Автор Тема: Українські телеканали.Що,де,як..  (Прочитано 64808 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Відсутній Alexander

 • Старожило
 • ****
 • Повідомлень: 306
 • Рейтинг: +40/-0
 • Ужгород, Закарпатська обл.
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #30 : 22:07:33, 28 Квітень 2007 »
Тему відкрито http://viaccessfree.info/showthread.php?p=5529#post5529
Приєднуйтесь до створення документу.

Якщо на форумі є юристи то це буде дуже добре, треба щоб документ був грамотно складений.
AtlanticBird-Amos-Sirius-Hotbird

Відсутній vic

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3084
 • Рейтинг: +38/-5
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #31 : 07:24:29, 14 Травень 2007 »
У нашому суспільстві мусується думка, що цифрове ефірне телебачення нам начебто й ні до чого. Мовляв, тому, хто може дозволити собі купити супутникову антену, ефірна цифра й непотрібна, як і тій категорії телеглядачів, котрі користуються (знову ж таки платним) кабельним телебаченням. Загалом, більш*менш заможна частина суспільства, яка може дивитися платне телебачення, не почувається обмеженою у користуванні такою послугою, ну а ті, хто, як у старі часи, приймає на домашні антени аналогові передачі жахливої якості з купою перешкод, обійдуться і прийомом каналу безкоштовного УТ1. А отже, сільське населення, жителі великих міст і селищ, передмість, малозабезпечені телеглядачі в містах приречені на дуже обмежений вибір телевізійної продукції та ще й у вкрай неякісному технічному виконанні, бо аналогове ефірне телебачення надзвичайно чутливе до перешкод.

Так, на відміну від решти країн, де здебільшого вже завершують програму розгортання досконаліших цифрових видів телебачення, в Україні цей напрям іще в зародковому стані. Хоча окремий рядок у бюджеті на ці цілі виписується вже другий рік поспіль, обговорюється програма дій, але справа все ніяк не зрушить із мертвої точки. Оглядач «ДТ» звернувся до члена Національної комісії з питань регулювання зв’язку України Петра СЕМЕРЕЯ:

— Що гальмує розвиток цифрового телебачення у нашій країні?

— Непрофесіоналізм і безвідповідальність — дві головні причини, які не дають розвиватися українському телебаченню. Я майже 30 років займаюся розбудовою державних і недержавних мереж радіо і телебачення. Звісно, коли в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення почалися розмови про цифрове телебачення, я теж брав у них участь і готував пропозиції. Але Нацрада, в якій навіть не представлені інженери-фахівці з телебачення, не бачила кінцевого результату експерименту. Тому там ділили те, що можна було поділити між собою. Нацраді виділяли фінансування, і вона командувала парадом — розробляла ліцензійні умови, сама їх затверджувала, сама визначала переможця, не беручи до уваги ні інтереси телеглядачів, ні ринку, ні держави.

— Чи існують у нашій країні державні програми розвитку цифрового ефірного телебачення?

— На жаль, державні програми Мінтрансзв’язку або Нацради, які пропонуються сьогодні на узгодження в НКРЗ, відірвані від життя, безперспективні і мають популістський характер. У них йдеться про державні інтереси, національну безпеку, соціальний захист населення, першочерговість цифрового телебачення у прикордонних районах тощо. Державні чиновники, котрі ніколи не створювали телевізійних мереж, пропонують одночастотне покриття всієї території України для трансляції лише державних програм. І при цьому автори програм просять у держави 570 млн. грн. А далі, мовляв, побачимо.

Як на мене, це все утопічні плани — сьогодні борг держави концерну РРТ за трансляцію телевізійних держпрограм перевищує 50 млн. грн. і ніхто не планує його повертати. Крім економічних бар’єрів, у реалізації таких програм існує багато інших.

— У лютому ви виступали на засіданні комітету зі свободи слова й інформації Верховної Ради, де обговорювався закон про радіо і телебачення у новій редакції. Ви мали можливість про все це сказати там. Якою була реакція?

— Я розповів про те, що зміна формату поширення сигналу від аналогового до цифрового є лише зміною у телекомунікаційній мережі й жодного стосунку до ліцензування телекомпаній не має. Такі ж висновки зробили експерти Ради Європи, вивчивши новий проект закону «Про телебачення і радіомовлення». На мою думку, видача ліцензій на цифрове телебачення телекомпаніям суперечить законам конкуренції, ринковим відносинам і буде вічною проблемою. Приклад київського експерименту з цифровим ТБ — наочне підтвердження цього. Так, оператор телекомунікацій, який одержав 0,5 ліцензії, через місяць розпочав повноцінне мовлення, а 3,5 ліцензії, віддані телекомпаніям, 2006 року не запрацювали. З огляду на світовий досвід, я запропонував об’єднати Нацраду і НКРЗ в один регуляторний орган, який комплексно відатиме впровадженням сучасних технологій. Тоді не буде роз’єднаності відомств, і впровадження нових технологій стане швидким та ефективним. Мої слова викликали підвищений інтерес, але їх не почули ті, хто приймає рішення.

— Загалом, картина досить безрадісна. Який вихід ви пропонуєте?

