До презентації я нічого прокоментувати не можу». Він також спростував інформацію про запуск нових новинних проектів.

Телекритика

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #16 : 09:17:11, 08 Серпня 2007 »
Коли і в якому вигляді повернеться в ефір «Свобода слова»; про що новий ведучий програми говорив із Пінчуком; де живуть справжні журналістські стандарти… і чи побачимо ми Андрія у ролі футбольного коментатора :)

Після переходу Савіка Шустера на «Інтер» перед ICTV постала серйозна проблема: як знайти «зірці №1 політичного телебачення України» повноцінну заміну, що органічно впишеться у формат «Свободи слова»? Як подолати неминучу упередженість частини глядачів, які не уявляють це ток-шоу з іншим ведучим? Скептики казали, що «українського еквівалента» Савіка немає й бути не може. Але така людину знайшлась. Це Андрій Куликов, продюсер Української служби Бі-Бі-Сі, експерт освітнього проекту «ЖОРНА». Понад чверть століття із п’ятдесяти років свого життя він працює в журналістиці, і шанобливий тон, у якому про нього завжди говорять колеги, засвідчує неабиякий авторитет у професійних колах. Андрія Куликова можна сміливо називати українським уособленням західних стандартів журналістики (яких, за його словами, не існує). Минулого літа читачів «ТК» уже знайомила з Андрієм невгамовна Зіна Підалькіна.

Розмова, що відбулась у нас з Андрієм недільного ранку в малолюдному Гідропарку, велася, перш за все, про «Свободу слова». За кілька тижнів до початку заочного (адже програми мають виходити в той самий день тижня і, можливо, в одному слоті) змагання з новим ток-шоу Савіка Шустера на «головному каналі країни» Андрій Куликов випромінює спокій і впевненість у собі. Виявилось, шляху назад немає: Андрій уже подав заяву про звільнення лондонському начальству, і лише сподівається, що розлучення з Бі-Бі-Сі пройде без скандалів.

Місяць тому, 27 червня, я попросив на Бі-Бі-Сі відпустку за власний рахунок, що для мене було б найвигіднішим варіантом, бо я мав би майданчик для відступу в разі, якщо щось не складеться. А я припускаю, що щось може не скластися, хоча робитиму все, щоб склалось. Відпустки мені не надали, причому розгляд питання тривав місяць. Весь цей час канал чекав, і я дуже їм за це вдячний. Я навмисно хотів спочатку подати заяву про звільнення з Бі-Бі-Сі, а потім підписати контракт із ICTV. Але там усе обговорено, тож документ буде підписано найближчим часом, щойно Олександр Богуцький повернеться з відпочинку.

Андрію, «Свобода слова» повернеться в ефір 10 серпня вже в новому вигляді?

З новим ведучим, відформатована за часом. Ми з головним продюсером «Свободи слова» Михайлом Павловим і режисером Вірою Кричевською хотіли б, аби програма мала хронометражні рамки. Поки що думаємо про дві з половиною години.

Про якісь ще зміни ви можете говорити?

Хронометраж передбачає певні зміни у стилі ведення. Ведучий має бути жорсткіший і давати всім більш-менш рівні можливості висловитись. Бо «свобода», як усвідомлена необхідність, має бути такою, щоб не обмежувались нічиї права. А якщо хтось бере на себе забагато, цим він навмисно чи ненавмисно обмежує свободу інших.

Яким чином ви збираєтесь забезпечувати справедливість для всіх учасників програми?

Всім надаватиметься більш-менш однаковий час для висловлювання. Я вірю, що люди можуть не тільки говорити, але й слухати.

Ви казали, що маєте певні ідеї щодо вдосконалення програми. Що це за ідеї, і чи будуть вони втілюватись уже з 10 серпня?

Я гадаю, з 10 серпня їх зарано втілювати. Спершу треба познайомити глядачів із новим ведучим. Для когось це може бути шоком, хтось не сприйме, хтось – навпаки. Думаю, що нововпровадження треба робити з урахуванням кон’юнктури, поступово. Так само, як ті дві програми, які провів Олександр Богуцький. На відміну від декого, в мене не викликала несприйняття його манера ведення. Крім того, я вважаю, що він свідомо грав на заниження: йому не треба було перебивати нового ведучого, тому Сашко працював упівсили або навіть у чверть сили, можливо, навмисно припускаючись якихось помилок. Так само і тут викладати відразу всі козирі, думаю, не буде правильно. Переформатування програми відбуватиметься поступово. Що ж до ідей, то вони зараз на стадії обговорення. Можливо, готуватимуться відеосюжети, яких не було раніше; може змінитись система голосування.

Кого ви хочете бачити гостями студії?

Усіх, хто цікавий глядачам.

Але ж не раз говорилося, що глядачам цікаві одні й ті ж самі кількадесят людей, можливо, не найцінніші і не найцікавіші об’єктивно…

Я згоден, і сам писав у якійсь публікації в «Телекритиці», що є дуже багато людей, недовідомих публіці. Ми їх знаємо, але йдемо часто-густо за інерцією, знаючи, що певна відома особа дасть рейтинг напевно. А деякі дуже цікаві люди іноді навмисно не виходять на публіку, і наше завдання – не тільки знайти їх, але й привести в ефір і спробувати подати в такому вигляді, щоб вони зацікавили людей.

Не секрет, що перед минулими виборами Інна Богословська, чий проект «Віче» підтримував власник ICTV Віктор Пінчук, була майже в кожній «Свободі слова». Що не відповідало її політичній вазі…

… Можливо, це відповідало її телегенічності?

Можна й так сказати, але ми все ж не можемо не підозрювати канал і творчу групу програми в тому, що їм «спустили згори» якесь розпорядження. З неофіційних джерел траплялося чути: «Ну, попросили попіарити Інну, то що ж тут такого…». Що ви будете робити, якщо вас попросять когось попіарити?

Я думаю, що мені не скажуть когось піарити…

Гаразд: запрошувати когось частіше, ніж вам би хотілось.

Є така штука, як розтягнутий чи відкладений баланс. Якщо хтось переважає в конкретний період часу, то в наступний період ця людина не переважає. Головне, щоб цей період не тривав занадто довго. Цей принцип використовується в дуже багатьох телеорганізаціях та інформаційних службах. Зараз я можу легко давати всілякі обіцянки. Наобіцяю, а потім виявиться, що щось не так – чогось не зробив, або навпаки, щось вийшло краще, ніж я обіцяв. Подивимось, як буде. Я відкритий до критики і залюбки її сприйму. Поки що маю намір працювати в програмі так, щоб не було чого закинути.

Розкажіть про свій досвід телеведучого.

У 98-99-х я вів студію на Новому каналі, коли ним керував Михайло Павлов. Потім, на початку 2000 року, у мене була невеличка улюблена програма «Нічна драматургія» на СТБ. Ми запрошували туди цікавих людей, писали заготовку п’єси: там були експозиція, зав’язка, кульмінація і принаймні два варіанти розв’язки. Тоді інтерактив ще не був такий поширений, як зараз, хоча ми думали в цьому напрямку. В програмі ми пропонували на суд нашого гостя варіанти, які в нас були. Я провів сім випусків цієї програми перед тим, як поїхав на Бі-Бі-Сі. «Нічну драматургію» після мене ще довго вів Сергій Куций – один із найяскравіших ведучих того часу. До того він вів на ММЦ «Інтерньюз» програму «Параграф». Зараз працює у прес-службі.

