Автор Тема: Проблема з перепадами напруги 170-240V  (Прочитано 4078 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Відсутній Android-80

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3002
  • Рейтинг: +3750/-0
Нещодавно замислився над цим питанням,яке є досить актуальним для нас. Останнім часом зачастили клієнти з тюнерами на ремонт з жахливими діагнозами... Ось і я себе застрахував такою штукою,релейного типу стабілізації.



Тести робив вчора ввечері в себе вдома. В мене практична вся квартира працює на електриці(електрокотел,бойлер,гідрофор) це є немалим навантаженням. За електро-проводку не переживаю,бо повністю все нове кинули від слупа до квартири(двоповерховий будинок на три сім"ї). Короче,принесли на ремонт мені гробо 5000,в якому проблеми з відсутністю відео(кренка згоріла),ну і я по-приколу зробив вдома навантаження(включив одночасно котел-3кВт,бойлер-2кВт,гідрофор-1кВт,електропраску-1.5кВт,пилосос-1.5кВт),але попередньо повиключавши аудіо-відео та холодильник,але в розетці залишив жертву(гробо 5000) :-Р Після запхав тестер в розетку,який показав 170V,я одним чарівним поштовхом пальця клацнув автомат на щитку почав сміятися,коли гробик затріскотив і вмер mog Після того я всю процедуру повторив на включеному через стабілізатор космотракторі 1150 і...-результат був зворушливим. Стартрек залишився живим O0 Так що потрібно робити висновки і застерігатись від таких експерементаторів,як я 9_4

ЗІ. Ціна 500-т ватного до 30-ти,а 1000-чу ватного стабілізатора до 40-ка американських гривень.

Відсутній Ogirok

  • Модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1484
  • Рейтинг: +271/-0
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #1 : 23:02:22, 09 Січня 2008 »
Дякую за цікаву доповідь!

Будь ласка поясніть, що таке "релейний тип стабілізації"

Відсутній Meloman

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 229
  • Рейтинг: +79/-2
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #2 : 23:09:44, 09 Січня 2008 »
Колись з цікавості розібрав таку штукенцію  :)
Схема всередені дуже проста, блок управління за допомогою кількох реле переключає багатовивідний трансформатор.Не знаю на скільки хватить тих реле,а по товщині провода на трансформаторі я гадаю що робоча потужність повинна бути рази в три менша.

Відсутній Android-80

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3002
  • Рейтинг: +3750/-0
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #3 : 23:12:21, 09 Січня 2008 »
Досить гарно все описано,стягнуто з www.proelectro.info

Типи стабілізаторів

Ферорезонансні стабілізатори з перерозподілом напруги характеризуються надійністю, здатністю одночасно стабілізувати лінійну і фазну напруги. Цей тип стабілізаторів функціонує у діапазоні температур від -40 до +40 °С, тому може встановлюватись у неопалюваних приміщеннях. Ферорезонансні стабілізатори мають такі переваги: висока швидкодія, регулювання напруги без розриву фази, відносна простота схеми і, відповідно, висока її надійність, висока точність стабілізації напруги (3%). Однак мають і суттєві недоліки: велика маса і габарити, високий рівень шуму, значне споживання енергії, вузький діапазон вхідної напруги (176-256 В), спотворення синусоїдності кривої напруги і створення перешкод (тому підключення цифрової апаратури можливе тільки з встановленням фільтру перешкод), обмеження навантажувальної здатності (недопустимість роботи у режимі неробочого ходу і навантаженнях, менших 20%), обмеження cos(φ) навантаження. Потужність ферорезонансних стабілізаторів становить від 10 до 20 кВА.

