Автор Тема: Новини з світу САТ  (Прочитано 101681 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #210 : 17:54:57, 22 Липня 2011 »
Супутник «Експрес-АМ4» доставлений на Байконур.
 22 липня 2011 літак Ан-124 "Руслан" авіакомпанії "Політ" доставив на аеродром "Ювілейний" космодрому Байконур космічний апарат «Експрес-АМ4»

Телекомунікаційний космічний апарат «Експрес-АМ4» спроектований і виготовлений в рамках співпраці між європейською фірмою-виробником супутників «Астріум» і російським ФГУП «ГКНПЦ ім. М. В. Хрунічева »на замовлення оператора ГУП« Космічна зв'язок »(ГПКС).

Пуск ракети космічного призначення «Протон-М» з розгінним блоком "Бриз-М» і супутником «Експрес АМ-4» заплановано на 18 серпня.

 КА «Експрес-АМ4» - найбільший із сімейства супутників «Експрес», замовлених російським оператором ГПКС.Корисне навантаження на борту КА «Експрес-АМ4» представлені 63 активними транспондерами, що діють в діапазонах L, C, Ku і військового призначення. Космічний апарат повинен забезпечувати телекомунікаційні послуги для користувачів Росії і країн СНД протягом п'ятнадцяти років.

Відсутній fox-taras

  • Старожило
  • ****
  • Повідомлень: 419
  • Рейтинг: +2606/-6
Новини з світу САТ
« Відповідь #211 : 17:10:25, 05 Серпня 2011 »

Запуски цього місяця: серпень 2011

У цьому місяці запланований запуск двох нових супутників Express-AM4 і Paksat 1R

Супутник: Express-AM4

Найбільш очікуваний супутник в Росії цього року. Супутник оснащений 30 транспондерами Сі-діапазону, 28 транспондерами Ku-діапазону і 2 Ка. Express-AM4 передбачається розмістити на геостаціонарній орбіті в точці стояння 80 ° E . Запуск супутника запланований на 18 серпня з космодрому "Байконур" що в Казахстані, ракета-носій "Протон-М".
 
Супутник: Paksat 1R

Супутник оснащений 12 транспондерами Сі-діапазону і 18 транспондерів Ku-діапазону. Paksat 1R передбачається розмістити на геостаціонарній орбіті в точці стояння 38 ° E . Запуск супутника запланований на 14 серпня з космодрому "Січан" розташований в 64 км від міста Січан, провінція Сичуань (Китай), ракета-носій "Long March 3B" 

Також 5 серпня відбудеться запуск супутника Astra 1N запуск, якого був раніше перенесений.
телефон-0501507602
skype- fox-taras
гуртова продаж супутникового обладнання

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #212 : 10:08:19, 08 Серпня 2011 »
Супутник "Експрес-АМ4"

 На космодромі Байконур триває планова робота з підготовки до запуску космічного апарату «Експрес-АМ4» ракетою-носієм «Протон-М» з розгінним блоком "Бриз-М».



У відповідність з графіком робіт проведено автономна підготовка КА «Експрес-АМ4», а також його заправка компонентами палива.



Сьогодні в монтажно-випробувальному корпусі майданчика 92-50 космодрому розрахунками підприємств космічної галузі буде проведена збірка космічної головної частини, що складається з розгінного блоку "Бриз-М» і космічного апарату «Експрес-АМ4».



Після завершення перевірок зібрана КГЧ буде зістикована з ракетою-носієм «Протон-М».



 Російський космічний апарат зв'язку «Експрес-АМ4» спроектований і виготовлений європейською компанією Astrium спільно з ФГУП «Державний космічний науково-виробничий центр імені М. В.Хрунічева »на замовлення російського оператора ФГУП« Космічна зв'язок »(ГПКС).



 Пуск ракети космічного призначення «Протон-М» з розгінним блоком "Бриз-М» і космічним апаратом «Експрес-АМ4» намічений на 18 серпня з майданчика 200 космодрому.