— З огляду на світовий і власний досвід, я запропонував впровадження цифрового телебачення починати з великих міст, де багато діючих аналогових каналів, добре розвинене кабельне телебачення і вища купівельна спроможність населення. І починати потрібно не з одного частотного каналу, а як мінімум із трьох-чотирьох, які транслюватимуть 15–20 програм, насамперед діючих аналогових. За три-чотири роки телекомпанії самі вимкнуть свої аналогові передавачі, бо платити за два види ТБ буде невигідно. НКРЗ має встановити стимулюючі тарифи на канали цифрового телебачення у перехідний період.

Щоб швидко й ефективно реалізувати програму впровадження цифрового телебачення і не втратити контроль над процесом, який планується завершити до 2015 року, уряд має очолити цей процес і вирішити питання видачі ліцензії на поширення програм цифрового телебачення на три-чотиричастотних каналах державному Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ). Нацрада має затвердити перелік телепрограм, що повинні транслюватися по всій країні на кожному з каналів.

— Нині в бюджеті передбачено 10 млн. гривень Мінтрансзв’язку на розвиток цифрового телебачення. Як найефективніше можна використати ці бюджетні кошти?

— На мою думку, потрібно будувати потужні чотиричастотні передавачі у Донецьку й у Львові. Такий план є досить раціональним і виправданим у політичному сенсі — ми жодному регіону не надаємо переваг. Окрім того, саме у цих двох містах найкращі умови для покриття своїх зон завдяки висотним спорудам. Якщо запустити тут по 15 — 20 телевізійних програм, і насамперед присутніх у тому регіоні, за три-чотири роки аналогові станції можна буде поступово вимикати і звільняти місце для цифрових. Коли аналогові передавачі в цих містах вимкнемо, відразу 15 частот звільняється, і можна буде вмикати нові цифрові канали як у цих містах, так і в сусідніх зонах.

Ще одна суттєва деталь — на заході та сході України менталітет населення трохи різниться, і цей експеримент дасть можливість зрозуміти відмінності для подальшого розвитку мереж. На цьому прикладі ми зможемо показати, як правильно розвивати нову справу — професіонально й ефективно. Держава виділила 10 млн. гривень на цифрове ефірне телебачення, і чотири з них можна дати на будівництво однієї станції у Донецьку і стільки ж — на будівництво у Львові. Ще мільйон направити на те, щоб у Києві в концерні РРТ зробити центральну станцію — потужний роздавальний пункт для всіх програм. І один мільйон витратити на дотацію населенню за приймачі.

Варто дотувати п’ять тисяч приймачів в одній зоні під час ввімкнення передавачів, і далі піде лавиноподібний процес. Треба зважати — скільки в наших умовах навіть гарну ідею не рекламуй, поки «сарафанне радіо не запрацює» — поки сусіди не спробують, ніхто приставку не купить. Саме для цього потрібно дотувати перших, щоб розірвати замкнене коло, про яке ми говорили раніше. Тому на початковому етапі держава має виявити певну ініціативу.

Удруге державі або місцевим радам доведеться дотувати (знову ж таки це будуть невеликі витрати), коли треба буде вимикати всі аналогові передавачі в зоні, й у малозабезпеченого населення можуть виникнути проблеми із придбанням приставки. При цьому дотувати тих, у кого є кабельне телебачення, не обов’язково. До речі, у Києві, де воно добре розвинене, телеглядачі можуть і не відчути, що цифрове ТБ з’явилося в ефірі, а аналогове почали вимикати. Це послуга для тих, хто змушений користуватися ефірним аналоговим телебаченням.

Кабельне телебачення у столиці України обслуговує більш як 60 відсотків телеглядачів. На решті території країни воно не зможе охопити більш як 30 відсотків населення, бо в нас не надто урбанізована країна. Є населені пункти, куди кабельне ТБ взагалі ніколи не потрапить.

Якщо ми програму цифрового ефірного ТБ розпочнемо вже тепер, то до кінця року можна задіяти ще чотири міста: Харків, Дніпропетровськ, Одесу та Вінницю.

— Якими міркуваннями ви керуєтеся, обираючи ці міста?

— По-перше, у них — велике охоплення населення одним передавачем. По-друге, платоспроможність людей тут досить висока, і люди швидко купуватимуть приставки. Ринок стрімко насититься без подальшого втручання держави — вартість приставки порівнянна з вартістю недорогого мобільного телефона, який мають практично всі.

— Але Нацрада вже проводить свій експеримент у Києві. Що ж робити — закрити його?

— Цей експеримент проводиться на частотах, не передбачених частотним планом, і є можливість надалі виправити положення. Однак втручатися у його перебіг державі сьогодні не треба, аби не сказали, що проект не вдався, бо їм хтось завадив. Телекомпанії зазнають збитків і вже перепродують частоти. Тобто бізнес пішов зовсім не тим шляхом. При цьому ефективно працюючий передавач побудував тільки оператор телекомунікацій Українська цифрова телемережа — єдиний професіональний учасник цього проекту, хоча він і не репрезентує великий бізнес. Найбільша втрата від київського експерименту — загублений рік і зниження інтересу бізнесу до чудової ідеї. Втрачено мільйони гривень, створено безліч документів, здійнято багато галасу, а в результаті нуль на виході, оскільки телеглядача немає, і коли він з’явиться, невідомо.

— Ваш рецепт поліпшення ситуації?

— Уряду потрібно терміново зробити перший крок — затвердити державну програму розвитку телебачення. Її згодом можна буде допрацювати, але потрібен перший крок — затвердити! Зобов’язати всі державні органи сприяти виконанню держпрограми. Національній раді з питань телебачення і радіомовлення треба видати по 3—4 частоти концерну РРТ у всіх зонах для побудови телекомунікаційної мережі цифрового телебачення і зобов’язати Мінтрансзв’язку — головного розпорядника бюджетних коштів — швидко розпочати реалізацію програми.