Ступеневі стабілізатори - найбільш розповсюджений тип стабілізаторів. Вторинна обмотка їх трансформатора має виводи з різними коефіцієнтами трансформації, які перемикаються автоматично при зміні напруги мережі. Схема базується на комутації виводів автотрансформатора за допомогою силових ключів. За типом силових ключів ці стабілізатори поділяються на дві групи: з напівпровідниковими і релейними ключами. Перевагами першої є безшумність роботи, можливість створення швидкодіючих схем регулювання напруги. До переваг релейних ключів належить висока стійкість до імпульсних перенапруг. Виробники сучасних реле гарантують у середньому до 6 млн. перемикань при номінальному струмі, це забезпечує безаварійну роботу стабілізатора протягом тривалого часу. За принципом керування ключами можна виділити два типи стабілізаторів. У стабілізаторах першого типу розрив фази при перемиканні обмоток у процесі регулювання складає до 12 мс (семістор може закриватись тільки при нульовому значенні струму, для запобігання короткого замикання в обмотках трансформатора вводять затримку на вмикання наступної ступені). У системах другого типу реалізовано схему зперемиканням при нульовому значенні струму: розрив фази не перевищує 1 мс. До переваг даного типу стабілізаторів напруги належать: малі габарити, відносно низька вартість, незначні перешкоди та спотворення ситнусоїдності напруги, широкий діапазон вхідної напруги. До недоліків такого типу належать переривання напруги у процесі регулювання (обмеження застосування для високоіндуктивних та високоємнісних навантажень, скажімо, у лампах деного світла, блоках керування газовими котлами тощо), дискретність регулювання (напруга на виході змінюється “ступенево” у межах заданого діапазону). Потужність таких стабілізаторів від 100 ВА до 100 кВА.

Електромеханічні стабілізатори. Основу схеми цих пристроїв складає регульований автотрансформатор, який вмикається у первинну обмотку вольтододавального трансформатора. Вторинна обмотка вмикається у розрив фази мережі. Контроль вхідної напруги відбувається постійно, при відхиленні її від номінального значення змінюється характеристика автотрансформатора. Така схема дозволяє плавно регулювати напругу без переривання фази і без спотворення синусоїди. Цей стабілізатор достатньо компактний і придатний для будь-якого навантаження. Застосовується у силових мережах житлових будівель, банків, промислових об’єктів, медичних закладів. Перевагами цих стабілізаторів є найвищий коефіцієнт віддачі (98-99%), великий робочий ресурс, висока точність утримання вихідної напруги220 ± 1%, відсутність перешкод та спотворень синусоїди, велика навантажувальна здатність, широкий діапазон корекції напруги 140-260 В, відсутність електронних блоків, можливість організації систем з широким діапазоном потужностей від 4 кВА до 2 МВА. Недоліками такого типу стабілізаторів є висока вартість, великі масо-габаритні показники порівняно із ступеневими коректорами напруги, обмежена швидкість регулювання.

Як вибрати стабілізатор напруги?

Точність стабілізації. Для вибору точності стабілізації необхідно визначити діапазон напруг, допустимих для живлення електрообладнання. Для живлення складної медичної апаратури і точних вимірювальних приладів бажано встановлювати стабілізатор точністю до 3%. Освітлювальну апартуру (люстри, прожектори тощо) рекомендується підключати через стабілізатор з точністю, не меншою 3%. Чим вища точність стабілізації, тим менший розкид вхідної напруги, і відповідно, менша видима інтенсивність світла при різких стрибках вхідної напруги. Електроживлення більшості побутових приладів і апаратів можливо здійснювати напругою 220± (5-7)%.

Для вибору стабілізатора напруги необхідно передусім вимірювати фазну та лінійну напругу мережі декілька разів на добу протягом декількох днів (наприклад двох будніх і вихідних). Для вимірювання слід використати прилад, що вимірює діючі значення напруг. За результатами вимірювань можливі такі варіанти:

- якщо за час вимірювань фазна напруга не виходила за межі 205-235 В, то встановлення стабілізатора виправдане лише для живлення відповідальних електроприладів (медичне обладнання, точні вимірювальні прилади тощо), причому використовувати потрібно стабілізатори напруги високої точності, з можливістю регулювання вихідної напруги. Встановлювати стабілізатори напруги з точністю підтримання вихідної напруги ±5% не слід, натомість краще встановити трифазний пристрій контролю напруг, який захищає від перенапруг. Якщо у одній із фаз напруга помітно відрізняється, і це відбувається постійно, то стабілізатор необхідно встановити тільки на одну фазу;

- якщо напруга виходить за межі 205-235 В, відбуваються її різкі зміни, помітне мерехтіння джерел світла, але значення фазної напруги лежать у межах 195-245 В, то у такому випадку встановлення стабілізатора напруги бажане для усіх електроспоживачів, а для джерел світла – обов’язкове;

- напруга мережі може необмежено довго бути нижчою 195 або вищою 245 В, при цьому протягом доби рівень напруги може неодноразово змінюватись від мінімального значення до максимального. У такій мережі користуватись електрообладнанням без стабілізатора напруги неможливо.