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #213 : 10:17:54, 08 Серпня 2011 »
Супутник "Arabsat 5C"
 Оголошена дата запуску супутника Arabsat 5C, запуск запланований на 9 вересня.

Відсутній fox-taras

  • Старожило
  • ****
  • Повідомлень: 419
  • Рейтинг: +2606/-6
Новини з світу САТ
« Відповідь #214 : 16:11:20, 09 Серпня 2011 »
Зволікання в програмі створення першого телекомунікаційного супутника призвели до того, що Україні фактично втратила найбільш вигідну орбітальну позицію

Тепер владі доведеться погоджувати нове «місце в космосі». І далеко не факт, що воно виявиться зручним.

Про те, що старт вітчизняного українського супутника «Либідь» переноситься (на середині 2013 року замість початкового 2011 року), керівник канадської компанії MacDonald, Dettwiler and Associates (MDA) Деніел Фрідманом повідомив ще в травні цього року. Ця компанія виступає основним підрядником будівництва космічного об'єкта. MDA повинна була створити для супутника електроніку, запустити на орбітальну позицію 38,2 ° східної довготи і побудувати для нього два центри контролю. Загальна вартість проекту становить $ 254,6 млн. Супутник повинен покрити потрібні країни в телемовленні, передачі даних і вирішити ряд госзадач.

За словами Фрідманом, виробництво космічного апарату було тимчасово зупинено, поки українська влада погоджували для супутника позицію на геостаціонарній орбіті і реєстрували діапазон. Як з'ясували «Коментарі», Україна фактично втратила свою стару орбітальну позицію через постійні зволікань з проектом. Представник ДП «Укркосмос», яке Національне космічне агентство уповноважив займатися проектом, розповів, що всі рішення з цього питання займається перший віце-прем'єр Андрій Клюєв. За його словами, за узгодженням орбітальній позиції займаються члени спеціального міжвідомчої координаційної ради, куди входять представники різних організацій, в т.ч. і НКРЗ та Держспецзв'язку. Переговори ведуться з представниками адміністрацій інших держав та Міжнародним союзом електрозв'язку в Женеві (курує «розподіл орбіти»). І крапка поки не поставлена. В НКАУ на запит "Коментарів" не відповіли.

Держава подало заявку на орбітальну позицію 38,2 градуса давним-давно. Ще в 2000 році для потреб мовлення на Всесвітній радіконференціі в Стамбулі Україна було виділено в ній частину радіочастотного діапазону. Ця позиція була вигідна для організації супутникового зв'язку над нашою країною. Вона була близька до оптимальної позиції для України - 31 градус. Якби на ній був розміщений супутник, то на підйом сигналу знадобилося менше всього енерговитрат.

Але у зв'язку з тим, що українці довгий час не подавали жодних ознак «супутникової життя», поблизу нашого місця в небі з'явилося дуже багато іноземців. «Навколо позиції 38,2 градуса вже розмістилося велика кількість потужних об'єктів - це і Eutelsat W4 / 7 у позиції 36 градусів, і Hellas Sat-2 на 39. Також поруч «висять» один російський супутник і два турецьких. Крім, того, ми ділимо позицію з пакистанським супутником Paksat-1, який цього місяця замінить більш потужний апарат Paksat-1R. Тому, можливо, зміна орбітальній позиції в підсумку виявиться на краще. Адже якщо нам вдасться скоординувати іншу менш завантажену позицію, то і робота супутника виявиться більш активною, а, значить, комерційно виправданою », - заявив видавець профільного журналу Mediasat Олександр Глущенко.

Його слова підтверджує фінансовий директор «Укркосмоса» Дмитро Сердюк. «Якщо запустити супутник, і він буде створювати перешкоди іншим, то транспондери потрібно буде вимикати. А навіщо потрібен запуск в орбітальній позиції, де неможливо скоординувати діапазони, які нас цікавлять. Питання термінів, звичайно, важливі. Але найголовніше забезпечити комерційну окупність проекту », - говорить він.