Крім вас, на роль ведучого «Свободи слова» трактувались Марина Остапенко, Сергій Рахманін і Олександр Богуцький. На вашу думку, хто підійшов би найкраще, якби не вибрали вас?

Власне, Сергій Куций, якби він трактувався. Ми нещодавно говорили з ним приватно, і я сказав, що є дві людини, які, на мою думку, могли би вписатись у цю програму повністю – він і Віталій Портников.

А Портникову пропонували?

Я не знаю, чи пропонували, але така ідея виникала. А з тих, хто трактувався, найкращою ведучою могла б бути Марина Остапенко.

Що вам не подобалось у «Свободі слова» Савіка Шустера?

Не подобалось те, що вона була дуже-дуже-дуже довга. Та все ж кілька програм я додивлявся до кінця, і мені було цікаво – хоча це була друга година ночі. Але я – глядач специфічний, бо я дивився не лише заради програми як такої, але й заради того, щоб побачити, як вона поставлена, як поводиться ведучий тощо. Я думаю, що в цьому випадку менше – краще: програму можна зробити цікавішою і динамічнішою. Крім того, я довго не міг зрозуміти ці криві. Мені здавалося, що це ускладнює програму. Є люди, вони висловлюються – то слухай їх і роби висновки. Згодом я оцінив їхнє значення, бо вони дають реакцію аудиторії.

Ще в мене завжди викликав запитання ступінь причетності Савіка Шустера до того, що відбувається в програмі і в країні взагалі. Мені було дуже цікаво спостерігати за його еволюцією. На певному етапі, десь у середині життя програми, мені стало здаватися, що Савіку самому стало цікаво працювати з цими людьми, розбиратися в обстановці в країні, її розвиткові. Тоді дивитися «Свободу слова» стало набагато зручніше. Ще мене завжди бентежила велика кількість гостей із Росії. Я усвідомлюю важливість Росії та її політиків для України, але, можливо, не завжди варто підкреслювати, що ми не можемо самі дати собі ради.

А що найбільше імпонувало в програмі?

По-перше, те, що в ній справді є свобода слова. По-друге, те, як виважено поводився Савік.

Ви знайомі з ним особисто?

Ні. Навіть ніколи не бачились.

Уже відомо, що політичне ток-шоу на «Інтері» виходитиме в той самий день, що «Свобода слова»…

(Дивується) І в той самий час?

Принаймні, за попередньою інформацією, воно вийде у п'ятницю, 24 серпня. Можливо, в тому самому слоті. Ви будете щось із цим робити?

А що з цим робити?

Наприклад, міняти день.

Міняти день я не збираюсь, і не чув, щоб керівництво каналу збиралося. Якщо ток-шоу Савіка вийде 24 серпня, в нас є два тижні фори. Ми маємо час познайомитися з глядачами.

Отже, ви категорично проти того, щоб міняти п’ятницю на інший день?

Ні, я не категорично проти – я поки що проти, тому що є звички аудиторії, і зразу ламати ці звички не хочеться. Знов-таки, два тижні, які ми працюватимемо до їхнього виходу – це перевага. До того ж, є такий чинник, як відомість і невідомість. Савік Шустер – величина, але це відома величина, а я – невідома. Можливо, в цьому є перевага (Усміхається.)

Про ведучого одного політичного ток-шоу казали, що він працює один день на тиждень, у день виходу програми, а шість днів – відпочиває. Скільки часу ви присвячуватимете підготовці кожного випуску?

Я певен, що щільна підготовка триватиме три дні. В середу зранку має бути визначена тема і люди, яких ми хочемо запросити. Можливо, й раніше. Вже з середи треба думати над сценарієм: запитання, які будуть поставлені, підтеми, які розвиватимуться… Але, знаючи, як у нас розвиваються події, не можна виключити, що в останній день усе зміниться. Таке бувало і, звичайно, ще буде. Це природа таких програм. Крім того, звісно ж, треба аналізувати ті програми, які вийшли до ефіру – на це потрібен день. Передивитися ці дві з половиною години, обговорити… Тож реально я дивлюся на п’ятиденний робочий тиждень. Думаю, це нормально: треба тренуватись, навчатись, відпрацьовувати рух і мову.

Отже, вільного часу на якісь інші проекти не буде?

Сподіваюся, що буде. Принаймні, я планую викладати в Київському Інституті журналістики. Я читав курс «Вступ до спеціальності» в Київському інституті масових комунікацій і курс «Радіосправа» в Інституті журналістики, і в майбутньому хотів би це продовжити.

А що з вашим проектом «ЖОРНА»?

Він успішно наближається до завершення. У мене там зобов’язання до 19 вересня; далі проект триватиме до 6 грудня, але моя подальша участь у ньому не передбачена.

Чи запрошуватимете ви на «Свободу слова» нових журналістів чи редакторів?

Там залишився кістяк старої команди: дуже досвідчені редактор Світлана Соколова та Юрій Литвиненко. Зараз ми шукаємо шеф-редактора і ще двох молодших редакторів.

Хто визначає тему програми – шеф-редактор чи ведучий?

Насправді визначає ведучий, але шеф-редактор може запропонувати свій варіант, і ми це обговоримо.

Чи матиме Олександр Богуцький право голосу у визначенні теми?

Генеральний директор повинен мати право голосу.

А що робитимете, якщо будуть якісь суперечності?

Подивимось. Суперечності неминучі, але так само неминуче вони розв’язуються. Я вірю в те, що розумні люди можуть знайти компроміс. Ні новини, ні будь-яка програма на телебаченні не є автономним організмом. Вона існує як частина великого цілого, тому враховувати думку найвищого керівництва каналу необхідно.

Чи належить до «найвищого керівництва» Віктор Пінчук?

Він не керівник каналу.

А якщо він зателефонує і висловить свої міркування щодо програми? Кажуть, він спілкувався із Савіком по телефону…

Досі він мені не дзвонив.

Але ви з ним зустрічалися. Про що ви говорили?

Про бачення програми і про те, якою мовою вона має виходити. Після двох років ведення програми російською не так просто прийняти рішення про зміну мови. Сформувалися звички аудиторії, образ програми. Коли мені зробили пропозицію, я передчував, що це питання може постати. Зробив пошук по Інтернету і знайшов інтерв’ю Савіка Шустера, в якому він казав, що така програма, як «Свобода слова», має виходити саме російською.

Чому?

Дивімося реально на речі. За соціологічними опитуваннями більшість населення України надає перевагу російській мові. І це зручність для багатьох людей. Ще одне міркування, якого я, щоправда, не поділяю, - те, що іноземним учасникам, перш за все росіянам, суто технологічно зручніше, щоб програма виходила російською. Я вважаю, що логічно, щоб ця програма виходила українською, як і більшість програм на українському телебаченні.