Окремо постає питання усунення таких явищ, як мерехтіння світла через коливання напруги. Річ у тім, що око людини сприймає зміну освітленості при різких стрибках напруги лише на 1% протягом 0,02 с. Забезпечити таку швидкість реакції стабілізатора напруги важко, тому від різких коливань напруги мережі не захистить навіть високоточний стабілізатор.

Підготував Богдан МЕЛЬНИК.

Відсутній lvoldemar

  • Модератор
  • Старожило
  • *****
  • Повідомлень: 445
  • Рейтинг: +312/-1
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #4 : 23:14:19, 09 Січня 2008 »
одна з обмоток трансформатора має кілька відгалужень. При зміні вхідної напруги, вимірювальна схема управляє реле, які підключають відгалуження з потрібним коефіцієнтом трансформації, таким, щоб на виході було 220 Вольт.

Відсутній Gosha

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 180
  • Рейтинг: +63/-2
  • м.Тернопіль
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #5 : 00:03:17, 10 Січня 2008 »
Я колись переставив таких , штук 30-40.
Але потім перейшов на більш якісні -АРС.
І собі такий АРС-600ВТ взяв ,..і клієнтам пропоную.
Ціна його близько 50 баків.
Але якість відразу відчутна! Рекомендую!
36Е-30W 0.90+IP DM500+IP BOX 91 HD+STRONG SRT DM2100+MTI AP8-XT2E

Відсутній oostryj

  • Користувач
  • **
  • Повідомлень: 86
  • Рейтинг: +16/-2
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #6 : 12:59:36, 10 Січня 2008 »
Що до якості то Паверкоми(PCM) теж непогані стибілізатори обо ББЖ, менше зустрічав мертвих ніж APC, останні ще й дорожчі.

Відсутній stepano

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 101
  • Рейтинг: +51/-10
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #7 : 16:40:29, 02 Березня 2009 »
Android-80 а чи можна зараз такий апарат купити у Львові(на радіоринку),і чи є ще більш потужні як 1000В

Відсутній VictorZ!

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 578
  • Рейтинг: +289/-14
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #8 : 18:44:59, 02 Березня 2009 »
З Вашого дозволу напишу таке : я от підняв старі накладні, як тарілки брав, то там такі ціни на стабілізатори: SR1000 - $24,5; RightPower - 21,5.Вони бувають 1, 2, 5, 10, 15 кВт, однофазні і трьохфазні. Малопотужні- 1-2- кВт - на релюшках, а більш потужні точно що без них, чи на тирісторах, чи що.. і там плавне регулювання...  десь подів каталога їхньої китайської продукції, там все так гарно написано і  з фоткками........  не можу знайти, десь є в хаті....  Але за замовчуванням всі потужності треба множити на 0,7 - якщо СР1000, то він на 700Вт. Така була ціна від ящика в лютому, серпні 2008 року. Брали в основному для тих, в кого дорогі газові котли або ще яка дорога техніка - наприклад тєлік за півтори штуки бкс.Брав один 5 кВт на радіостанцію в селі.Якість, очевидно, гарна - повернень не було..  Купував у Львові на Південному.
Orton 4100, GI S8120 + Strong DM2100, 30W-80E.  Волинь!

Відсутній roshja

  • Користувач
  • **
  • Повідомлень: 90
  • Рейтинг: +0/-0
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #9 : 18:13:50, 21 Січня 2011 »
скажіть будьласка.. є ups 650va після напевно перепаду напруги згорів предохранітель..поміняв другий  включив  але тепер світить зелена і жовта лампочка одночасно.хотя би мала світити тільки зелена..?
Один 36.
другий:4W,4.8Е,13Е,
amiko shd-8900 alien
denys h.265
Uclan b6 metal
uClan Ustym 4K PRO:

Відсутній ioan

  • Глобальний модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1301
  • Рейтинг: +2438/-11
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #10 : 18:49:25, 21 Січня 2011 »
Android-80 а чи можна зараз такий апарат купити у Львові(на радіоринку),і чи є ще більш потужні як 1000В
ТАк на радіоринку е цілий бутик, постійно там тарюсь тільки перевагу даю ЕЛІМАМ з сервоприводом 10 000 ватний 2400 гр 500 ватний 250 гр
Малий бізнес в Україні схожий на проституцію. Домагаються всі кому не лінь і кожному потрібно дати