Зазначимо, у зв'язку з тим, що в України немає свого власного телекомунікаційного супутника, нашим мовникам щорічно доводиться платити власникам іноземних супутників близько $ 20 млн. Примітно, що це вже не перший раз коли, України, фактично втрачає свою орбітальну позицію.

Ще в 1995 році наша Країна подала заявки на кілька орбітальних позицій для супутників «Укрсат-1», «Укрсат-2». За цих заявок велася міжнародна координація, однак протягом семи років вони так і не були реалізовані. У 2003 році ці заявки були анульовані.

Зараз ходять чутки, що українцям вдасться домовитися з Міжнародним союзом електрозв'язку про нову позиції 48 градусів. Вона менш вигідна в технічному плані, але зате в цій зоні буде набагато менше сусідів. Що стосується бурхливих потенційних клієнтів національного супутника - телеканалів і супутникових телевізійних платформ, то вони, схоже, вже зовсім зневірилися в нацпроекті. Директор з розвитку оператора супутникового ТВ Viasat Петро Конов звертає увагу на те, що всі знаходяться в невіданні того, що відбувається з «Либідь». «Які частоти вони погодили? Яке покриття вони отримають? Вони знову про це нічого не говорять. Сам факт перенесення супутника на іншу позицію говорить про те, що на 38 градусі взагалі нічого не вдалося погодити », - зазначає він. Технічний директор київського телепорту супутникової компанії Astra Ярослав Карнаков додає, що якщо українців таки відсунуть на 48 градусів, то приймати мовлення на супутникові тарілки буде незручно. «У позиції 38 градусів сигнал з супутника, використовуючи існуючі тарілки, ще якось можна було б приймати. А у випадку з переходом на 48 градусів гарантовано буде потрібна окрема тарілка. Зараз у деяких людей уже встановлено по дві супутникові тарілки, а так доведеться встановлювати ще й третю », - зазначає він. Змусити споживачів купити ще одну тарілку (або перенаправити існуючі) допоможе тільки наявність цікавого контенту на новій позиції.

Джерело: Comments.UA
телефон-0501507602
skype- fox-taras
гуртова продаж супутникового обладнання

Відсутній fox-taras

  • Старожило
  • ****
  • Повідомлень: 419
  • Рейтинг: +2606/-6
Новини з світу САТ
« Відповідь #215 : 16:14:27, 09 Серпня 2011 »
Супутник Astra 1N на орбіті

Після п'яти тижнів від перерви початку старту Ariane 5 з супутниками Astra 1N і BSAT-3c/JCSAT-110R нарешті дійшла справа до старту. Перший старт 1 липня 2011 закінчився невдачею з технічних причин і призвело до великої перерви, a наступний термін в ніч з 5 нa 6 серпня скасовано у зв'язку з поганою погодою. Протягом 24 годин погода істотно поліпшилася, що призвело на відкриття стартового вікна в ніч з 6 нa 7 серпня.

Показ старту можна було спостерігати в інтернеті (arianespace.com) і на супутнику O Atlantic Bird 3 ( 5 ° W ) на частоті 12,543 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC 3 / 4 (ID: GCPE2). Додатково ретрянсляція велася на супутнику Astrа 1L ( 19.2 ° E ) на частоті 11,023 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC 5 / 6 (ID: Astra 1N launch).

ASTRA 1N був винесений на орбіту компанією Arianespace для дійсного штаб квартиру в Люксембурзі оператора SES Astra , a BSAT-3c/JCSAT-110R був винесений на орбіту американською фірмою Lockheed Martin Commercial Space Systems в рамках угоди для японських операторів B-SAT Corporation і SKY Perfect JSAT Corporation.

ASTRA 1N працюватиме на орбітальній позиції 19.2 ° E , але спочатку розміститься на позиції 28.2 ° E для Великобританії та Ірландії. На ньому розміщено 55 транспондерів Ku смуги. Його час роботи більше 15 років.

Японський супутник BSAT-3C/JCSAT-110R розмістився на орбітальній позиції 110 ° E. Має 24 транспондера Ku смуги. Заплановане час роботи супутника 15 років.