Якби все це вдалося, то до першого вересня десять відсотків населення — це близько чотирьох мільйонів у Донбасі (2,5 млн. глядачів) і у Львові (ще 1,5 млн. глядачів) — уже були б забезпечені цифровим телебаченням. І це вдалося б зробити лише за десять мільйонів гривень. Ми б дали поштовх розвитку цього напряму скрізь. Водночас концерн РРТ розширював би покриття за рахунок власних коштів. Якщо запропонований проект швидко реалізувати, то в бюджеті 2007 року можна ще передбачити 10—15 млн. грн. і до кінця року запустити проект у наступних чотирьох містах. Це дозволило б охопити 20 відсотків населення, що є досить пристойним результатом.

А вже за три-чотири роки у Львові, Донецьку, Києві й інших великих містах можна було б розпочати вимикання аналогового телебачення і дати можливість просувати цифрове по всій країні. Добру справу треба правильно розпочати, тоді вона матиме успіх. Якщо ж розпочати неправильно, то й народиться вона кволою, у людей зникне віра, а в бізнесу інтерес — і все розсиплеться. Бізнес у нас дуже обережний. Він не лізтиме у воду, не перевіривши десять разів броду.

Якщо перші кроки покажуть, що все йде добре, бізнесмени швидко включаться в роботу. Проте сьогодні жоден державний орган — ані Нацрада, ані НКРЗ, ані Мінтрансзв’язку — не здатний сам вирішити всі питання. Їх може вирішити тільки уряд у наказному порядку, у твердій формі. Такі складні програми мають втілювати в життя професіонали, котрі знають, як реалізувати проект, і вірять в успіх. Не можна ставити на тих, хто діятиме надто обережно і заведе ситуацію у глухий кут. Це завдання не для Гамлета, котрий сумнівається і не здатний реалізувати важливі державні ідеї.
http://www.dt.ua/3000/3100/55983/

Відсутній vic

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3084
 • Рейтинг: +38/-5
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #32 : 07:27:43, 14 Травень 2007 »
Чому Україні не потрібне мобільне телебачення?

У галузі телебачення сьогодні — технічна революція. На допомогу традиційному ефірному (аналоговому) давно вже прийшло супутникове, кабельне. Минулий рік став роком масового впровадження в усьому світі цифрового ефірного телебачення, яке різко підвищує якість картинки на домашньому екрані. Цього року в багатьох країнах загальнодоступним стає мобільне телебачення. Дедалі більше мешканців Європи, Америки й ПівденноСхідної Азії вже приймають телепрограми на мобільні телефони.

Отож тим, хто чекає на поїзд чи літак, нудьгує в кафе або на заміському пікніку, більше не доведеться шукати способу вбити час: достатньо увімкнути мобільний телефон — і можна подивитися останні новини, замовити по телефону новий фільм, зайнятися вивченням іноземної мови або, зрештою, розважитися, подивившись музичні кліпи. Соціологічні дослідження саме в такому порядку вибудували телепередачі за популярністю. Вони ж показали ще одну особливість — молодь швидко звикає до мобільного телебачення й майже перестає користуватися стаціонарним.

На підході ще одна новинка — телебачення високого розділення. Продюсери студій, які виробляють фільми, вважають, що технічна революція вимагає створення телевізійних програм як для великого екрана домашнього телевізора, так і для невеличкого телефонного телеекрана. А це викликає в процесі виробництва фільмів зміни такого самого масштабу, які колись блакитний екран вимагав від виробників кіно.

Проте усі ці турботи, напевно, не для нас. Жоден із новітніх напрямів телебачення поки що ніяк не приживається в нашій країні. Найбільше дивує, що, приміром, на розвиток цифрового ефірного телебачення в 2006 році держава виділила достатньо грошей, аби дати йому старт хоча б у двох-трьох великих містах, а далі, як упевнені фахівці, усе розвивалося б швидко силами бізнесу. На жаль, більшу частину цих грошей не було освоєно. Одна з найважливіших причин цього — те, що в нас немає єдиного центру, який би жорстко координував цю роботу, адже за розвиток цифрового телебачення відповідають аж три державні структури: Національна рада, НКРЗ (Національна комісія з регулювання зв’язку) і Мінтрансзв’зку. Таким центром, звісно ж, може бути тільки Кабінет міністрів. Хотілося б, аби кошти, виділені на розвиток цифрового ефірного телебачення в бюджеті цього року, також не пішли в пісок.

Звісно ж, мобільне телебачення — набагато складніше, ніж ефірне цифрове. До того ж воно потребує набагато більших коштів. Тож надії на його реалізацію в Україні поки що мінімальні.

Та все-таки кореспондент «ДТ» звернувся до одного з небагатьох ентузіастів і професіоналів цієї справи — кандидата технічних наук Івана Омелянюка з проханням розповісти про те, що в цій сфері відбувається сьогодні у світі і як оцінив перспективи цього напряму Всесвітній конгрес з мобільного телебачення, котрий пройшов нещодавно в Парижі. Показово, що на ньому була присутня група українських телевізійних інженерів, учених і навіть один урядовий чиновник, який поїхав на конгрес... власним коштом. На жаль, в Україні не знайшлося державної або приватної організації, зацікавленої в розвитку сучасного телебачення. Втім, заощадили й інші країни Східної і навіть Центральної Європи. Тож доповідь про можливі шляхи розвитку мобільного телебачення в Україні, зроблена І.Омелянюком, виявилася єдиною від величезного регіону й виокремила ще одне запитання: а чи потрібне взагалі новітнє телебачення країнам СНД?

