Автор Тема: Грозозахист антени  (Прочитано 5078 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Gosha

  • Гість
Грозозахист антени
« : 17:01:44, 19 Травня 2007 »
Вчора стався неприємний випадок...вдруге за шість років установок антен.
В Теребовлі (райцентр Тернопільщини) в клієнта, який живе на першому поверсі п ятиповерхового будинку , антени розташовані на криші :
Стронг 0,95 з супермаунтом (2 конвертори) + 1,20 на Арабсат + Дрим 500 + шаринг на НТВ + роутер + комп + радіоінтернет. Клієнт сам вже украінізований араб, мешкає давно в нас, має сімью, діти .
Вночі,коли коли клієнт спав була гроза, техніка була відключена.
Зранку прокинувся і помітив, що ВСЕ згоріло!!!! :eek: :eek: :eek:
В компі навіть монітор здох...Дрім полетів...
Кудась вночі влупила блискавка,...чи то в антену радіоінтернета,...чи то в сателітку . Коли я вчора приїхав, то замітив, що ще дісек здох на криші.
В живих залишились: телевізор *Нокіа* ,..супермаунт 2100, і тарілки з конверторами.
....................................
Колись давно в ще радянських книжках по фізиці супутникових антен я десь замічав допис : що заземлення супутникової антени має бути присутнє на 100% !!!
.....................................
Так ось таке запитання всім,..: хтось заземляє тарілку? чи може ми всі робимо помилку, незаземляючи ??? Чи то може тільки я таке не роблю....
:confused:

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Грозозахист антени
« Відповідь #1 : 17:35:33, 19 Травня 2007 »
Грозозахист має бути в першу чергу..ми взагалі то робили загальний для всього будинку...я майже не памятаю випадків,коли ще хтось заземляв саму антену окрему ..але нажаль..коли грім не пальне,то дядько і не хреститься..

Біля мене можливо ти бачив є фірма з дивною назвою Гея..так от понад 10 років назад ми ставили йому(директору) антену..і супутникову і комплексну ефірну..так от першим ділом ставили грозозахист поскільки приватний трьохповерховий будинок(новобудова)..і не просто так собі ставили, а відповідні спеціалісти приїзжали і чітко контролювали і опір і т.д....

Gosha

  • Гість
Грозозахист антени
« Відповідь #2 : 17:55:18, 19 Травня 2007 »
А існують цікаво якісь розкладки, як його правильно виконати?
Куда причіпляти? Як?
Мають же ж бути якісь правила, схеми ? Можливо хтось має вже готові. :confused:

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Грозозахист антени
« Відповідь #3 : 18:06:04, 19 Травня 2007 »
Звичайно що є..от де в інеті найти не скажу..можна підняти ТУ ,ТД по цьому питанню..я думаю що знайти можна навіть в бібліотеці чи в любого електрика..
Суть же в тому,що кожен будинок повинен бути вірно заземленний..в випадку з антенами на даху то ми ставили штирь,котрий був "вищий" від ефірних антен,тим більше саттб,і відповідно контроль здійснював представник контори ..не памятаю як називається і провівши заміри підписував акт про проведенні роботи..чи просто господар спав спокійним сном..раніше це коштувало недорого..нині напевно "заказати" електрика для оформлення такого...дешевше поміняти те що згоріло напевно..

Gosha

  • Гість
Грозозахист антени
« Відповідь #4 : 18:12:57, 19 Травня 2007 »
ось знайшов такий пристрій http://www.sat54.ru/catalog.php?prod_id=438

зараз ще шось спробую шось пошукати...
Чомусь я впевнений , що мало хто над цим замислюється, і цю тему треба продовжити.

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Грозозахист антени
« Відповідь #5 : 18:38:50, 19 Травня 2007 »
Тут є два способи вирішення проблеми:
1.Грозозахист
2.Заземлення http://www.mukhin.ru/stroysovet/improvement/xiv_2.html
Власне з цих сторін потрібно розглядати комплексну проблему..
Якщо приватний будинок то звичайно заземлення це найдієвіший засіб.
Якщо комунальний..звичайно тут контролювати контролюючі органи складно..звичайно потрібно ставити грозозахист..
Хоча можна і розглянути і аспект з іншої сторони...всякі можуть бути і виключення з правил..Можливо хто згадає щось зі своєї практики..в мене особисто блискавка ще за життя не попадала....хоча від кульовії блискавки мало хто застрахований..памятаю випадок,коли залетіла в форточку --згорів Брехунець начисто..

Відсутній ioan

  • Глобальний модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1301
  • Рейтинг: +2438/-11
Грозозахист антени
« Відповідь #6 : 20:41:16, 19 Травня 2007 »
Дивлячись на то як описав Гоша ,видно що блискавка влучила не в саму антену так що некартай себе даремно що не заземлив ,бо наслыдки заземленої антени булиб ще гірші.Взагалі то блискавка дуже подла штука,надивився я на її наслідки.Скажу вам одне всі грозозахисти допомагають вціліти будинкові чи дереву чи скирті соломи,а от техніку вони не дуже спасають.Шкода що немаю фото одніеї хатини на хуторі.Ми коли приїхали то картину побачили буже цікаву.Проводку освітлення повиймало всю з стін ,вимикачі,розетки поплавило а от лампочки деякі залишились цілі.Абсолютно не пострадала проводка в сараї ,хоча була підключена до хатини ,да і з техніки теж вроді нічого неспалило.(а про блискавки надивився ,бо головним енергетиком працюю майже 15 років)
Так що всі ті контури грають роль в безпеці життя людини ,в той же щас апаратуру вони більше гроблять ніж захищають.
Малий бізнес в Україні схожий на проституцію. Домагаються всі кому не лінь і кожному потрібно дати

Відсутній Ogirok

  • Модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1484
  • Рейтинг: +271/-0
Грозозахист антени
« Відповідь #7 : 09:18:35, 08 Червня 2007 »
Тижнів два тому ввечері у Львові блискало. З приближенням грому від блискавок виключив ПК і витягнув з розетки мережевий фільтр (продовжувач на 5 розеток). Під ранок замітив, що тюнер Глобо і DVD (Ferguson) вже не світяться. Згоріли мікросхемки на платах. Також потому позвонив клієнт - за деякий час по включенню пропадає сигнал у Глобо.