Закінчилася успіхом місія була двісті третього в історії Ariane і п'ятьдесят дев'ятий ракетою Ariane 5. Наступний старт запланований на 9 вересня. Ariane 5 повинен запустити супутник SES 2 (на позицію 87 ° W) і Arabsat 5C (на позиції 20 ° W).

Раніше, на 14 серпня планується старт ракети Long March 3B із супутником Paksat 1R нa борту (потрапить на позицію 38 ° E ), a нa 18 серпня запланований старт ракети Протон з супутником Express AM4 (на позицію 80 ° E ).
телефон-0501507602
skype- fox-taras
гуртова продаж супутникового обладнання

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #216 : 14:34:16, 10 Серпня 2011 »
Супутник "Arabsat 5C"


 Супутник "Arabsat 5A" прибув на космодром "Куру" що у Французькій Гвіані. Запуск супутника запланований на вересень цього року, докладніше про це супутнику ми розповімо вам у нашій постійній рубриці Запуски місяця.


 www.sa24.ru

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #217 : 14:37:17, 10 Серпня 2011 »
Супутник "Експрес-АМ4"

 Почалася загальне складання ракети космічного призначення «Протон-М» для запуску російського супутника «Експрес АМ-4»



На Байконурі триває підготовка за програмою запуску космічного апарату «Експрес АМ-4», спроектованого і виготовленого європейською компанією Astrium у співдружності з ФГУП «Державний космічний науково-виробничий центр імені М. В.Хрунічева »на замовлення російського оператора ФГУП« Космічна зв'язок »(ГПКС).

 У відповідність до графіка, сьогодні в монтажно-випробувальному комплексі 92-А50 почалася загальне складання космічної головної частини (КГЧ) з ракетою-носієм «Протон-М».

Підготовці КГЧ у складі космічного апарату «Експрес-АМ-4», встановленої на розгінний блок «Бриз-М» та закритого стулками головного обтічника, до стикування з ракетою-носієм завершилася в Міці напередодні ввечері.Сьогодні вдень КГЧ доставили в зал 111 Міка, де проводиться загальне складання і необхідний перевірки ракети космічного призначення (РКН) «Протон». Ці операції займуть кілька днів.

 Потім РКН перевезуть на технічну заправну станцію для заправки розгінного блоку "Бриз-М».Після заправки (баків низького тиску) «разгонніка» ракета-носій «Протон-М» буде повністю підготовлена ​​до вивезення на стартовий майданчик.

 Як повідомляє прес-служба Роскосмосу, запуск супутника «Експрес АМ-4» заплановано на 18 серпня.



 www.sat24.ru



Повідомляє: ФГУП «Державний космічний науково-виробничий центр імені М. В.Хрунічева »

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #218 : 16:19:04, 11 Серпня 2011 »
Китай запустить супутник для Пакистану PAKSAT-1R
 Пакистанський телекомунікаційний супутник PAKSAT-1R буде запущений в найближчі дні з китайського космодрому Сичан (провінція Сичуань), повідомило агентство Синьхуа.
Запуск супутника буде здійснено за допомогою ракети-носія "Великий похід - 3В", повідомило агентство з посиланням на представника прес-служби космодрому. В даний час ракета і супутник підготовлені до старту.
PAKSAT-1R - пакистанський телекомунікаційний супутник нового покоління, який замінить діючий супутник PAKSAT-1. Раніше повідомлялося, що PAKSAT-1R був проведений в Пакистані при технічному сприянні китайської сторони.
 Джерело: ria.ru/science/2011081 ...

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #219 : 16:19:35, 11 Серпня 2011 »
Китай запустить супутник для Пакистану PAKSAT-1R
 Пакистанський телекомунікаційний супутник PAKSAT-1R буде запущений в найближчі дні з китайського космодрому Сичан (провінція Сичуань), повідомило агентство Синьхуа.
Запуск супутника буде здійснено за допомогою ракети-носія "Великий похід - 3В", повідомило агентство з посиланням на представника прес-служби космодрому. В даний час ракета і супутник підготовлені до старту.
PAKSAT-1R - пакистанський телекомунікаційний супутник нового покоління, який замінить діючий супутник PAKSAT-1. Раніше повідомлялося, що PAKSAT-1R був проведений в Пакистані при технічному сприянні китайської сторони.
 