Як розповів Іван Васильович, у розвитку сучасного телебачення склався такий порядок — у країні з допомогою держави спочатку широко впроваджується цифрове наземне ефірне телебачення. Воно призначене для заміни використовуваного зараз аналогового й дозволяє не дуже забезпеченим людям, котрі не можуть заплатити за супутникове або кабельне телебачення, дивитися ефірне ТБ високої якості. І лише тоді в цій країні роблять наступний крок — розгортають систему мобільного телебачення.

Ще років два-три тому навіть у США та Європі висловлювалося чимало скептичних зауважень стосовно перспективи мобільного ТБ. Проте саме тоді в багатьох країнах почалося тестування мобільного телебачення. Перевірка фактично закінчилася у 2006 році, коли було зроблено однозначний висновок: треба впроваджувати, у нього прекрасні перспективи. Нинішній — 2007-й — стає роком початку широкого розповсюдження мобільного телебачення.

У Києві теж були перевірені можливості розвитку мобільного телебачення. «Ми провели, — розповів Іван Омелянюк, — максимум досліджень без жодної підтримки з боку держави. Такі експерименти дуже дорогі для нас, тому довелося вдаватися до всіляких хитрощів. Так, аби перейти від лабораторних досліджень до ефіру, випросили можливість попрацювати в українській цифровій телемережі (УЦТМ) і застосовували одну з найдешевших цифрових технологій. Вона дозволяє використовувати передавач одночасно і для мобільного, і для цифрового ТБ. Проте вдалося одержати дуже втішні результати, про які я розповів у своїй доповіді на конгресі з мобільного телебачення в Парижі.

Наші дослідження показали, що можна використовувати звичайний передавач і одночасно передавати пакет для цифрового і мобільного ТБ. Зрозуміло, що будь-яке спрощення призводить до певних втрат. Тут скорочується радіус прийому на мобільні телефони. При цьому з’являється багато зон зникнення, тому що потужність, яка приходить до прийомної антени, має бути для мобільного прийому майже в 100 разів більшою.

Подібні проблеми виникають і у власників звичайних стільникових телефонів. Зараз, приміром, коли їдеш Парковою алеєю, телефонний сигнал у деяких місцях зникає. Аби забезпечити нормальний сервіс, треба ставити багато малопотужних ретрансляторів.

На жаль, у нас поки що мало хто займається такими дослідженнями. Натомість на Заході, у США ці технічні проблеми уже вирішені й дослідження зараз проводять здебільшого маркетингові фірми. Тому на світовому конгресі в Парижі приблизно третина доповідей була присвячена маркетинговим дослідженням. Вони показали: мобільне телебачення очікує великий попит у всіх країнах. Кількість коштів, які вкладаються у цю сферу на Заході, свідчить про те, що цей бізнес стрімко набирає обертів. Причому на такі проекти не витрачаються кошти з бюджету — вони реалізуються виключно коштом комерційних вливань. Цим займаються, насамперед, оператори мобільного зв’язку й оператори широкомовного телебачення, які мають серйозні кошти і доходи.

У Нью-Йорку вже зробили таку мережу. Там багато високих будинків, тому ситуація для поширення радіохвиль непроста. Щоб можна було приймати ТБ-передачі на мобільний телефон, довелося поставити 20 передавачів.

Дуже успішна на цьому шляху Італія. Тут міжнародна компанія H3G, яка має багато операторів мобільного зв’язку, взяла ліцензії й організувала мережу до початку чемпіонату світу з футболу. Усе було побудовано буквально за п’ять місяців. Дивно, що німці, які приймали чемпіонат, тоді ще не зважилися впровадити мобільне телебачення в усій країні, а тільки в кількох регіонах, тому італійці мали удачу! Й 100 тисяч тифозі напередодні чемпіонату обзавелися телефонами з телевізором і змогли дивитися футбол будь-де — у машині, вдома, на дачі, біля моря. Перший успіх окрилив — у вересні вже 300 тисяч італійців хизувалися мобілками з ТБ. Ще одна компанія кинулася наздоганяти лідерів, і на італійському телевізійному ринку стало тіснувато. Нині абонентів тут — понад 600 тисяч. Прибуток піонерів — близько 20 млн. на місяць!

У Парижі, де цікавляться новинками й уважно стежать за тим, аби не відставати, уже стоїть п’ять потужних передавачів. Затримка за малим — чекають, коли парламент прийме відповідний закон.

Тести в Європі показали, що мобільні передачі люди найчастіше приймають від півгодини до години в день. При цьому готові платити за це 10—12 євро на місяць. За різні інтерактивні послуги — програми на замовлення, ігри, вікторини — доплата нараховується окремо. Нові телефони оснащуються навіть двома динаміками, щоб забезпечити... стереозвук.

За прогнозами, у 2008 році у світі буде 25 млн. власників мобільних телевізорів, а в 2011 році їхня кількість сягне 230 млн. Цікаво, що й у Фінляндії вже створене комерційне мовлення на телефони. Причому тут вдалося досягти 99 від*сотків покриття! Хоча ця країна за площею лише удвічі менша від України.