Відсутній andrey

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 786
  • Рейтинг: +38/-7
Грозозахист антени
« Відповідь #8 : 21:13:20, 18 Червня 2007 »
а можна до того заземлення що іде по будинку ( пятиповерховий будинок)  заземлити сателіту...???
DBOX2 PB Enigma 6.0.1 2x1 UA  ASTRA-HOTBIRD-SIRIUS-AMOS
SS2 rev 2.6D

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Грозозахист антени
« Відповідь #9 : 05:58:05, 19 Червня 2007 »
Я думаю,що не варто цього робити..заземливши її вона в першу чергу стане об"єктом попадання блискавки..краще робити штир як я писав вище-в такому випадку він буде слугувати захистом вам і вашої антени.
Взагалі то заземлення слугує в першу чергу для захисту здоров"я і життя людини,а не апаратури..

Відсутній andrey

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 786
  • Рейтинг: +38/-7
Грозозахист антени
« Відповідь #10 : 12:14:09, 19 Червня 2007 »
я то як в дома  а як мене немає то дзвоню до дому перед грозою і кажу щоб  мені виключили тюнера та взагалі все повиключали і кабель з тюнера також виймаю  але всяке може статися................
DBOX2 PB Enigma 6.0.1 2x1 UA  ASTRA-HOTBIRD-SIRIUS-AMOS
SS2 rev 2.6D

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Грозозахист антени
« Відповідь #11 : 08:40:38, 25 Липня 2007 »
Що кияни тримають на даху і як це пов`язано з блискавками?

Комунальні служби столиці закликають киян не встановлювати самовільно на дахах будинків додаткове обладнання, яке може вивести з ладу громовідвід.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Київської міської державної адміністрації з посиланням на Головне управління МНС України в м. Києві, кожен житловий будинок в столиці захищений від влучання блискавки. За інформацією ГУ МНС України в м. Києві, введення житлового будинку в експлуатацію не допускається без встановлення відповідного захисного обладнання. За технологією, кожен громовідвід має свій радіус дії, тому встановлювати його на кожному будинку не обов’язково. Але всі будівлі гарантовано захищені блискавкозахистом по периметру будівлі.

За інформацією Головного управління МНС, термін використання блискавкозахисного обладнання дуже великий, тому кияни можуть не хвилюватися за його дієздатність. Єдине, що може зашкодити його роботі – це встановлення додаткових приладів на дахах будинків, особливо це стосується самовільного виведення на дах кондиціонерів, супутникових антен тощо. В таких випадках працівники житлово-комунальної сфери здійснюють ремонт або заміну захисного обладнання.

Відсутній Ogirok

  • Модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1484
  • Рейтинг: +271/-0
Грозозахист антени
« Відповідь #12 : 16:36:21, 25 Липня 2007 »
Не зовсім розумію:
Цитата: vic;13862
В таких випадках працівники житлово-комунальної сфери здійснюють ремонт або заміну захисного обладнання.

Після чого потрібно ремонтувати "захисне обладнання", - після того, як людина встановила собі на даху антену?

Відсутній vic

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 2981
  • Рейтинг: +38/-5
Грозозахист антени
« Відповідь #13 : 16:55:23, 25 Липня 2007 »
Буде привід у влади примінити адмінміри..та й воно може і вірно..якщо подивитись на наші часом будинки,обліпленні антенами................

Відсутній Ogirok

  • Модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1484
  • Рейтинг: +271/-0
Грозозахист антени
« Відповідь #14 : 17:53:17, 25 Липня 2007 »
Чи необхідно перед грозою відключати кабель ефірної антени від телевізора?

Чи необхідно перед грозою відключати кабель супутникової антени від тюнера?

 

Прилади для налаштування Антени SatLink . Sathero Новинки DVB-T2 DVB-S2 комбо

Автор vlad63Розділ Куплю - Продам

Відповідей: 131
Переглядів: 74181
Остання відповідь 19:30:41, 20 Жовтня 2021
від vlad63
Така проблема: в тюнерах Eurosky (2 штуки) немає сигналу з антени.

Автор OgirokРозділ Eurosat DVB-8004

Відповідей: 21
Переглядів: 15721
Остання відповідь 12:22:42, 17 Лютого 2015
від iva3
Ортон 4000с сполучення каналів сат антени і звичайних.

Автор kapitoshkaРозділ 4000с, 4050c, 4100c, 7010c Plus

Відповідей: 7
Переглядів: 3974
Остання відповідь 16:21:16, 22 Грудня 2010
від kapitoshka
SatLink WS-6906 -прилад для настройки спутникової антени.

Автор suslicРозділ Ресівери, Інструменти, супутні матеріали

Відповідей: 23
Переглядів: 18842
Остання відповідь 10:37:02, 30 Червня 2022
від MariaAlib
Файна книга про антени всіх типів.

Автор zioomРозділ Практика встановлення антен.

Відповідей: 6
Переглядів: 1663
Остання відповідь 15:03:23, 21 Лютого 2011
від oleg_lezha