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #220 : 16:22:34, 11 Серпня 2011 »
Наприкінці вересня запустять супутник Atlantic Bird 7


 Новий телекомунікаційний супутник Atlantic Bird 7, супутниковий оператор Eutelsat, буде доставлений на орбіту в період з 22 і 25 вересня 2011 року.Супутник буде припаркований на орбітальній позиції 7,2 ° W, на якій в даний час знаходяться супутники Nilesat 101, Nilesat 102, Nilesat 201 (7 ° W) і Atlantic Bird 4 (7.2 ° W), який залишає цю позицію.

Atlantic Bird 4 є тимчасовим ім'ям для телекомунікаційного супутника Hot Bird 10. Eutelsat в той час не потрібно було запускати супутник у вихідне положення 13 ° E для потреб Європи і він був тимчасово поміщений на 7.2 ° W з новим позначенням Atlantic Bird 4.Ця позиція є час, коли птах супутникової Атлантичного 7 до комерційних перевезень.

 Atlantic Bird 7 буде виведений на орбіту ракетою-носієм Zenit 3SL з космодрому Sea Launch.Супутник оснащений 50 транспондерами Ku-діапазону, які будуть служити потребам Близького Сходу та Північної Африки.

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #221 : 12:33:02, 15 Серпня 2011 »
Супутник "Експрес-АМ4"

 Відбувся вивезення РКН «Протон» з КА «Експрес-АМ4» на стартовий комплекс.



 15 серпня з монтажно-випробувального корпусу пл.92а-50 космодрому Байконур відбувся вивезення ракети космічного призначення (РКН) «Протон-М» з КА «Експрес-АМ4».РКН «Протон-М» з телекомунікаційним космічним апаратом доставлені на стартовий комплекс пл.200 для проведення заключного етапу передстартової підготовки.Після проведення огляду РКН і відстиковки агрегатів термостатування стартові розрахунки приступлять до вертикалізації РКН «Протон-М», установлення на ПУ та заходам щодо плану першого стартового дня.



Запуск телекомунікаційного космічного апарату «Експрес-АМ4» планується виконати 18 серпня в 1:25 мск.






Телекомунікаційний космічний апарат спроектований і виготовлений в рамках співпраці між європейською фірмою-виробником супутників «Астріум» і російським ФГУП «ГКНПЦ ім. М. В. Хрунічева »на замовлення оператора ФГУП« Космічна зв'язок »(ГПКС).


Космічний апарат призначений для забезпечення телекомунікаційних послуг для користувачів Росії і країн СНД.



 www.sat24.ru



Сообщает: Прес-служба Роскосмосу

Відсутній loza77

  • Старожило
  • ****
  • Повідомлень: 339
  • Рейтинг: +537/-33
Новини з світу САТ
« Відповідь #222 : 22:16:04, 19 Серпня 2011 »
Зниклий 18 серпня російський супутник Експрес - АМ4 і  розгінний блок Бриз-М зафіксовані співробітниками Командування повітряно-космічної
оборони США (NORAD) на орбітах з різними параметрами, повідомило джерело в ракетно-космічній галузі.
Параметри орбіти, на якій американська система NORAD зафіксувала новий космічний об'єкт, визначуваний як зниклий російський супутник
Експрес - АМ4, практично не залишають можливості використовувати цей космічний апарат за цільовим призначенням.
"Якщо підтвердиться, що космічний об'єкт з параметрами 996 кілометрів на 20 тисяч 327 кілометрів дійсно є зниклим супутником
Експрес - АМ4, то можливість використання цього космічного апарату за цільовим призначенням представляється маловірогідною", - сказав
представник агентства.
В четвер, 18 серпня, з космодрому Байконур стартувала ракета Протон-М з розгінним блоком Бриз-М і космічним апаратом Експрес - АМ4. При
виведенні головного блоку на орбіту виникли збої з передачею телеметричній інформації і отриманням сигналу з борту супутника.