Зійшлись на українській?

Так. Ми вестимемо програму українською мовою, а російською розмовлятимемо з тими, хто віддає перевагу російській, англійською – з тими, хто розмовляє англійською. Польською і білоруською теж можемо.

Ви казали своїм студентам, що західних стандартів журналістики не існує. А які, на вашу думку, стандарти діють сьогодні в українській журналістиці?

Діє бажання дуже багатьох журналістів і редакторів працювати за якщо не найвищою, то високою міркою. І багато людей, про яких ми навіть не знаємо, бо вони працюють у провінції, працюють саме так. Мені пощастило, проводячи семінари в регіонах, познайомитися з такими людьми. Назву декількох: головний редактор черкаської газети «Нова доба» Сергій Томіленко, Лариса Артеменко з газети «Кременчуцький телеграф», Ольга Прядко, яка працювала на радіо «Вісма» в Кременчуці, Євген Білий та інші з херсонської газети «Горожанин и горожанка», журналісти з Одеси… Але, оскільки їхнє поле впливу обмежене, ми переважно про них не знаємо. Але і в Києві, звичайно, є багато людей, які дуже хочуть, і яким часто вдається працювати за найвищими вимогами.

Мені здається, що ми трохи губимося в тій величезній кількості засобів масової інформації, яка в нас є. На мою думку, це нам тільки шкодить. Ця кількість нібито є позірним доказом свободи слова, але насправді свободу слова варто плекати і культивувати в кожному ЗМІ, а не розкидати по шматочках по всіх восьми тисячах періодичних видань чи п’ятнадцяти загальнонаціональних телеканалах.

Можливо, ця проблема зникне, коли на медіаринку з’явиться здорова вільна конкуренція?

Не думаю, що все так просто. Якщо газета може не виходити два-три роки, потім вийти кілька разів під вибори, заробити купу грошей і залягти у сплячку знову, ми цього ніколи не позбудемось. Або якщо телеканал може з року в рік давати лише збитки, але все одно відтягувати на себе робочу силу і бодай якийсь сегмент глядачів. Механізм втручання держави в індустрію не розроблений, і позірно це обмеження демократії. Але, як на мене, коли вже держава втручається в інші галузі економіки, то медіа також слід розглядати як ринок, у який так само можна втручатись. Я за монополізацію і вертикальну структуризацію ринку. Не за монополізацію, після якої залишаться двоє-троє гравців, звісно ж. Але, умовно кажучи, мають існувати шість-сім, щонайбільше десять, загальнонаціональних каналів і їхні обласні відділення. А не те, що є зараз, коли в Одесі, наприклад, існує кільканадцять квазінезалежних телекомпаній, які місцевий рекламний ринок прогодувати не може, а національний рекламодавець не зацікавлений. За рахунок чого вони виживатимуть? Відповідь проста: за рахунок продажу новин. Якщо ж туди прийде національний гравець, то, принаймні, від місцевих впливів він буде захищеним. Його не злякає який-небудь депутат місцевої ради…

Коли вже ви згадали про новини, скажіть, як ви оцінюєте якість інформаційного продукту ICTV?

Скажу чесно: давно не дивився. Річ у тім, що мої глядацькі вподобання зараз великою мірою формує моя тітонька, з якою я живу. А вона дивиться переважно «Інтер». По-перше, тому, що вона російськомовна, по-друге, до певного часу стилістика новин «Інтера» набагато більше відповідала її вподобанням, ніж будь-що інше.

«До певного часу» - це...

До змін, які відбулись у травні. Зараз ми з тітонькою болісно вирішуємо, чи дивитися нам далі новини «Інтера», чи ні.

А як вам теперішні новини «1+1»? Адже ви є одним із засновників «ТСН».

Можна й так сказати. Але моя роль завжди була другою, бо першим був Сашко Ткаченко, який узяв мене на роботу, і в якого я багато чого навчився. Якщо він був бойовим командиром, то я – начальником штабу, який виконував усе, що він скаже. «ТСН» зараз за рахунок того, що там зійшлися принаймні дві команди, демонструє різностильність. Не знаю, як там відбувається планування. Щодо картинки, операторської та режисерської подачі відеоматеріалів вони досі тримають вельми високу планку.

З українських теленовин мені до вподоби «Репортер» на Новому. У лютому чи березні я дивився їх цілий тиждень, і вважаю Андрія Макаренка дуже пристойним ведучим. «Вікон» СТБ давно не дивився, хоча чув багато відгуків.

«Свобода слова» не може існувати окремо від комплексу інформаційно-аналітичного мовлення каналу. Савік Шустер казав, що ця програма повинна йти у зв’язці з новинами і аналітичним тижневиком. Чи будете ви координуватися?

Я поділяю цю думку. Можливо, не «у зв’язці», але повинне бути певне узгодження та врахування того, що роблять новини та аналітичний тижневик. Я не бачив новин, але кілька разів дивився «Факти тижня з Оксаною Соколовою». На мою думку, як тижневий продукт це зараз найкраще з того, що я бачив. Все дуже ретельно відпрацьовано і сплановано. Бракує ризикованості, за рахунок якої зараз беруть «Подробиці тижня» на «Інтері». В них з’являються несподівані теми: наприклад, я був дуже заскочений тим, що вони показали репортаж про «кравчучки», а потім - репортаж про зйомки продовження «Трьох мушкетерів». Це цікаво! Що ж до Оксани Соколової, то мені дуже подобається, як вона веде програму, але цієї легкої «божеволинки» не вистачає.

Ще мені здається, що зараз в українській журналістиці превалює увага до відомих людей, і хоча є спроби привернути увагу до людей пересічних, вони не завжди спрацьовують.

Але ж «лайф», який ми часто бачимо в новинах провідних каналів, далеко не завжди вартий уваги. То як треба привертати увагу до пересічних людей, щоб результат був успішним?

Наполегливістю. Не кидати цю справу за місяць чи два після того, як здалося, що рейтинги впали. А головне – якістю виконання. Можливо, в процесі підготовки таких матеріалів треба більше подумати, познімати, краще змонтувати, ніж готуючи репортаж із Верховної Ради, який привертає увагу за рахунок знайомих облич. Я думаю, що настала пора показувати не те, що нам сказали, і не те, що хочуть зробити політики, а те, як воно робиться або не робиться на місці. А показати це можна лише через мою тітку Валентину Михайлівну, якій 83 роки, або через чиюсь дочку, яка вступає в університет, та інші подібні приклади.

Чи будете ви привертати увагу до пересічних людей у «Свободі слова»?

Гадаю, так. По-перше, є вільний мікрофон. По-друге, за рахунок розширення кола учасників, а також обговорення не лише гасел, але й їх виконання.

Але ж люди перед «вільним мікрофоном» зазвичай говорять стандартні й банальні речі – «геть такого-то», «слава такому-то», «досить сваритися» - відтак їх ніхто не слухає. Як стимулювати людей говорити щось свіже, що зацікавить глядача?