Тож байдужість нашого бізнесу пояснити складно. Комерційну діяльність у цій галузі розпочали навіть такі країни як Індія і Китай. У Ки*таї в 2011 році намічається придбання 42 млн. мобільних телевізорів...

І.Омелянюк підготував модель розвитку мобільного телебачення в Україні, розіслав інформацію для ознайомлення всім операторам мобільного зв’язку. Поки що ніхто не відгукнувся... Проте ентузіаст упевнений, що час працює на цю ідею. Україна не зможе залишитися осторонь від магістрального шляху розвитку телебачення.

http://www.dt.ua/3000/3100/55937/

Відсутній vic

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3084
 • Рейтинг: +38/-5
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #33 : 05:18:54, 15 Травень 2007 »
Зміна ліцензії

РІШЕННЯ № 473

25.04.2007 м. Київ Протокол № 16

Про заяву ТОВ „Телерадіокомпанія „Кіно ТВ”, м. Київ,
щодо переоформлення ліцензії на мовлення
(НР № 2395 від 24.11.2005)

Розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Телерадіокомпанія „Кіно ТВ”, м.Київ (юридична та фактична адреси:
вул. Тургеневська, 25-А, м.Київ, 01054; директор Барахтян О.А.), про переоформлення ліцензії НР № 2395 від 24.11.2005 (частота 12073 МГц, орбітальна позиція супутника 4.8° Сх. Д., обсяг мовлення – 24 години на добу) у зв’язку зі зміною власників, юридичної адреси, назви оператора телекомунікацій, керуючись статтями 12, 23, 27, 28, 31, 36 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, статтями 18, 24 Закону України „Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, заслухавши інформацію ліцензійно-реєстраційного управління, Національна рада

вирішила:
1. Переоформити ліцензію на мовлення НР № 2395 від 24.11.2005 товариства з обмеженою відповідальністю „Телерадіокомпанія „Кіно ТВ”,
м. Київ, у зв’язку зі зміною власників, юридичної адреси, назви оператора телекомунікацій, зазначивши у ліцензії:
- оператор телекомунікацій: SES SIRIUS AB (SWEDEN);
- параметри супутникового каналу мовлення: супутниковий ретранслятор – “SIRIUS-II”, орбітальна позиція – 4.8 Сх.д., частота сигналу – f = 12.073 МГц, поляризація – горизонтальна, символьна швидкість – 27,5 Мбіт/с, територія розповсюдження телерадіопрограм – Україна;
- періодичність, час, обсяги та сітка мовлення: 24 години на добу;
- логотип: „Ентер – фільм”;
- вид мовлення: супутникове (телебачення).
2. Затвердити товариству з обмеженою відповідальністю „Телерадіокомпанія „Кіно ТВ”, м.Київ, програмну концепцію мовлення:
І. Мова (и), якою (ими) вестимуться передачі (у відсотковому співвідношенні): українська – 100%;
ІІ. Частка програм власного виробництва: 6 год./ добу, 25%;
ІІІ. Мінімальна частка національного аудіовізуального продукту (в тому числі власного виробництва): 12 год./ добу, 50%;
ІV. Максимальна частка аудіовізуальної продукції іноземного виробництва: 12 год. / добу, 50%;
V. Формат (відповідно до програмної концепції): розважальний;

РІШЕННЯ № 474

25.04.2007 м. Київ Протокол № 16


Про заяву ТОВ „Телерадіокомпанія „Музика ТВ”, м. Київ,
щодо переоформлення ліцензії на мовлення
(НР № 2396 від 24.11.2005)

Розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Телерадіокомпанія „Музика ТВ”, м. Київ (юридична та фактична адреси: вул. Тургеневська, 25-А, м.Київ, 01054; директор Барахтян О.А.), про переоформлення ліцензії НР № 2396 від 24.11.2005 (частота 12073 МГц, орбітальна позиція супутника 4.8° Сх. д., обсяг мовлення – 24 години на добу) у зв’язку зі зміною власників, юридичної адреси, назви оператора телекомунікацій, керуючись статтями 12, 23, 27, 28, 31, 36 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, статтями 18, 24 Закону України „Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, заслухавши інформацію ліцензійно-реєстраційного управління, Національна рада

вирішила:
1. Переоформити ліцензію на мовлення НР № 2396 від 24.11.2005 товариства з обмеженою відповідальністю „Телерадіокомпанія „Музика ТВ”,
м.Київ, у зв’язку зі зміною власників, юридичної адреси, назви оператора телекомунікацій, зазначивши в ліцензії:
- оператор телекомунікацій: SES SIRIUS AB (SWEDEN);
- параметри супутникового каналу мовлення: супутниковий ретранслятор – “SIRIUS-II”, орбітальна позиція – 4.8 Сх.д., частота сигналу – f = 12.073 МГц, поляризація – горизонтальна, символьна швидкість – 27,5 Мбіт/с, територія розповсюдження телерадіопрограм – Україна;
- періодичність, час, обсяги та сітка мовлення: 24 години на добу;
- логотип: „Ентер – музика”;
- вид мовлення: супутникове (телебачення).
2. Затвердити товариству з обмеженою відповідальністю „Телерадіокомпанія „Музика ТВ”, м.Київ, програмну концепцію мовлення:
І. Мова (и), якою (ими) вестимуться передачі (у відсотковому співвідношенні): українська – 100%;
ІІ. Частка програм власного виробництва: 7 год./добу, 29.17%;
ІІІ. Мінімальна частка національного аудіовізуального продукту (в тому числі власного виробництва): 12 год./добу, 50%;
ІV. Максимальна частка аудіовізуальної продукції іноземного виробництва:
12 год./добу, 50%;
V. Формат (відповідно до програмної концепції): розважальний;

Схоже на те,що скоро почнуть кодувати!!!!