Відсутній tosat

  • Глобальний модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1455
  • Рейтинг: +1814/-1
  • Що може бути краще дріма - тільки Дрім HD...
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #11 : 03:43:46, 22 Січня 2011 »
Користуюсь дешевим (Логіцповер), але з сервоприводом на 6000VA, і от що скажу з приводу експлуатації: коли якийсь дятел користується саморобною електрозваркою, то він мало що допомагає - напруга міняється від 140 до 240 В, і він не встигає регулювати - саме перед новим роком у нас на високовольтній лінії була поломка, так він взагалі не регулював, так як вхідна напруга була 265В, добре що хоч все-таки реально було на 30В менше...
В світлі останніх подій (піднятті ціни на ел.енергію) думаю піти в РЕМ та написати заяву - не хочуть того "дятла" шукати, так хай хоч на їншу фазу перекинуть..
Вчора дивився які норми для рядових американців, так 350 КВТ на м/ць, а то в нас ще якісь норми древні (ну що таке 90 КВТ при розрахунку субсидії), попробую спожий менше ніж 200 - тут і не покористуєшся пральною машиною (за посудомийку взагалі мовчу), та і холодильник краще виключити, в кого є "плазма" то залишиться йому тільки поспівчувати.. :'(
Dreambox 8000 HD PVR, Toroidal T90 39.0,31.5,28.2,23.5,19.2,13.0,9.0,4.8 East - 0.8,4.0 West
90-75-40(C-band)-36-13-4.8(East)-4.8(West)

Відсутній Yaro

  • Модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3473
  • Рейтинг: +2314/-0
  • Радіолюбовник. ЗАКАРПАТТЯ !
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #12 : 06:43:55, 22 Січня 2011 »
тепер світить зелена і жовта лампочка одночасно.хотя би мала світити тільки зелена..?

Таке буває при сівших акумах, пробуй підкинути завідомо свіжі.
JTAG/EJTAG на 74HC244N.Реанімація приймачів.

Відсутній IvanDriver

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 1
  • Рейтинг: +0/-0
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #13 : 12:06:13, 22 Листопада 2019 »
Друзі підкажіть, такий стабілізатор буде добре для ЧПУ верстата мощностью 600 Вт в гараж ЕЛІМ СНАП-500 https://elektrosnab.ua/2678-stabilizatory-napryazheniya є проблеми з перепадами в гаражному кооперативі поруч сварачний відділ по реставравіціі машин, з них скаче струм, наразі дякую

Відсутній slavon

  • Глобальний модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 4501
  • Рейтинг: +5331/-63
  • Слава Героям ОУН-УПА! Cлава воякам СС "Галичина"
Проблема з перепадами напруги 170-240V
« Відповідь #14 : 12:16:12, 22 Листопада 2019 »
прошу пана ви хочете щоб ми за вас увесь сайт цей переглядали і вибирали ??? :2funny: ca.,
З повагою Slavon
4W+5E+13E+19E, 36Е+39Е
DreamBox 500HD, Openbox X540, X820CI
Віжин ТВ (Viasat UA) - це маразм, яких мало !!!
Стронг 7700/07 - металолом, гіршого від нього приймача немає !!!

 

Dreambox 800 та проблема "Сервіс не знайдено (SID не знайдено в PAT)"

Автор OgirokРозділ Dreambox

Відповідей: 2
Переглядів: 4831
Остання відповідь 17:19:01, 26 Серпня 2010
від v22
Проблема "Скидання сетінгів" та її вирішення

Автор OgirokРозділ AF-XX18

Відповідей: 17
Переглядів: 5596
Остання відповідь 03:55:29, 19 Червня 2008
від westsat
Допоможіть проблема з Digital 5000 DVB-S/DVB-T

Автор sbirchukРозділ 3000- 6000..

Відповідей: 5
Переглядів: 3703
Остання відповідь 06:55:17, 15 Травня 2011
від sbirchuk
Проблема з Biss "Перший національний"

Автор malyshkaРозділ AF-XX18

Відповідей: 5
Переглядів: 4318
Остання відповідь 14:04:33, 30 Березня 2012
від malyshka
проблема Globo 6000 "нема сигналу"

Автор sokilРозділ Питання, пов'язані з ремонтом.

Відповідей: 7
Переглядів: 2210
Остання відповідь 18:45:04, 02 Травня 2009
від chikosh