Для цього їх треба лише закликати. Вони, напевно, діють на підставі того, що вони бачили. Якщо їм дати зрозуміти що цікавіше було б почути від них дещо інше – вони скажуть. У людей величезний запас того, що вони хочуть і можуть сказати.

Чому, на вашу думку, так в Україні довго немає суспільного мовлення? Нема політичної волі, чи суспільство не доросло?

Суспільство наше давно доросло. Річ навіть не в тому, що нема політичної волі, а в тому, що є політична воля на інше. Є величезна спокуса використовувати наявні державні ресурси для того, щоб забезпечувати перевагу тих, хто при владі. Це ілюзія, тому що державні ЗМІ настільки слабкі, що часто є контрпродуктивними, та й виборці дуже багато чого розуміють і бачать, що державні чи комунальні медіа хвалять тих, хто ними володіє. Те, що Перший канал так і не перетворений на суспільне мовлення, свідчить про те, що «помаранчева» команда сподівалась використати його як медіаресурс під час парламентської кампанії. Тепер – знову.

Наскільки продуктивною є «джинса» в тому вигляді, в якому вона існує в новинах зараз?

На мій погляд, вона є абсолютно непродуктивною, враховуючи ті витрати, які на неї ідуть. Зокрема, я переконався в цьому в Одесі в 2004 році. Мій улюблений приклад: у 20-хвилинному випуску новин місцевого телеканалу був 8,5-хвилинний сюжет про здачу одного житлового будинку, в якому 17 разів з’явилася назва компанії, яка цей будинок збудувала. Мені здається, що будь-хто зразу розпізнає це. Яка ж може бути довіра, по-перше, до цього матеріалу, по-друге, до програми, по-третє, до каналу, який дає це в ефір? Але донести це до тих, хто замовляє «джинсу», дуже важко. Напевно, це все ж таки дешевше, ніж замовляти справжню рекламу. По-друге, в багатьох людей, які замовляють сюжети, існує глибоко хибне переконання, що новинам люди довіряють, а рекламі – ні. Насправді ж рекламі ми не довіряємо лише на рівні свідомості, а на рівні підсвідомості вона змушує нас купувати товар.

Чи є способи боротьби із «джинсою»?

Є, і я бачив такі приклади. В Одесі один із каналів чітко виводить замовні матеріали за межі випуску новин. Колись так робили на СТБ…. Є ще кілька прикладів. Принаймні, «бізнес-новини», якщо ще й не є насправді бізнес-новинами, але вже не подаються як новини в чистому вигляді. Тут має бути двосторонній рух. З одного боку, керівники каналів і редактори мають усвідомлювати, що «джинса» страшенно їм шкодить: хоча й дає негайний позитивний ефект у вигляді грошей, але в цілому псує їхню репутацію. З іншого, вони мають наполегливо доводити тим, хто намагається замовити «джинсу», що це марнування грошей.

Чи поставив вам канал якусь рейтингову планку, як зараз заведено? Савіку Шустеру, наприклад, дали завдання – частка 35%.

Завдання переді мною не ставили, але ми орієнтуємось на те, щоб повторювати середні рейтинги програми «Свобода слова» в сезоні 2006/2007.

Що спонукало вас прийняти рішення стати ведучим «Свободи слова»?

Я дуже давно хотів працювати в Україні. «Свобода слова» для мене – один із дуже привабливих варіантів здійснення цього бажання. Я думаю, що в Україні дуже багато роботи. І пропозиція ICTV – не єдина, яка в мене була, просто вона надійшла першою. Було ще дві пропозиції з телебачення, одна – робота в інформаційному мовленні, інша – робота ведучого.

Звичайно, для мене почесно, що мені запропонували вести саме флагманську програму. Крім того, є елемент змагальності. Сама пропозиція взяти участь у трактах була для мене повною несподіванкою, та коли тракти почалися, захотілося перемогти. Змагання на цьому не закінчилося – доведеться ще змагатися з конкурентами, і не лише з програмою Савіка Шустера.

Ви підписуєте контракт на певний період, чи він безстроковий?

Ні, він не безстроковий.

А чи готові ви, що врешті-решт вам скажуть: «sorry, але ви не виправдали сподівань…»?

Ну, звичайно!

І що тоді? Повернетесь на Бі-Бі-Сі?

Та ні. На Бі-Бі-Сі ні я не вертатимусь, ні мене вже не візьмуть. Я раз повернувся, але вдруге вже не зможу. Тричі в одну річку не ввійдеш, та й річка насправді вже вдруге була не та сама. Мені там не настільки цікаво в порівнянні з тим, що можна і треба робити в Україні. До того, що мені скажуть «sorry…», я готовий. Вже кілька разів казали – з різних причин. У мене був дуже сумний досвід, коли я прийшов на ММЦ «Інтерньюз» 96-го року, абсолютно не підготовлений до роботи на телебаченні. Я дуже добре знався на новинах та інших аспектах журналістики, але про тележурналістику не мав жодного уявлення. Вважав, що, аби скоротити телевізійний матеріал, достатньо вирізати з нього, як на радіо, якийсь шмат плівки…

А зараз ви тренуєтесь?

Беру уроки сценічної мови. І в нас ще будуть тракти.

У грудні минулого року на майстер-класі «Мистецтво інтерв’ю» Савік Шустер казав, що був готовий зайнятись реорганізацією інформаційного мовлення ICTV і навіть робив таку пропозицію керівництву, але воно не побачило в цьому потреби. Як би ви поставились до такої ідеї?

Я не хотів би вести мову про реорганізацію. Знаю дуже добре Олександра Бєлова, який очолює новини на ICTV, і вважаю, що це людина професійна, освічена і з великим потенціалом. Якщо йому буде потрібна моя допомога – так, будь ласка.

А якщо вам запропонують якусь паралельну роботу в інших проектах ICTV, ви погодитесь?

Якщо вони вважатимуть, що це потрібно каналу, погоджуся. Мені було б цікаво.

Які проекти вас могли б зацікавити?

Будь-які, окрім коментування футбольних та інших спортивних змагань. (Сміється) Хоча іноді я думаю і про це. Просто я з 86 року практично не дивлюся футбол, а про баскетбол знаю мало.

Світлана Остапа, Отар Довженко - Телекритика

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #17 : 07:02:33, 09 Серпня 2007 »
Ірена Фешак обійняла посаду директора департаменту реклами телеканалу «Тоніс» замість Наталії Чернявської.

Раніше пані Фешак працювала керівником відділу продажу телевізійної реклами на телерадіокомпанії «Люкс» (м. Львів) та комерційним директором каналу новин «24» (м. Київ). Має продюсерський досвід роботи над телевізійними проектами.

«Тоніс» - інформаційно-пізнавальний телеканал. Заснований у 1989 р. Частка аудиторії 18+ в липні 2007 р. - 1,19%. Входить до складу медіа-холдингу «Медіа Дім». З лютого 2007 р. телеканал очолює Микола Княжицький.

гідно висновку міжнародної аудиторської компанії Ernst & Young, яка у червні поточного року завершила перевірку фінансової звітності АТЗТ «Українська незалежна телевізійна корпорація», чистий прибуток телеканалу «Інтер» у 2006 р. становив 123,306 млн грн., а капітал компанії складає 372,840 млн грн.