Відсутній vic

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3084
 • Рейтинг: +38/-5
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #34 : 05:23:04, 18 Травень 2007 »
На початку червня на Амосі появиться канал М2 естрада
Тематика - аналог VH-1
Особливість - жодної реклами!!

Відсутній Alexander

 • Старожило
 • ****
 • Повідомлень: 306
 • Рейтинг: +40/-0
 • Ужгород, Закарпатська обл.
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #35 : 11:25:06, 18 Травень 2007 »
Цитата: vic;7299
На початку червня на Амосі появиться канал М2 естрада
Тематика - аналог VH-1
Особливість - жодної реклами!!


А джерело інформації можна? Був би дуже вдячний. :)
AtlanticBird-Amos-Sirius-Hotbird

Відсутній IVP

 • Модератор
 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 966
 • Рейтинг: +297/-1
 • SECURITY
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #36 : 11:32:13, 18 Травень 2007 »

Відсутній Vad

 • Новачок
 • *
 • Повідомлень: 27
 • Рейтинг: +10/-0
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #37 : 11:55:58, 18 Травень 2007 »
люди підкажіть що там зараз з 53Е СТС НТН????дякую за выдповыдь... поки дочекаэшся то вже не треба...:mad:
:) Опен Х800, стронг 0.95см, 15W-90E:)

Відсутній Ігор Горбусь

 • Глобальний модератор
 • *****
 • Повідомлень: 2889
 • Рейтинг: +2855/-2
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #38 : 15:29:55, 18 Травень 2007 »
Цитата: Vad;7335
люди підкажіть що там зараз з 53Е СТС НТН????
дякую за выдповідь... поки дочекаєшся то вже не треба...:mad:

То тобі не чат щоб тієї ж хвилини хтьсь відповів , в 14:55 запитав а в 16:03 вже нетреба .:rolleyes:
Це моя власна думка , і я в ній можу помилятись !

Відсутній IVP

 • Модератор
 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 966
 • Рейтинг: +297/-1
 • SECURITY
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #39 : 15:58:56, 18 Травень 2007 »
Хлопець побіг і на всіх форумах нашумів шо у нього НТН і СТС неробить...
Вроді все робить як має бути...

http://sat-forum.org/index.php/topic,3540.315.html
http://tv.net.ua/phpbb2/viewtopic.php?t=5592

Відсутній vic

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3084
 • Рейтинг: +38/-5
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #40 : 07:02:12, 21 Травень 2007 »
У квітні телеперегляд склав 13,74%, що на 5,2% менше показника за минулий місяць. Порядок каналів за часткою в телеперегляді, як і в попередньому місяці, залишається колишнім, незважаючи на те, що частки каналів трохи змінилися. У шістці каналів-лідерів підвищилися частки тільки в Інтеру (на 4,84%) та каналу 1+1 (на 2%).


За інформацією компанії Сфера-ТВ, у Нового каналу, СТБ і каналу Україна частки в телеперегляді знизилися на 5,47%, 8,45% і 9,62% відповідно. Частка каналу ICTV практично не змінилася. Що стосується телеканалів, які не входять у першу шістку за часткою в телеперегляді, варто зазначити, що в порівнянні з березнем їхні частки помітно змінилися.

Найбільш істотно збільшилася частка в телеперегляді в 5-го каналу - на 35%. Також підвищилися частки в М1 (на 25,58%), Першого національного (на 19,50%) та Enter Film (на 6,98%). Понизилися частки в телеперегляді в каналів НТН (на 14,38%), ТЕТ (на 5,48%) і ТОНІС (на 3,88%).

У порівнянні з аналогічним періодом 2006 року в першій шістці каналів за часткою в телеперегляді підвищилися частки в каналу Україна (на 18,4%) та СТБ (на 14,6%). В інших каналів частки знизилися: Інтер (на 2,7%), 1+1 (на 13,3%), Новий канал (на 19,5%), ICTV (на 3,8%).

Кореспондент

Відсутній satkut

 • Новачок
 • *
 • Повідомлень: 6
 • Рейтинг: +10/-1
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #41 : 08:17:48, 21 Травень 2007 »
Непогано б було час від часу поновлювати перший пост теми. Всетаки змін багато...;)

Відсутній vic

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3084
 • Рейтинг: +38/-5
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #42 : 08:29:24, 21 Травень 2007 »
Згоден...треба буде впорядкувати!!

Відсутній vic

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3084
 • Рейтинг: +38/-5
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #43 : 06:40:52, 24 Травень 2007 »
Віталій Докаленко: НТКУ звертатиметься до ЕВU щодо дискваліфікації Росії на «Євробаченні – 2008»

Сьогодні Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення розглянула звернення Національної телекомпанії України щодо порушення права компанії на ексклюзивну трансляцію пісенного конкурсу «Євробачення 2007» на території України, оскільки одночасно з Першим національним (НТКУ) конкурс в кабельних мережах країни транслював «Первый канал. Всемирная сеть» (Росія). Крім самого шоу, «Первый канал. Всемирная сеть» також демонстрував програму власного виробництва – коментар російської сторони щодо виступів, в яких мала місце агітація до голосування за російського учасника та негативні репліки на адресу українського артиста, що суперечить Правилам «Євробачення», згідно з якими «Мовники-уасники повинні гарантувати, що їхні коментаторита речники поважають дух та чесність змагань. Коментатори та речники не повинні робити дискримінаційні коментарі стосовно виконавців чи пісень. Коментатори повинні утримуватися від розмов під час виступів і від спонукання аудиторії голосувати чи ні за якусь конкретну пісню».