По матеріалах: РІА Новини

Відсутній SLAVASAM

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Рейтинг: +565/-0
Новини з світу САТ
« Відповідь #223 : 16:24:44, 20 Серпня 2011 »
Пошуки супутника "Експрес-АМ4" вже марні

 У космічному агентстві втратили надію встановити зв'язок з найпотужнішим апаратом "Експрес-АМ4".

Цієї ночі російська космічна служба зробить останню спробу зв'язатися з "Експрес-АМ4", який не вийшов на потрібну орбіту, і ні російські засоби контролю, ні американські ніяк не можуть його знайти.

 - Буде здійснена ще одна спроба, але навряд чи вона виявиться вдалою.Надії фактично немає. Пошуки вже марні, - розповів Life News співрозмовник у федеральному космічному агентстві.

 За словами джерела, всі спроби не увінчалися успіхом, і найімовірніше вони так і залишаться марними.

Раніше говорилося, що минулої ночі станція з контролю космічного простору зафіксувала якийсь об'єкт, якраз недалеко від тієї зони, де повинна була проходити траєкторія польоту супутника. Проте встановити що це був за об'єкт поки не вдалося.

Страховик цього проекту "Ингосстрах" також сподівається, що апарат знайдеться. Але поки пошуки не принесли задовільних результатів.

 - Служби роблять все можливе, щоб засікти супутник. Але поки його не знайшли.Надія, хоч слабка, але все ж існує, - сказав Life News глава прес-служби Про Володимир Клейменов.

Як заявляє, ймовірна втрата супутника "Експрес-АМ4" несе серйозну шкоду для галузі зв'язку, тому що він є унікальним сучасним космічним апарат з терміном активного існування 15 років

про матеріалами Минкомсвязь, Роскосмос, "Ингосстраха"

Відсутній fox-taras

  • Старожило
  • ****
  • Повідомлень: 419
  • Рейтинг: +2606/-6
Новини з світу САТ
« Відповідь #224 : 19:52:07, 23 Серпня 2011 »
Зниклий супутник виявлений мертвим
«Експрес-АМ4» знайшли на нерозрахункової орбіті. Збій стався під час роботи розгінного блоку

Зниклий незабаром після запуску з Байконура російський телекомунікаційний супутник «Експрес-АМ4» у вихідні виявила система виявлення та моніторингу Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

Апарат відшукали на нерозрахункової орбіті з апогеєм в 20,32 тис. км над поверхнею Землі і перигеем в 1 тис. км. Навіть якщо б супутник знаходився на такій орбіті в повному здоров'ї, використовувати за прямим призначенням його було б складно. До точки призначення на геостаціонарній орбіті заввишки 35 тис. км даний космічний апарат на власних двигунах дійти не зміг би. А оскільки «Експрес-АМ4» не подає ніяких ознак життя, то і питання про його перепозиціювання неактуальний.

У Роскосмосі поки утримуються від коментарів, пропонуючи дочекатися висновків комісії, створеної спеціально для розслідування інциденту. Неофіційно джерело в космічному агентстві припустив, що про «загибель космічного апарата на етапі виведення» буде оголошено в понеділок.

- Хоча ясність настала ще в суботу. У апаратів подібного типу акумулятори розряджаються за добу або трохи більше. Якщо за цей супутники не «оживають», не розкривають сонячні батареї, то перетворюються на шматок промерзлого металу і далі вже чекати нічого, - говорить джерело.

На створення супутника «Експрес-АМ4» було витрачено 7,5 млрд рублів, плюс близько 1 млрд рублів власник апарата - держпідприємство «Космічна зв'язок» - витратила на страхування запуску і першого року експлуатації апарату.