За висновком Ernst & Young, фінансова звітність АТЗТ «УНТК» достовірно у всіх суттєвих аспектах відображає фінансовий стан підприємства, а також результати його фінансово-господарської діяльності, відповідно до вимог Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності (МСФЗ).
Згідно висновку аудитора, АТЗТ «УНТК» знаходиться під контролем громадянина України Валерія Хорошковського.

Нагадаємо, що це перший міжнародний аудит з часу створення АТЗТ «УНТК». Перевірка фінансової звітності проводилася за 2005 і 2006 роки. «Відтепер процедура міжнародного аудиту буде проводитись щорічно», - повідомили МБ у прес-службі телеканалу «Інтер».

Телеканал «Інтер» - загальнонаціональний канал. Доля аудиторії в липні 2007 р. (люди 18+) склала 24,05%. Технічне покриття – 96%. В ефірі з жовтня 1996 р.


Первый выпуск нового ток-шоу Савика Шустера на телеканале «Интер» выйдет в эфир 24 августа в 21:30, то есть в то же время, что и программа Свобода слова, которая после ухода с ICTV Шустера впервые 10 августа пойдёт с новым ведущим Андреем Куликовым, пишет газета «Сегодня», Украина.

В отличие от «бесконечной» «Свободы слова», программа Савика Шустера будет иметь фиксированный хронометраж - с 21:30 до 23:30.
Что касается формата программы, то это будет ток-шоу, остальные детали, так же, как и название, пока держатся в строжайшем секрете.
Также удалось выяснить, что на «Интере» может появиться и совместный проект Савика Шустера и руководителя Центра общественных связей Министерства внутренних дел, а также известного телеведущего Константина Стогния. Бигборды с изображениям Шустера и Стогния уже висят в Киеве со словами «свобода» и «закон». «Есть идея ведения совместной программы», - сообщил г-н Стогний.

Телеканал «Интер» - общенациональный канал. В эфире с октября 1996 р. Доля аудитории в июле 2007 г. (люди 18+) - 24,05%. Техніческое покрытие – 96%. Чистая прибыль в 2006 г. - 123,306 млн грн. Капитализация в 2006 г. - 372,840 млн грн.

http://www.segodnya.ua

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #18 : 09:50:25, 09 Серпня 2007 »
Телеканал Інтер спростовує інформацію про зміну власників

Прес-служба телеканалу Інтер спростовує інформацію щодо змін у структурі власників.

Про це йдеться в офіційній заяві прес-служби “Інтеру”, текст якої є в розпорядженні УНІАН.

“ТОВ "Український медіа-проект", якому належить 61% акцій АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (телевізійний канал "Інтер"), заявляє про те, що інформація щодо змін у структурі власників каналу, яка була розповсюджена деякими ЗМІ, не відповідає дійсності”, - наголошується в заяві. На “Інтері” зазначають, що 61% акцій телеканалу як і раніше належать ТОВ "Український медіа-проект", єдиним і кінцевим власником якого є Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ, 29 % - ВАТ "Первый канал", 10% - ТОВ "Пегас Телебачення".

У прес-службі наголосили, що представник акціонера розглядає появу інформації про зміну власників "Інтера" як елемент недобросовісної конкуренції щодо телеканалу, а також як частину кампанії, яка проводиться з метою заподіяння шкоди діловій репутації не тільки акціонерів, а й АТЗТ "УНТК". У зв’язку з цим ТОВ "Український медіа-проект" рекомендує утриматися від подальшого розповсюдження хибної інформації щодо власників каналу і має намір звернутися до суду за оскарженням інформації, яку було розповсюджено, а також відшкодуваннями збитків.

ТОВ "Український медіа-проект" є власником 61% акцій АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (телевізійний канал "Інтер"), 90% ТОВ "Кіно-ТВ" (телеканал "Ентер Фільм"), 90% ТОВ "Музика-ТВ" (телеканал "Ентер Музика"). Крім того, до холдингу входять телевізійні канали К1, К2 і "Мегаспорт", а також інші медіа-активи.

Як повідомлялося, деякі ЗМІ розповсюдили інформацію згідно з якою бізнесмен Дмитро ФІРТАШ, що має 45% РосУкрЕнерго, заволодів частиною акцій найбільшої українського телеканалу «Інтер». Зокрема наголошувалося, що Д.ФІРТАШ, разом з бізнесменом Віталієм ГАЙДУКОМ викупили 61 відсоток акцій телеканалу у Олександра АБРАМОВА, який є власником Євраз Груп. За акції було сплачено 600 млн. доларів США.

Відсутній AndriyLviv

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 161
  • Рейтинг: +241/-2
Новини телеканалів.
« Відповідь #19 : 15:02:02, 09 Серпня 2007 »
SIRIUS2_3 5E 12073  H 27500 на каналі  FEED вже майже тиждень іде ТРК Україна відкрито до того було Рівне1, УТ1, Інтер.

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #20 : 07:26:09, 11 Серпня 2007 »
За словами першого віце-президента «Першого національного» Володимира Задорожного, оновлена інформаційна служба телеканалу буде розташована під «телеолівцем». Вже зроблено попередній план нових приміщень - це буде замкнутий цикл виробництва зі студією, ньюзрумом, апаратними монтажу, архівами та ТЖК. Вартість переоснащенная служби новин не разголошується.
У приміщеннях також планується розташування інформаційного павільйону, сучасного апаратно-студійного блоку для мовлення усіх інформаційних проектів - політичних, економічних, спортивних тощо. «Зараз ми ремонтуємо біля 1000 квадратних метрів площ телекомпанії», - каже пан Задорожний.
Ремонтні роботи Ут-1 проводить самотужки. Паралельно відбувається технічне переоснащення телекомпанії. Вже придбано комплекс автоматизації виробництва «Новин» - AVID. У цей комплекс входять системи нелінійного монтажу, програмне забезпечення, що дозволяє повністю виготовляти весь випуск новин у комп’ютері. Також придбано дванадцять комплектів сучасних камер (IKEGAMI). «На сьогодні аналогами такої техніки в Україні не володіє жодна телекомпанія», - повідомили «МедиаБізнесу» в пресс-службі Ут-1. Також телеканал придбав 8 комплектів портативних цифрових камер, п’ять з яких вже працюють у регіонах, а три - на спецпроектах.
Нагадаємо, що це перше перше переоснащення телекомпанії за останні 14 років. Очікується, що запуск нової студії відбудеться у січні 2008 р.

УТ-1 - Національна телерадіокомпанія України. Заснована у 1939 р. Частка аудиторії каналу (люди 18+) в липні 2007 р. склала 1,89%. Технічне покриття – 97%.

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #21 : 10:28:11, 21 Серпня 2007 »
«Відкрита зона» виходитиме на Першому національному

Цикл документальних фільмів «Відкрита зона» виробництва продюсерської компанії «Закрита зона») з вересня виходитиме на Першому національному. Про це «Телекритиці» повідомила головний редактор компанії Наталія Фіцич.