Враховуючи ці факти, а також те, що згідно з правилами Європейської мовної спілки (ЕВU), розділ 7.1.2: «Мовники-учасники мають виключне право транслювати Шоу на своїй території в повному його обсязі… Мовник-учасник має право продавати будь-який відзнятий матеріал з Шоу… третій стороні лише на своїй території… порушення цього правила може призвести до дискваліфікації з Шоу та/або відмови в доступі до прямої трансляції та/або виключення з наступних конкурсів», президент НТКУ Віталій Докаленко зробив заяву, що НТКУ, як мовник-учасник ЕВU, звертатиметься до ЕВU з проханням розглянути ситуацію порушення свого ексклюзивного права на трансляцію на території України. Крім того, на думку Віталія Докаленка, порушення носили такий характер (агітація, дискримінаційні зауваження і т.д.), що могли вплинути і на результати голосування, тому Україна вимагатиме переглянути результати голосування «Євробачення 2007», а якщо це неможливо, то, згідно з правилами «Євробачення», дискваліфікувати Росію щодо участі в конкурсі «Євробачення – 2008».

Ситуацію прокоментував перший заступник голови Нацдради України з ТБ та РМ Ігор Курус: «Ситуація, що склалася із трансляцією «Євробачення – 2007», є наслідком тривалої невирішеної суперечки між національними мовниками та кабельними операторами, з одного боку, та кабельними операторами і Нацрадою – з другого. На сьогодні це ще один приклад того, як від несанкціонованої трансляції в кабельних мережах потерпають національні мовники. Ми звертаємося до всіх ТРО з проханням подавати нам дані про порушення їхніх прав провайдерами програмної послуги (тобто кабельними операторами), а наступним кроком Нацради стане вироблення рішення щодо ще прозорішої і чіткішої регламентації присутності іноземних мовників на території України і регулювання їхньої діяльності на території України.

До відома, на засіданні EPRA ми попросили представників усіх європейських регуляторних органів подати нам дані щодо мовників цих країн, які присутні в кабельних мережах України з метою провести роз’яснення серед цих мовників щодо необхідності дотримання на території України законодавства України».