За наявною інформацією про політ ракети-носія «Протон-М» і розгінного блоку "Бриз-М» фахівці роблять висновок, що збій стався на етапі роботи розгінного блоку. Відповідно, вина може бути покладена на його розробника і виробника - Космічний центр імені Хрунічева. Однак співрозмовник «Известий» в Роскосмосі вважає, що винних у цій аварії можуть не виявити зовсім.

- «Протон» з «Бризом» - найпопулярніший популярний набір для виведення в світі, - нагадує співрозмовник в Роскосмосі. - Визнання проблем з розгінним блоком буде означати, що комерційні запуски з його допомогою потрібно буде відкладати, а Росія може втратити гроші, які заробляє на запуски.

Ще однією версією, перевіряється в даний час комісією, є помилка в розрахунку польотного завдання, допущена при підготовці старту. Так уже бувало: офіційно названої причиною аварії «Протона» з трьома супутниками «Глонасс М» 5 грудня минулого року стала саме помилка в розрахунках, в результаті якої в бак розгінного блоку залили 1,5 т зайвого палива.

У Центрі імені Хрунічева утримуються від офіційних коментарів до завершення роботи комісії.

Якщо помилок в розрахунках не знайдуть, комісія може не прийти до однозначного висновку про причини аварії. Коли щось трапляється під час роботи розгінного блоку, у наземних служб не завжди достатньо інформації про його роботу в кожен момент часу, тому що телеметрична інформація надходить з разгонніка, тільки коли його «бачать» наземні засоби стеження. Коли ж апарат летить зі зворотним для нас боку Землі, телеметрія не надходить. Якщо збій відбувається в момент, коли телеметрія не надходить, у комісії немає підстав стверджувати зі стовідсотковою впевненістю що саме там сталося. Саме так вийшло з аварією при виведенні супутника «Гео-ІК-2» у лютому цього року. Було зрозуміло, що збій стався в час роботи розгінного блоку "Бриз КМ», але відновити картину детально не вдалося через брак даних. Тому висновки комісії про причини тієї аварії грішать невизначеністю.

- Моя версія інциденту - відмова системи управління розгінного блоку через проблеми з комплектуючими, які ми купуємо за кордоном, - каже головний редактор журналу «Новости космонавтики» Ігор Маринин. - Я не маю щодо цього достовірної інформації, але передчуття у мене саме таке.

Відмова систем через низьку якість комплектуючих - давня проблема російської космічної промисловості. Перевірка Генпрокуратури на початку цього року показала, що чотири супутника системи ГЛОНАСС в 2009 році відмовили, бо в них поставили тайванську мікросхему категорії Industry. Щоб придбати комплектуючі рівня Space для системи подвійного призначення, потрібно спеціальний дозвіл Держдепартаменту США, оскільки правами на ці схеми найчастіше володіють каліфорнійські компанії. За дозволами до Держдепартаменту наші розробники зазвичай не звертаються: вони або вишукують альтернативні методи покупки деталей, що цікавлять, або купують що є. Результат плачевний: за останні дев'ять місяців безпосередньо при запусках Росія втратила вже п'ятий космічний апарат.
телефон-0501507602
skype- fox-taras
гуртова продаж супутникового обладнання

 

Новини від "Стронг"

Автор kolobokРозділ Strong

Відповідей: 2
Переглядів: 4582
Остання відповідь 21:53:57, 25 Червня 2007
від Ігор Горбусь
Новини для 1430-1530...

Автор YaroРозділ Pioneer

Відповідей: 5
Переглядів: 5463
Остання відповідь 08:57:09, 27 Жовтня 2010
від Yaro
Новини від нтв + Україна

Автор slavonРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 31
Переглядів: 10157
Остання відповідь 14:10:25, 06 Лютого 2009
від SERS3333
Загальні новини DVB-T2

Автор SashaTvРозділ DVB-T2 - цифрове ефірне телебачення

Відповідей: 41
Переглядів: 21145
Остання відповідь 12:39:42, 24 Березня 2015
від slavon
Новини телеканалів.

Автор vicРозділ Українські телевізійні канали

Відповідей: 46
Переглядів: 23000
Остання відповідь 12:16:00, 02 Вересня 2013
від slavon