Формат «Відкритої зони» залишається незмінним. Це будуть 26-хвилинні документальні фільми різноманітної тематики, які виходитимуть в ефір щотижнево. Щодо часу і дня виходу в ефір Перший національний ще визначається.

Нагадаємо, що «Закрита зона» остаточно розірвала стосунки з 5 каналом. Керівництво каналу мотивувало це рішення тим, що керівник і співвласник продюсерського центру Володимир Ар'єв є кандидатом у депутати.


«Телекритика»

Відсутній oleho

  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2236
  • Рейтинг: +3461/-3
Новини телеканалів.
« Відповідь #22 : 17:04:14, 22 Серпня 2007 »
Ліга чемпіонів змінила прописку в українському телеефірі
    
Уперше з 1994 року "Перший національний" не буде транслювати матчі футбольної Ліги чемпіонів. У нинішньому сезоні основний раунд найпрестижнішого клубного турніру покажуть канали "1+1" і ТРК "Україна". Про це виданню Коммерсантъ заявив президент компанії "Поверхность", що володіє правами на трансляцію матчів Ліги чемпіонів, Віктор Самойленко.

За інформацією видання, "Поверхность" придбала права на трансляцію Ліги чемпіонів на три роки за ?4,5 млн. Нагадаємо, з 1994 року Лігу показував "Перший національний" (Національна телекомпанія України (НТКУ)).

"На жаль, цього року НТКУ відмовилася від показу Ліги чемпіонів із фінансових міркувань. З ефірних каналів показувати Лігу будуть "1+1" і ТРК "Україна", що придбали в нас ліцензії на трансляції",- повідомив Віктор Самойленко.

За його словами, якщо в груповий турнір пройдуть "Динамо" і "Шахтар", то, за попередньою домовленістю, "1+1" буде транслювати ігри киян, а ТРК "Україна" - матчі донеччан. Крім того, обидва канали мають намір показувати огляди кожного ігрового дня Ліги чемпіонів і матчі турніру в записі. "Інші ігри Ліги чемпіонів можна буде побачити на каналах "Спорт-1" і "Спорт-2",- розповів пан Самойленко.

На каналах "1+1" і ТРК "Україна"  підтвердили свою зацікавленість у трансляції Ліги чемпіонів. "Ми дійсно хочемо показувати Лігу, і зараз контракт знаходиться в стадії підписання",- заявила PR-директор ТРК "Україна" Ганна Захараш. Улагоджує останні формальності і канал "1+1". "Переговори ведуться, бажання показати Лігу чемпіонів у нас є. Залишилося тільки підписати контракти й оголосити про це офіційно",- відзначив керівник спортивної редакції "1+1" Сергій Полховський.


Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #23 : 09:12:26, 24 Серпня 2007 »
26 жовтня відбудеться Форум «Цифрове мовлення в Україні»
Перший міжнародний Форум відбудеться 26 жовтня за ініціативи Індустріального телевізійного комітету (ІТК) та Незалежної асоціації мовників (НАМ). Метою заходу є узгодження інтересів усіх сторін, причетних до процесу переходу з аналогового на цифрове телевізійне мовлення.

На Форумі будуть обговорюватися такі теми:

- Державне регулювання запровадження цифрового мовлення в Україні;
- Цифрове мовлення – технічні аспекти;
- Проблеми програмного наповнення цифрових каналів мовлення;
- Дослідження аудиторії в умовах цифрового мовлення.

Участь у Форумі братимуть представники регулюючих державних органів, вітчизняних телеканалів, галузевих організацій, великих рекламодавців, медіа-агенцій та сейлз-хаусів, кабельних операторів та операторів технічної підтримки. Також будуть запрошені незалежні українські та закордонні телевізійні експерти. Роботу буде організовано за секціями у форматі 15-хвилинних доповідей із подальшим обговоренням. Результатом проведення Форуму стане створення документу, що має відображати інтереси його учасників та містити рекомендації до дій у процесі переходу на цифрове телебачення.

Індустріальний телевізійний комітет – галузева асоціація, що представляє інтереси телевізійного ринку України. Заснована 27 серпня 2002 р. До ІТК входять телеканали «Інтер», «1+1», ICTV, СТБ, «Новий канал», М1, ТЕТ, телеканал «Україна», НТН і «Тоніс», рекламні агентства Publicis Groupe Media (в минулому DMD&B/Starcom MediaVest Group), Provid/BBDO, Іnіtіatіve medіa і FCB MA, а також великі рекламодавці – представництва компаній Coca-Cola, Unilever і Procter&Gamble в Україні.

«5 канал» запускає нові політичні проекти

24 серпня «5 канал» розпочинає виборчий марафон, присвячений достроковим виборам до Верховної Ради України. В ефірі каналу з’являться нові проекти: ток-шоу «Теледебати. Парламентські вибори-2007» та «Українська незалежність: шосте скликання». Крім цього, публіцистичні проекти «Майдан», «5 копійок», «Час інтерв’ю» та «Новий час» до кінця передвиборної кампанії виходитимуть у форматі спецпроектів.
Проект «Теледебати. Парламентські вибори-2007» виходитиме щоп’ятниці, починаючи з 24 серпня, у прямому ефірі каналу о 19.00, повідомляє прес-служба «5 каналу». Це цикл з 5 тематичних передвиборних ток-шоу за участі найрейтинговіших партій/блоків, та експертів і представників громадського сектору. Кожна програма присвячуватиметься одній широкій темі, в межах якої політики зможуть захистити свої програми. Модератор теледебатів – ведучий програми «Час» та спецпроектів Святослав Цеголко.

«Українська незалежність: шосте скликання» – п’ятисерійн документальний проект Святослава Цеголка про історію політичних сил, присвячений лідерам виборчих перегонів. «Наша мета – проаналізувати: що робили головні конкуренти на виборах упродовж останнього року?» - каже автор та ведучий проекту Святослав Цеголко.

Дещо в оновленому вигляді з’явиться програма «Новий час». «Протягом передвиборної кампанії вона стане головним містком між виборцями та політиками», - впевнений шеф-редактор каналу Олександр Народецький. «Новий час» вестимуть двоє ведучих у київській студії, а також співведучий з регіонів – найбільших міст України. Глядачі в прямому ефірі зможуть ставити запитання політикам.

Іронічно-політичне шоу Романа Чайки «5 копійок» також виходитиме в спеціальному форматі. «В цих п’яти програмах ми хочемо показати глядачам ментальний зріз суспільних очікувань та розчарувань», - каже пан Чайка.

Завершиться серія спецпроектів інформаційним марафоном «Парламентські вибори-2007», який триватиме протягом усієї доби виборів і продовжуватиметься аж до оголошення офіційного результату виборів.

«5 канал» – загальнонаціональний інформаційний телеканал. Вперше з’явився в ефірі в 2003 р. Частка аудиторії (люди 18+) в липні 2007 р. склала 1,88%. Технічне покриття – 70%. Створений в результаті об’єднання ТРК «НБМ» і ТРК «Експрес-інформ». Входить в групу «Концерн „Укрпромінвест”». Контролює групу народний депутат України Петро Порошенко.