Леся Ганжа

Відсутній vic

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3084
 • Рейтинг: +38/-5
Українські телеканали.Що,де,як..
« Відповідь #44 : 08:14:06, 28 Травень 2007 »
Що на сьогоднішній день ми маємо:
1.1+1   http://1plus1.tv/    
4.0°W   Amos 2       відкрито    10722H, 27500, 3/4   укр
2.1+1 International    http://www.int.1plus1.tv/    
4.0°W   Amos 2       BISS    10722H, 27500, 3/4   укр
95.0°W   Galaxy 3C    DSS/Videoguard    11990H, 20000, 6/7   укр
97.0°W   Galaxy 25    Nagravision    11874H, 22000, 3/4   укр
3.24    http://www.24tv.com.ua/    
4.0°W   Amos 2       відкрито    10763H, 26000, 3/4   укр
4.5 канал (Украина)    http://5.ua/    
36.0°E   Eutelsat W4    Viaccess 2.5
os 2    відкрито    10722H, 27500, 3/4   укр
5.Enter    http://enter.ua/    
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    відкрито    12073H, 27500, 3/4   рус
укр
6.Enter-Фiльм    http://www.enterfilm.com.ua/    
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    відкрито    12073H, 27500, 3/4   рус
укр
7.Глас    http://www.glas.org.ua/    
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    відкрито    11766H, 27500, 3/4   укр
8.ICTV    http://ictv.ua/    
36.0°E   Eutelsat W4    Viaccess 2.5
Viaccess 2.6
Viaccess 3.0    12284R, 27500, 3/4   укр
4.0°W   Amos 2       Viaccess 2.6    10763H, 26000, 3/4   укр
9.Iнтер+    http://www.interplus.tv/    
75.0°E   ABS 1    відкрито    12548V, 22000, 7/8   укр
60.0°E   Intelsat 904    Digicipher 2    11675H, 29270, 5/6   укр
23.5°E   Astra 3A    DVB-S2/Betacrypt/Nagravision 2    11475V, 27500, 9/10   укр
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    відкрито    12073H, 27500, 3/4   укр
10.K1    http://www.k1.tv/    
4.0°W   Amos 2    відкрито    10722H, 27500, 3/4   укр
11.K2    
4.0°W   Amос2    відкрито   10722H, 27500, 3/4   укр
12.КДРТРК    
39.0°E   Hellas Sat 2   S2    відкрито    11512H, 27500, 3/4   укр
13.Кiно    http://1plus1cinema.tv/    
4.0°W   Amos 2   еврViaccess 2.6
Viaccess 3.0    12284R, 27500, 3/4   укр
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    відкрито    11766H, 27500, 3/4   укр
14.КРТ (Киевская Русь)    http://www.kievruss.tv/    
39.0°E   Hellas Sat 2   S2    відкрито    11512H, 27500, 3/4   укр
15.Культура (Украина)    
39.0°E   Hellas Sat 2   S2    відкрито    11512H, 27500, 3/4   укр
16.M1 (Украина)    http://m1.tv/    
4.0°W   Amos 2       відкрито    10763H, 26000, 3/4   укр
17.M1 International    http://m1.tv/    
4.0°W   Amos 2    BISS    10763H, 26000, 3/4   укр
18.МегаСпорт    http://www.megasport.tv/    
36.0°E   Eutelsat W4    Viaccess 2.5
Viaccess 2.6
Viaccess 3.0    12284R, 27500, 3/4   укр
4.0°W   Amos 2    BISS    10722H, 27500, 3/4   укр
19.Меню-ТВ    http://www.menu-tv.tv/    
72.0°E   Intelsat 4   Ku-band     відкрито    12526V, 3267, 3/4   укр
20.News One    
72.0°E   Intelsat 4   Ku-band     відкрито    12518V, 8232, 3/4   укр
21.Новий канал    http://novy.tv/    
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    Viaccess 2.6    11766H, 27500, 3/4   укр
22.НТН    http://www.ntn.tv/    
53.0°E   Экспресс AM 22      відкрито    11096V, 6400, 3/4   укр
39.0°E   Hellas Sat 2   S2    відкрито    11512H, 27500, 3/4   укр
36.0°E   Eutelsat W4   Viaccess 2.5
Viaccess 2.6
23.O-TV Music    http://www.o-tv.tv/    
4.0°W   Amos 2   відкрито    10722H, 27500, 3/4   рус
Viaccess 3.0    12284R, 27500, 3/4   укр
24.Перший дiловий    http://tv1.com.ua/    
39.0°E   Hellas Sat 2   S2    відкрито    11512H, 27500, 3/4   укр
25.Pro Все    
16.0°E   Eutelsat W2   відкрито    12723H, 3000, 3/4   укр
26.Рада    
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    відкрито    11766H, 27500, 3/4   укр
27.Ru Music    http://www.rumusic.tv/    
72.0°E   Intelsat 4   Ku-band відкрито    12518V, 8232, 3/4   рус
28.Спорт 1    http://www.poverkhnost.tv/    
36.0°E   Eutelsat W4   Viaccess 2.5    11727L, 27500, 3/4   укр
29.Спорт 2    http://www.poverkhnost.tv/    
36.0°E   Eutelsat W4    Viaccess 2.5    11727L, 27500, 3/4   укр
30.СТБ    http://stb.ua/    
4.0°W   Amos 2       Viaccess 2.6    10763H, 26000, 3/4   укр
31.Страна советов    http://www.sstv.odessa.ua/    
53.0°E   Экспресс AM 22   відкрито    11031H, 3750, 3/4   рус
укр
32.ТЕТ    http://www.tet.tv/    
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    BISS    11766H, 27500, 3/4   укр
33.Тиса-1    http://www.tisa-1.tv/    
4.8°E   Sirius 2   Europe FSS    відкрито   12672H, 3300, 3/4   укр
34.Тонiс    http://www.tonis.ua/    
4.0°W   Amos 2   відкрито   10763H, 26000, 3/4   укр
35.ТРК Киiв    http://www.kievtv.com.ua/    
4.0°W   Amos 2       BISS    10722H, 27500, 3/4   укр
36.ТРК Свiт    
4.0°W   Amos 2   відкрито    10763H, 26000, 3/4   укр
37.ТРК Украина    http://kanalukraina.tv/    
4.8°E   Sirius 2   Europe BSS    Viaccess 2.6    11766H, 27500, 3/4   укр
38.TV Вiта    http://www.prvita.com/tv.php    
39.0°E   Hellas Sat 2   S2    відкрито    11512H, 27500, 3/4   укр
39.UA TV    http://www.ua-tv.net/    
97.0°W   Galaxy 25    Nagravision    11874H, 22000, 3/4   укр
40.УБК (Украiнський Бiзнес Канал)    
39.0°E   Hellas Sat 2   S2    відкрито    11512H, 27500, 3/4   укр
41.УТР    http://www.utr.tv/    
53.0°E   Экспресс AM 22   відкрито    11096V, 6400, 3/4   укр
39.0°E   Hellas Sat 2   S2    відкрито    11512H, 27500, 3/4   укр
43.1°W   Intelsat 3R   відкрито    12050H, 23700, 3/4   укр
Крім того очікується зміна каналів і поява нових..
Наприклад в Пакеті Поверхность
УТ1,ТРК Україна,М1,котрі тут не відміченні..також на Сіріусі можлива поява з 1 червня ще деяких каналів..так що добавляєм,виправляєм,слідкуєм..

 

Хочуть закодувати усі Українські канали.

Автор vitivanРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 104
Переглядів: 27361
Остання відповідь 03:48:26, 19 Грудень 2013
від slavon
Українські музичні канали

Автор IVPРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 6
Переглядів: 3599
Остання відповідь 16:58:26, 04 Листопад 2007
від IVP
Українські радіоканали!!

Автор vicРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 0
Переглядів: 1370
Остання відповідь 09:52:25, 30 Травень 2007
від vic
Українські інформаційні телеканали

Автор IVPРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 0
Переглядів: 1203
Остання відповідь 08:45:57, 13 Жовтень 2007
від IVP