«Слов’янський канал» (лого SCI; ТОВ «Міжнародний «Слов’янський канал») – оператор телекомунікацій – SES SIRIUS AB (Швеція), супутник «SIRIUS – 2»; формат мовлення – інформаційно-розважальний. Як розповіла раніше в інтерв’ю УНІАН Валерія Іваненко, генеральний директор та один із власників телекомпанії (за статутними документами їй належить 40% акцій, решта – 5 пакетів по 12% - належать іншим фізичним особам), глядачі побачать «тематичний культурно-пізнавальний “Слов’янський канал”, регулярно і якомога ширше розповідати про історію, традиції, культуру, сьогоднішні досягнення, правдиво інформувати світову спільноту про різні аспекти життєдіяльності сучасного слов’янства, сприяти зміцненню зв’язків громадян слов’янських держав, слов’янських діаспор». Також вона повідомила, що головним автором ідеї був Володимир Іваненко, який раптово помер у жовтні 2006 року. Він був відомий в Україні та за її межами телепродюсер і громадський діяч, фундатор першого в СРСР ефірно-кабельного телебачення, ініціатор проведення першого з’їзду незалежних телекомпаній і телестудій під гаслом «За охорону авторських прав», засновник телекомпаній ТОНІС і ТЕТ.



Проект рішення «Про заяву «Слов’янський канал», м. Київ, щодо видачі ліцензії на мовлення» розглядався на засіданні 5 липня 2007 року, але тоді Національна рада вирішила перенести розгляд питання до моменту доопрацювання статутних документів.



Також на сьогоднішньому засіданні Нацрада відклала слухання до з’ясування обставин справи щодо рішення про видачу ліцензії на супутникове мовлення ТОВ «М’юзик-бокс Україна». У представленні проекту каналу в Нацраді генеральний директор компанії Кирило Масленцин зауважив, що ідеться про відкриття українського відділення каналу «MBOX» (Росія), який покриває із супутника понад 50 країн. Канал є музично-розважальним і, за словами пана Масленцина, має намір пропагувати українську музику у країнах мовлення, включаючи її у свої міжнародні ротації, а також готуватиме пізнавальні програми про українську музику для глядачів в Україні.



До кінця року в Україні збираються розпочати мовлення ще два супутникові канали – «Дизайн–TV» та «Shopping-TV» (відповідно ТОВ «PL TV» та «PL SALES»). Як відомо із програмної концепції каналу, канал «Дизайн–TV» має бути українським аналогом каналів Style і Fashion, розповідатиме про новини моди, передбачатиме програми про українську модну індустрію, сповіщатиме про тренди щодо дизайну одягу, інтер’єрів, ландшафтного дизайну. «Shopping–TV» - «надаватиме інформацію про товари». Розгляд питання про видачу ліцензії цим телеканалам Нацрада з питань ТБ і РМ зняла з розгляду. Як пояснив член Нацради Віктор Понеділко, «оскільки не всі члени Нацради опрацювали документи».

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #24 : 09:49:24, 31 Серпня 2007 »
ICTV звинувачує Інтер у крадіжці “Свободи слова”

У телевізійних кругах вибухнув скандал. Його причина — перший ефір програми «Свобода з Савіком Шустером, що відбувся на каналі» «Інтер» в день незалежності. Керівництво каналу ICTV вважає, що ця програма є копією їхньої «Свободи слова», яку раніше вів Шустер.

Генеральний продюсер ICTV Олександр Богуцький побачив в діях конкурентів порушення прав каналу на формат такого шоу, пише “Дело”. Топ-менеджер також не виключив, що конфлікт навколо телепередачі може мати продовження в суді.

Топ-менеджер ICTV уточнив, що пропонував власникам «Інтера» придбати формат «Свободи слова», проте його пропозиція їх не зацікавила. «Вони чітко сказали, що Савік не планує робити політичну передачу, і в його пріоритетах соціальний проект», — пояснив виданню Богуцький. За його словами, власник «Інтера» Валерій Хорошковський особисто його завірив, що формат нової програми «Свобода з Савіком Шустером» відрізнятиметься від «Свободи слова».

Вчора на «Інтері» неохоче коментували претензії конкурентів. «У нас немає суперечки, зараз це тільки заяви. Якщо буде позов, тоді буде що коментувати», — пояснив член правління телеканалу «Інтер» Володимир Грановський.

Сам Савік Шустер емоційніше оцінює позицію колишніх працедавців. Він нагадав, що проект «Свобода слова» він вів ще за часів роботи на російському телебаченні. У 2004 році цей проект отримав нагороду Академії російського телебачення «ТЕФІ» як краще ток-шоу року. При цьому Шустер відмовився уточнювати, чи були у нього будь-які домовленості з Богуцьким при переході на «Інтер».

У свою чергу Андрій Колесник, директор компанії «Кортекс», яка досліджує медіаринок, вважає, що у ICTV немає підстав судитися з «Інтером». «За неперевіреною інформацією, формат належить Савіку Шустеру», — говорить Колісник.

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #25 : 19:30:19, 03 Вересня 2007 »
Крім «Інтера» та ICTV своя «Свобода слова» з'явиться і на «Рівне 1»
Цієї середи о 20.35 на ТРК «Рівне 1» вийде “Свобода слова по-рівненськи”, повідомляє «Рівне 1».

Рівненські журналісти та запрошені експерти разом із столичним журналістом Ігорем Чайкою у прямому ефірі обговорять стосунки влади і преси, проблеми свободи слова й довіри суспільства до журналістів.

У новому телевізійному сезоні, який на Першому місцевому стартує в жовтні, ми робитимемо ставку передусім на розвиток прямоефірного мовлення, на посилення новинної складової, - коментує директор ТРК “Рівне 1” Віктор Данилов. – Збільшимо кількість випусків новин, у тому числі в прямому ефірі. Створюватимемо нові ток-шоу, будемо реалізовувати мультимедійні проекти – спільно з місцевими газетами та веб-сайтами. Як і торік, висвітлюватимемо перебіг парламентських виборів у спецпроекті “Доба вибору”, в якому братимуть участь усі наші журналістські сили. Одне слово, планів багато, і вони амбітні, адже Перший місцевий – це звучить і повинно звучати гордо!

Тим часом ТРК «Рівне 1» здобула перемогу у V загальноміському Рейтингу популярності «Гордість міста» у номінації «Найкращий ЗМІ».

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #26 : 07:43:27, 05 Вересня 2007 »
CME офіційно оформила 60% своєї власності в «1+1»

Central European Media Enterprises Ltd. (CME) оголосила про те, що офіційно оформила 60% своєї власності в «Студії «1+1», завершивши реєстрацію 42% прямих майнових інтересів в ТОВ «Студія «1+1». Про це йдеться в прес-релізі компанії, текст якого має у своєму розпорядженні агентство.

Відповідно до інформації, що міститься в ньому, разом з 18% непрямої власності, СМЕ в даний час забезпечила собі контроль над ліцензією «1+1».

Майкл ГАРІН, виконавчий директор СМЕ, коментує: «Сьогодні ми оголошуємо про щасливе завершення процесу, який СМЕ ініціювала майже 2 роки тому. Ми віримо, що ці зміни дадуть нам більший вплив на управління каналу, власні медіаактиви в Україні і подальше поліпшення всіх операцій бізнесу в Україні».

Як повідомляв УНІАН, 31 серпня було оголошено, що Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ придбав 1 млн. 275 тис. 227 акцій компанії Central European Media Enterprises Ltd. на суму 110 мільйонів дол. Дана кількість акцій становить 3% від загального обігу акцій CME. У зв`язку з цією інвестицією І.КОЛОМОЙСЬКОГО було запрошено стати членом ради директорів CME.

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #27 : 10:34:23, 05 Вересня 2007 »
Віктор Сорока та Віталій Ковач стали новими ведучими «Фактів», - «МедіаБізнес»

З 3-го вересня нічні випуски інформаційної програми «Факти» на ICTV будуть вести репортери Віктор Сорока та Віталій Ковач (на фото). Передбачається, що новинарі-професіонали Віктор Сорока та Віталій Ковач у подальшому реорганізують нічний випуск «Фактів» у щоденну підсумкову інформаційно-аналітичну програму, яка буде логічним завершенням інформаційної картини дня.

Ідея залучити нові обличчя до ведення нічного блоку новин пов’язана з бажанням керівництва ICTV вдосконалити інформаційне мовлення каналу.
«Гадаю, нам вдасться згодом перетворити нічний випуск “Фактів” на самостійну інформаційну одиницю зі щоденною аналітикою, а не переповіданням усіх подій дня, - повыдомив Віктор Сорока. - За 11 років репортерської роботи я пройшов певний етап, про успіх якого свідчить золота статуетка «Телетріумфу», і готовий рухатись далі». Нагадаємо, що 23 серпня Віктор Сорока отримав премію «Телетріумф» в номінації кращий репортер року.

ICTV (International Commercial Television) – національний телеканал. Заснований 15 червня 1992 р. Цільова аудиторія - 14-49. Технічне покриття – 93%. Середня частка аудиторії (люди 4+) у першій половині 2007 р. – 7,09%. Генеральний директор - Олександр Богуцький.

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #28 : 17:25:32, 05 Вересня 2007 »
Андрій Шевченко: Наш медіа-ринок і так відкритий для іноземців
Відповідаючи на запитання про потребу закрити медіа-ринок від втручання з-за кордону, Андрій Шевченко на прес-конференції в луцькому готелі «Україна» зазначив: «А хіба зараз іноземцям щось заважає приходити в Україну і контролювати всі телеканали, які вони захочуть контролювати?» Про це 5 вересня повідомив кореспондент «Волинської правди».

Андрій Шевченко пояснив свою думку: «Я вам скажу як телевізійник: у нас зараз дуже жорстке законодавство, яке не дозволяє іноземцям ставати прямим засновниками телерадіоорганізацій. Хіба це заважало «Альфа-Банку» купити «Новий канал», на якому я працював? Вони просто стають засновниками другого або третього рівня. Хіба це заважало російському «Лукойлу» придбати канал СТБ? Хіба це заважає офшорам Віктора Пінчука контролювати цілий холдинг, куди входить декілька телеканалів? Хіба це заважає будь-яким іншим інвесторам із добрими чи недобрими намірами спокійно приходити і ставати засновниками на другому, третьому чи четвертому рівні?»
«Тому це – ілюзія, адже іноземний інвестор однаково приходить, ховається за якимось рівнем засновництва і витворяє, що хоче. Тому наша позиція – дуже проста: важливо, щоб громадськість взнала, хто є фактичним засновником засобів масової інформації, хто є кінцевим власником того чи іншого телеканалу», – додав № 5 виборчого списку БЮТ.

Пан Шевченко навів приклад по НЗФ, коли канали, контрольовані Пінчуком, «ламають сітку мовлення, і починають мочити в одні ворота. А на папері ми бачимо, що все нормально, якісь невідомі українці в структурі засновників, які ніяк із цим не пов’язані».

Тому Андрій Шевченко резюмував: «Якщо сюди прийде хороший інвестор із хорошою репутацією, який розміщає свої акції на Лондонській або на Нью-Йоркській біржі, хіба це – погано? Але зараз потрібен повноцінний інструмент, як ми будемо знати, хто реальний власник».

Волинська правда

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Новини телеканалів.
« Відповідь #29 : 00:15:50, 07 Вересня 2007 »
У телеканалів є тиждень на роздуми щодо переходу на «цифру»
5 вересня, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення передала на розгляд телеканалам програму переходу на цифрове мовлення. Проект передбачає, що до соцпакету, який буде доступний глядачам безкоштовно, увійде 15 ефірних каналів. У телеканалів є тиждень, щоб висловити Нацраді свої зауваження та пропозиції щодо програми.

Окрім загальнонаціоних телеканалів на включення в соцпакет претендують канали «Mегаспорт», «Кіно» та канал «24». Глядачам, які захочуть дивитися не 15 безкоштовних каналів, а 22-23, буде надана така можливість за окрему плату.

«Мы не збільшуємо різко кількість каналів і не нищимо рекламний ринок, об’єм якого близько $0,5 млрд, - заявив заступник голови Нацради Ігор Курус на брифінгу 5 вересня. - Сьогодні учасниками цього рекламного ринку є 10-15 компаній. Якщо ми на цих $0,5 млрд запустимо 40 компаній, то слід розуміти, як це відобразиться на рекламному ринку, адже нові гравці будуть мати фактично ідентичне покриття загальнонаціональним каналам». З його слів перехід на «цифру» обійдеться в $1,5 млрд. Фінансування з держбюджету покриє менше третини цієї суми.

Нагадаємо, що Нацрада запропонувала схему впровадження цифрового мовлення, згідно якої в експлуатацію буде введено три мультиплекси стандарту MPG2 (для соціально незахищеного населення), а один – в MPG4 (для більш забезпеченого населення). 11 вересня в Києві стартує експериментальний запуск цифрового мовлення.

 

Новини від "Стронг"

Автор kolobokРозділ Strong

Відповідей: 2
Переглядів: 4547
Остання відповідь 21:53:57, 25 Червня 2007
від Ігор Горбусь
Новини компанії "САТ СІСТЕМС"

Автор olegaРозділ Openbox

Відповідей: 30
Переглядів: 37685
Остання відповідь 06:42:53, 26 Листопада 2013
від slavon
Новини для 1430-1530...

Автор YaroРозділ Pioneer

Відповідей: 5
Переглядів: 5445
Остання відповідь 08:57:09, 27 Жовтня 2010
від Yaro
Новини від нтв + Україна

Автор slavonРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 31
Переглядів: 10132
Остання відповідь 14:10:25, 06 Лютого 2009
від SERS3333
Новини з світу САТ

Автор bodyanРозділ Новини

Відповідей: 357
Переглядів: 101584
Остання відповідь 17:00:10, 27 Червня 2023
від Astronomy